Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% – zastosowanie

Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% – zastosowanie
Pixabay
Autor Paulina Piziorska24.02.2021

Współczesny styl życia tzw. „ludzi zachodu” jest niezwykle wymagający dla całego organizmu, między innymi dla oczu. Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% zostały stworzone specjalnie dla osób, które na modłę zachodnią całe dnie spędzają przed ekranami komputerów. Sprawdź sam, jak działają!

Krople do oczu Doppelherz med to preparat stworzony specjalnie dla osób, które cierpią na dolegliwości związane z suchymi oczami. Ten nawilżający preparat pomaga nie tylko zregenerować zmęczone oczy po ciężkim dniu wytężonej pracy przed komputerem, ale także utrzymuje je nawilżone i odżywione. W jaki sposób się to dzieje? Przekonaj się sam, czytając niniejszy artykuł! Zawarliśmy w nim nie tylko przydatne informacje, dotyczące użytkowania tego farmaceutyku. Dowiesz się także, czy każdy może stosować Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% oraz jakie jego składniki decydują o tak wysokiej skuteczności. Zapraszamy do czytania!

Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% – charakterystyka i skład

Preparat Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% jest sterylnym farmaceutykiem przeznaczonym do zakraplania oczu osoby, która cierpi na dolegliwości związane z suchymi oczami. Nie zwiera on środków konserwujących i charakteryzuje się fizjologicznym pH.

W składzie preparatu Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% znajdują się trzy podstawowe substancje, których zadaniem jest nawilżenie oka:

1. Hialuronian sodu, który tworzy warstwę ochronną dla śródbłonka komory przedniej przed czynnikami zewnętrznymi i przed uszkodzeniami wywoływanymi przez wolne rodniki – co oznacza, że częściowo likwiduje on skutki niezdrowej dla oczu diety.

2. Hypromeloza będąca polimerem, który naśladuje poprzez swoje działanie błonę śluzową. W ten sposób preparat Doppelherz med Krople do oczu tworzy warstwę chroniącą rogówkę.

3. Kwas hialuronowy, który w sposób naturalny występuje w ludzkim ciele, bardzo często pojawia się również w suplementach diety o różnym przeznaczeniu. W połączeniu z hypromelozą dba o intensywne i trwałe nawilżenie oka.

Wśród innych składników preparatu Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2%, które mają duże wpływ na jego kojące i nawilżające działanie, znajdują się między innymi:

 • woda destylowana z rumianku, która wykazuje właściwości łagodzące i odświeżające i polecana jest w przypadku podrażnień oka spowodowanych przez czynniki atmosferyczne czy środowiskowe.
 • woda destylowana z aloesu, która wykazuje działanie nawilżające i bakteriostatyczne.
 • · woda destylowana z owoców dzikiej róży, która wykazuje działanie witaminizujące i odświeżające,
 • woda destylowana z borówki czarnej, która wykazuje działanie ochronne na błonę siatkówki i zalecana jest zwłaszcza osobom cierpiącym z powodu zmęczonych oczu.

Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% – działanie

Preparat Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% wykazuje kompleksowe działanie w leczeniu objawów suchych i zmęczonych oczu. Jego podstawowymi zadaniami są:

 • nawilżanie i utrzymywanie wilgotności na powierzchni oka,
 • łagodzenie zaczerwienienia,
 • sprawianie ulgi zmęczonym i podrażnionym gałkom ocznym,
 • zmniejszanie dyskomfortu gałki ocznej powstałego w wyniku czynników atmosferycznych, takich jak zanieczyszczenia powietrza, wiatr czy długie działanie światła słonecznego lub wody morskiej w pobliżu powiek,
 • zapobieganie zespołowi suchego oka,
 • sprawianie ulgi oczom po zabiegach na powierzchni oka czy też zmęczonych noszeniem soczewek kontaktowych,
 • ułatwianie zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych dzięki optymalnej lepkości kropli do oczu przy jednoczesnym uniknięciu podrażnień i zaczerwienienia oczu.

Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% – stosowanie i środki ostrożności

Podstawową sprawą, o której należy pamiętać, jest fakt, że preparat Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% nie może być używany dłużej niż 3 miesiące po pierwszym zastosowaniu. Co do dawkowania warto, jak w przypadku każdego farmaceutyku, poradzić się lekarza. Mimo wszystko, jest to preparat stosunkowo bezpieczny i przeznaczony do częstego stosowania. Można nim zakraplać kilka razy dziennie każde oko po 1 czy 2 krople.

Poniżej prezentujemy kilka środków ostrożności, które należy zachować podczas stosowania preparatu Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2%:

1. Upewnij się, że nie jesteś uczulony na żaden składnik tego farmaceutyku.

2. Nie pożyczaj nikomu swojego opakowania kropli – to zdecydowanie produkt przeznaczony do użytku indywidualnego.

3. Jeżeli wystąpi podrażnienie, ból czy inne reakcje nieprawidłowe lub uczuleniowe, zgłoś się koniecznie do lekarza.

4. Jeżeli przy pierwszym zastosowaniu produktu odczujesz lekkie pieczenie czy też nastąpi zaburzenie ostrości widzenia, nie przejmuj się. Jeżeli jednak dolegliwości te będą się utrzymywać, zgłoś się do lekarza.

5. Przechowuj preparat Doppelherz med Krople do oczu Hialuronian 0,2% w temperaturze poniżej 25 stopni C oraz poza zasięgiem dzieci.

Następny artykuł