Lapis Diabelski Kamyk – zastosowanie, skład

Lapis Diabelski Kamyk – zastosowanie, skład
pixabay.com
Autor Marcelina Dzięciołowska02.03.2021

Lapis Diabelski Kamyk to wyrób medyczny w sztyfcie, przeznaczony do usuwania kurzajek i brodawek. Jego substancją czynną jest azotan srebra przyspieszający gojenie się ran na skórze. Jakie zastosowanie ma Lapis Diabelski Kamyk? Jak należy stosować ten preparat? 

Lapis Diabelski Kamyk to wyrób medyczny w sztyfcie, przeznaczony do usuwania kurzajek i brodawek. Jego substancją czynną jest azotan srebra przyspieszający gojenie się ran na skórze. Jakie zastosowanie ma Lapis Diabelski Kamyk? Jak należy stosować ten preparat w sztyfcie?

Jakie zastosowanie ma Lapis Diabelski Kamyk?

Preparat w sztyfcie Lapis Diabelski Kamyk wykorzystywany jest pomocniczo w walce ze zmianami wirusowymi, takimi jak brodawki zwykłe czy kłykciny kończyste. Wspomaga proces leczenia i rekonwalescencji zmian powstałych na skórze.

Lapis Diabelski Kamyk – skład leku w sztyfcie

Skład preparatu Diabelski Kamyk w sztyfcie: azotan srebra (97 części) oraz azotan potasu (3 części).

Wskazania do stosowania preparatu Lapis Diabelski Kamyk

Wskazaniem do stosowania produktu Lapis Diabelski Kamyk jest leczenie oraz usuwanie zmian rozrostowych skóry w postaci brodawek zwykłych. Stosowany jest również pomocniczo w leczeniu niektórych zmian w obrębie skóry o wirusowym pochodzeniu (kłykciny kończyste, brodawki zwykłe).

Lapis Diabelski Kamyk – sposób użycia

Przed zastosowaniem preparatu Lapis Diabelski Kamyk należy zapoznać się z treścią ulotki informacyjnej dołączonej do opakowania produktu.

Przed użyciem preparatu należy założyć okulary ochronne i rękawice ochronne. Następnie zdjąć zatyczkę ochronną i usunąć warstwę parafiny, chroniącej sztyft przed wilgocią pochodzącą z powietrza. Z czubka sztyftu należy zdjąć kolorową warstwę parafiny.

Ostrożnie nacierać powierzchnię brodawki (zmiany na powierzchni skóry) sztyftem ruchem okrężnym przez kilka sekund. Należy unikać kontaktu preparatu Lapis Diabelski Kamyk ze zdrową skórą.

Lapis Diabelski Kamyk – przeciwwskazania i zalecane środki ostrożności

Produktu Lapis Diabelski Kamyk nie należy stosować jednocześnie z innymi preparatami przeznaczonymi do usuwania kurzajek.

Preparat nie jest przeznaczony do stosowania na piegi, plamy na skórze, znamiona, brodawki wodne i łojotokowe.

Nie należy stosować wyrobu Lapis Diabelski Kamyk na błony śluzowe, miejsca silnie ukrwione, a także na zmiany ulokowane w okolicy oczu.

Produktu nie należy stosować u dzieci poniżej 4. roku życia, a stosowanie u dzieci, które ukończyły 4. rok życia należy skonsultować z lekarzem.

Lapis Diabelski Kamyk a ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią przed zastosowaniem Lapis Diabelski Kamyk należy skonsultować się z lekarzem.

Następny artykuł