Pacjenci.pl
Iladian – działanie, zastosowanie i skutki uboczne.

https://pixabay.com/pl/illustrations/%C5%BCo%C5%82%C4%85dek-brzuch-schudn%C4%85%C4%87-2437889/

Iladian – działanie, zastosowanie i skutki uboczne.

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Iladian to probiotyczny suplement diety dedykowany kobietom, którym zależy na wsparciu naturalnej mikroflory stref intymnych, oraz narażonym na występowanie niewłaściwego pH w pochwie. Dowiedz się więcej na temat tego preparatu!

Iladian jest dostępnym w postaci doustnych kapsułek probiotykiem, którego działanie polega na wsparciu zdrowia stref intymnych oraz układu moczowego. W niniejszym artykule przeczytasz, na czym dokładnie polega działanie preparatu. Dowiesz się, czy w trakcie kuracji mogą pojawić się skutki uboczne oraz jakie objawy wymagają konsultacji lekarskiej. Zapraszamy do uważnej lektury!

undefined

Iladian – charakterystyka i zastosowanie


Iladian w swoim bogatym składzie zawiera dwa składniki aktywne: laktoferynę, zapobiegającą powstawaniu bakterii, chroniąc tym samym przed infekcjami bakteryjnymi, oraz likopen – związek działający przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. W składzie leku dodatkowo znajduje się 6 miliardów bakterii probiotycznych, w tym pałeczek kwasu mlekowego. Działają one pomocniczo w odbudowaniu fizjologicznej mikroflory pochwy. Iladian zawiera także ekstrakt z migdałecznika chebułowca, który dba o zdrowie układu moczowego oraz narządów rodnych.

Pochwa zdrowej kobiety zawiera ogromną ilość bakterii, znanych nam jako pałeczki kwasu mlekowego. Dbają one o prawidłowy, kwaśny odczyn pH pochwy, co skutecznie minimalizuje ryzyko rozwinięcia się infekcji. Kiedy jednak pałeczek kwasu mlekowego zaczyna brakować, równowaga naturalnej flory bakteryjnej zostaje zaburzona - zaczynają wtedy dominować grzyby i bakterie odpowiedzialne za rozwój infekcji. Pieczenie i swędzenie stref intymnych, upławy, często również ból w trakcie oddawania moczu, to objawy, które najczęściej jej towarzyszą. Probiotyk Iladian, dzięki zawartości pałeczek kwasu mlekowego i wielu innych pomocnych składników, zaleca się stosować, by wyrównać pH w pochwie i przywrócić naturalne funkcje mikroflory stref intymnych.

Dyskomfort spowodowany zmianami we wrażliwych miejscach może dotyczyć każdej z nas - niezależnie od wieku, trybu życia i zachowywania higieny. Iladian warto mieć pod ręką, szczególnie w okresie:

·        stosowania antykoncepcji hormonalnej,

·        terapii hormonalnej,

·        trwającej lub zakończonej kuracji antybiotykowej,

·        klimakterium,

·        wzmożonej aktywności seksualnej,

·        korzystania z basenu, sauny, solarium lub innych miejsc, w których znajdują się części wspólne.

undefined

Iladian – ostrzeżenia i środki ostrożności


Iladian, mimo że jest probiotycznym suplementem diety, należy stosować z rozwagą. Pamiętaj, że suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.

Preparat zawiera w swoim składzie laktozę. Przed pierwszym zastosowaniem upewnij się, że nie jesteś uczulona na którykolwiek ze składników preparatu. W takcie kuracji obserwuj, czy nie wystąpią inne objawy od tych, które miałaś dotychczas. Może to świadczyć o poważniejszej infekcji – należy w tym wypadku jak najszybciej udać się do ginekologa, który może zalecić inne środki farmakologiczne. Niewłaściwie leczona lub niedoleczona infekcja intymna może z okolic sromu i pochwy rozszerzać się na dalsze odcinki dróg rodnych, a także drogi moczowe. Powikłania mogą być zatem bardzo groźne i mogą doprowadzić do problemów z zajściem w ciążę czy do stanów zapalnych nerek. 

Iladian dedykowany jest między innymi kobietom w ciąży i nie ma wyraźnych przeciwwskazań, by stosować go w tym czasie. Przed użyciem warto jednak skonsultować się z ginekologiem, który zadecyduje, czy preparat będzie dla ciebie bezpieczny.

undefined

Iladian – stosowanie i działania niepożądane

Zalecana dawka preparatu Iladian to 1 kapsułka dziennie. Kapsułki należy stosować doustnie, popijając wodą. Nie powinno się przekraczać dziennej proponowanej dawki preparatu. Kuracja, by przynieść oczekiwane efekty, powinna trwać nie krócej niż 20 dni. Jeżeli jesteś w trakcie przyjmowania antybiotyku lub innych leków o działaniu antybakteryjnym, należy zachować 2 godzinny odstęp pomiędzy preparatem Iladian a innym lekiem.

Probiotyki, w tym Iladian, są bezpieczne dla większości kobiet i rzadko zdarzają się po ich zastosowaniu skutki uboczne. Występują w łagodnej formie, ich objawy to:

·        wzdęcia,

·        zwiększona ilość gazów,

·        wzmożone pragnienie,

·        zaparcia.

undefined

Należy nadmienić, że każdy organizm inaczej reaguje na zastosowane preparaty. W przypadku zaobserwowania u siebie niecodziennych objawów, należy zaprzestać dalszego stosowania leku i bezzwłocznie zgłosić się do ginekologa.

Paulina PiziorskaAutor

Paulina Piziorska

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl

Podobne artykuły

Zdrowie

Choroba wieńcowa - objawy, przyczyny, leczenie. Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >

Zdrowie

Zawał serca u młodych osób - objawy, przyczyny, rozpoznanie. Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >

Zdrowie

Wrzody żołądka - wywiad z ekspertem. Jak rozpoznać wrzody żołądka? Jakie są objawy? Jak leczyć wrzody? Czy jest to choroba uleczalna? Co jeść, a czego unikać?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Czy małpia ospa jest groźna? Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >

Zdrowie

AIDS - wywiad z ekspertem. Czym różni się AIDS od HIV? Czy AIDS jest uleczalny? Jakie są rokowania dla pacjenta?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Efekt jojo - wywiad z ekspertem. Co to jest? Jak zatrzymać efekt jojo?

Czytaj więcej >