Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > GrinTuss – jak stosować syrop na kaszel suchy i mokry?
Magdalena Samecka
Magdalena Samecka 19.03.2022 01:25

GrinTuss – jak stosować syrop na kaszel suchy i mokry?

GrinTuss – jak stosować syrop na kaszel suchy i mokry?
pixabay.com

GrinTuss – działanie

GrinTuss to wyrób medyczny stosowany wspomagająco w leczeniu kaszlu (zarówno suchego, jak i mokrego) u dzieci i dorosłych. Preparat łagodzi odruch kaszlowy oraz działa ochronnie na błonę śluzową dróg oddechowych. W składzie produktu znajduje się miód, kompleksy roślinne pochodzące z upraw ekologicznych i olejki eteryczne.

Składnikami GrinTuss są:

  1. Grindelia – inaczej doględka wielka (Grindella Robusta) – roślina z rodziny Astrowatych o właściwościach leczniczych. Substancjami czynnymi znajdującymi się w jej liściach są żywice z licznymi terpenami, kwasami fenolowymi i flawonoidami. Grindelia jest stosowana w preparatach ziołowych wspomagających walkę z infekcjami układu oddechowego, ułatwia eliminację śluzu. Ma działanie przeciwzapalne.

  2. Babka lancetowata (Plantago lanceolata L.) – roślina ta zawiera szereg korzystnych dla zdrowia składników chemicznych, w tym flawonoidy, terpenoidy, pochodne kwasu fenolowego, glikozydy irydoidowe, kwasy tłuszczowe, polisacharydy i garbniki. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, ściągające. Liście babki lancetowatej są stosowane w preparatach na kaszel mokry, działa wykrztuśnie i rozkurczające mięśnie gładkie górnych dróg oddechowych.

  3. Kocanka włoska (Helichrysum italicum) – zawiera duże ilości związków bioaktywnych, m.in. flawonoidy, kwasy fenolowe, karotenoidy, garbniki. Znajduje zastosowanie w łagodzeniu objawów infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Preparaty zawierające kocankę stosuje się wspomagająco podczas występowania kaszlu, gorączki, bóli mięśni i stawów.

GrinTuss – dawkowanie

GrinTuss jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych (GrinTuss Adult w tabletkach oraz w syropie) i dzieci powyżej 1. roku życia (GrinTuss Pediatric w syropie). Zalecane dawkowanie u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia to 10 ml 2-4 razy dziennie, w tym przed snem. Dzieciom w wieku od 1 do 6 lat należy podawać 5 ml syropu, a dzieciom powyżej 6. roku życia – 10 ml 2-4 razy na dobę, w tym przed snem.

GrinTuss – ostrzeżenia

Preparatu GrinTuss nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik. Może on być stosowany przez seniorów, osoby chore na celiakię, kobiety w ciąży i mamy karmiące, po uprzednim zasięgnięciu porady lekarza. Przed zażyciem syropu należy energicznie wstrząsnąć butelką. GrinTuss należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia. Opakowanie zawiera łyżeczkę dozującą.

W przypadku braku poprawy lub pogorszenia stanu zdrowia należy skonsultować się ze specjalistą.

Tagi: