Lamisilatt – wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia

Lamisilatt – wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia
pixabay.com
Autor Marcelina Dzięciołowska01.03.2021

Lamisilatt to lek w postaci kremu przeznaczony do stosowania miejscowego. Zalecany jest do stosowania w stanach zakażeń grzybiczych wywołanych przez dermatofity, na łupież pstry oraz na drożdżakowe zakażenia skóry. Substancją czynną kremu Lamisilatt jest terbinafina, wykazująca działanie przeciwgrzybicze. Jak stosować preparat Lamisilatt?

Lamisilatt – opis produktu

Lamisilatt ma postać kremu, który dzięki zawartości terbinafiny działa przeciwgrzybiczo na różnorodne gatunki grzybów powodujących choroby skóry. Preparat dostępny jest w aptekach bez recepty.

Lamisilatt – wskazania do stosowania

Wskazaniami do stosowania kremu Lamisilatt są:

  • zakażenia grzybicze skóry spowodowane przez dermatofity,
  • drożdżakowe zakażenia skóry,
  • grzybica fałdów skórnych, grzybica stóp i skóry gładkiej.

Jak stosować krem Lamisilatt?

W przebiegu grzybicy stóp, grzybicy fałdów skórnych i grzybicy skóry gładkiej należy stosować preparat raz na dobę, bezpośrednio na skórę przez okres 7 dni. W przebiegu łupieżu pstrego zalecane jest stosowanie kremu Lamisilatt raz dziennie przez okres 14 dni.

Lamisilatt – przeciwwskazania do stosowania preparatu

Przeciwwskazaniem do stosowania kremu Lamisilatt jest uczulenie bądź nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Produktu Lamisilatt nie należy także stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia.

Lamisilatt – ostrzeżenia i informacje dodatkowe

Jeśli po upływie 2 tygodni od rozpoczęcia kuracji preparatem Lamisilatt objawy nie ustąpią, wówczas należy skontaktować się z lekarzem.

Preparat przeznaczony jest do użytku miejscowego, zewnętrznego.

Należy chronić oczy przed kontaktem z kremem Lamisilatt.

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych lub innych niepokojących objawów należy zaprzestać stosowania leku i zgłosić się do lekarza.

Produkt Lamisilatt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12. roku życia.

Nie są dostępne informacje dotyczące ewentualnego wpływu kremu Lamisilatt na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn.

Lamisilatt – interakcje z innymi lekami

Nie są znane interakcje kremu Lamisilatt z innymi lekami i substancjami. Przed zastosowaniem produktu Lamisilatt należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub w przeszłości.

Lamisilatt – możliwe działania niepożądane

Stosowanie preparatu Lamisilatt może spowodować wystąpienie działań niepożądanych w postaci łagodnych i przemijających objawów skórnych pojawiających się w miejscu zastosowania. Należą do nich m.in.: podrażnienie skóry, suchość skóry, uczucie pieczenia. Niekiedy mogą także wystąpić reakcje alergiczne, takie jak świąd, wysypka, pęcherzowe zapalenie skóry i pokrzywka.

Lamisilatt – stosowanie w ciąży i w czasie karmienie piersią

W przypadku, gdy pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią lub przypuszcza, że może być w ciąży – przed zastosowaniem preparatu Lamisilatt powinna skorzystać z konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Wyrób medyczny Lamisilatt można stosować w ciąży wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Nie należy stosować tego preparatu w okresie karmienia piersią.

Następny artykuł