Lacimax-ratiopharm – działanie, dawkowanie

Autor Marcelina Dzięciołowska26.02.2021

Lacimax-ratiopharm to suplement diety wydawany w aptekach bez recepty. Stanowi połączenie pięciu kultur bakterii probiotycznych z witaminami z grupy B (B1, B6, B12 + kwas foliowy). Dostępny jest w dwóch postaciach: tabletek oraz proszku w saszetkach. Kiedy należy stosować suplement Lacimax-ratiopharm i jak go prawidłowo dawkować? 

Działanie preparatu Lacimax-ratiopharm

Stosowanie preparatu Lacimax-Ratiopharm przywraca równowagę flory bakteryjnej jelit. W składzie suplementu zawarte są bakterie probiotyczne kwasu mlekowego będące głównymi składnikami naturalnej mikroflory bakteryjnej przewodu pokarmowego człowieka.

Suplement diety Lacimax-Ratiopharm wzbogaca także dietę o witaminy z grupy B, które odpowiadają za produkcję enzymów niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju komórek.

Preparat Lacimax-ratiopharm przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Wskazania do stosowania suplementu Lacimax-ratiopharm

Wskazaniem do przyjmowania suplementu Lacimax-ratiopharm jest antybiotykoterapia, która znacznie wpływa na obniżenie odporności organizmu. Inne wskazania to wzdęcia, biegunki, kłopoty z trawieniem oraz napięcia brzucha.

Dawkowanie preparatu Lacimax-ratiopharm

Suplement diety jest przeznaczony do stosowania doustnego. Należy przyjmować 2 kapsułki lub 1–2 saszetki na dobę (najlepiej rano i wieczorem). Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody (nie we wrzątku) lub bezpośrednio w jamie ustnej.

Ostrzeżenia

Preparat Lacimax-ratiopharm zawiera gluten, soję i mleko oraz ich pochodne. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Produkt należy przechowywać w miejscu suchym, zacienionym i niedostępnym oraz niewidocznym dla dzieci. Nie wymaga przechowywania w lodówce.

Następny artykuł