Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Sport DIRECT – działanie i zastosowanie

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Sport DIRECT – działanie i zastosowanie

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Potrzebujemy na co dzień dużych ilości witamin i minerałów, których powinniśmy dostarczać sobie razem z pożywieniem. Co jednak, jeśli popełniamy błędy żywieniowe lub uprawiamy intensywnie sport? Z pomocą przychodzi preparat Doppelherz aktiv

Suplement diety Doppelherz aktiv Sport DIRECT powstał jako preparat wspierający organizm osób, które trenują intensywnie, zarówno przed, po jak i w trakcie treningu. Jest bardzo wygodny w przyjmowaniu i pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. W niniejszym artykule dowiesz się jednak nie tylko, jaki skład posiada ten preparat i jak przyjmowanie wpłynie na twój organizm, ale także jak należy go stosować i kiedy powinno się zachować w trakcie kuracji ostrożność. Na koniec artykułu będziesz mógł także przeczytać kilka słów na temat odpowiedniej diety i sposobu życia, aby długo cieszyć się zdrowiem.

Doppelherz aktiv Sport DIRECT – charakterystyka i działanie

Preparat specjalistyczny Doppelherz aktiv Sport DIRECT zalecany jest przede wszystkim osobom, które mają zwiększone zapotrzebowanie na elektrolity oraz powinny uzupełniać minerały i witaminy utracone podczas wysiłku fizycznego. To świetne rozwiązanie dla sportowców i bardzo wygodny sposób na utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej podczas treningu. Wiadomo bowiem, że najwięcej wody, a wraz z nią składników odżywczych, tracimy wraz z potem i mimo, że sport jest najlepszym remedium na zmęczenie i niemożność skupienia, to należy podchodzić do aktywności fizycznej rozsądnie – z jednej strony nie przesadzać z ilością, a z drugiej odpowiednio się nawadniać. Dzięki wygodnej formie suplementu Doppelherz aktiv Sport DIRECT uzupełniać elektrolity można nawet w ekstremalnych warunkach!

Zdrowotne działanie preparatu Doppelherz aktiv Sport DIRECT wynika ze starannie dobranego składu:

  • magnez (utrzymanie równowagi elektrolitowej, prawidłowe funkcjonowanie mięśni),

  • wapń (prawidłowe funkcjonowanie mięśni),

  • tiamina, magnez, ryboflawina, wapń, żelazo, miedź, mangan oraz jod (prawidłowy metabolizm energetyczny),

  • magnez, ryboflawina, witamina B6 oraz żelazo (zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia),

  • chrom (prawidłowy poziom glukozy we krwi).

Doppelherz aktiv Sport DIRECT – stosowanie 

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Sport DIRECT jest bardzo proste. Wystarczy wysypać z saszetki granulki bezpośrednio na język, następnie pozostawić do rozpuszczenia i połknąć. Zaleca się dziennie spożycie w postaci maksymalnie 1 saszetki. Nie należy stosować preparatu Doppelherz aktiv Sport DIRECT na czczo.

Nie należy dopuścić do spożycia zbyt dużej ilości tego farmaceutyku. Zawarte w nim magnez oraz sorbitol w nadmiarze mogą wykazywać działanie silnie przeczyszczające. Zabronione jest również stosowanie Doppelherz aktiv Sport DIRECT w przypadku wystąpienia uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu oraz w ciąży i podczas karmienia piersią. Ewentualne dopuszczenie do stosowania powinno zostać skonsultowane z lekarzem. Preparat jest nieodpowiedni dla osób poniżej 12. roku życia.

Doppelherz aktiv Sport DIRECT – czy to wystarczy?

Jeżeli decydujesz się na stosowanie jakichkolwiek suplementów diety, nawet tak łagodnych jak Doppelherz aktiv Sport DIRECT, musisz zdawać sobie sprawę, że preparaty tego typu nie są lekiem na wszystkie potencjalne schorzenia, na które możesz cierpieć teraz lub w nieokreślonej przyszłości. Podstawą, zanim zaczniesz przyjmować taki suplement, jest stwierdzenie, czy chcesz go używać przede wszystkim jako wsparcia dla organizmu, a nie przy jego pomocy ignorować poważne problemy ze zdrowiem.

Jeżeli doświadczasz przewlekłego zmęczenia, znużenia, czy też problemów z koncentracją oraz wielu innych różnego rodzaju dolegliwości, zgłoś się koniecznie do lekarza i poddaj diagnozie. Być może masz do czynienia jedynie z małymi niedoborami witamin, a może chodzi o coś poważniejszego? Warto dowiedzieć się jak najszybciej. Doppelherz aktiv Sport DIRECT możesz natomiast zacząć stosować jako wsparcie i dla poprawy samopoczucia.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >