Pacjenci.pl
Leki na potencję – działanie, bezpieczeństwo

pixabay.com

Leki na potencję – działanie, bezpieczeństwo

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Marcelina Dzięciołowska

Udostępnij:

Leki na potencję przeznaczone są dla mężczyzn w sytuacjach, gdy następuje spadek libido lub kłopoty z osiągnięciem wzwodu. Problem ten dotyczy aż jednego na pięciu mężczyzn. Jak wybrać odpowiedni i skuteczny lek na potencję? W jaki sposób działają

Leki na potencję przeznaczone są dla mężczyzn w sytuacjach, gdy następuje spadek libido lub kłopoty z osiągnięciem wzwodu. Problem ten dotyczy aż jednego na pięciu mężczyzn. Jak wybrać odpowiedni i skuteczny lek na potencję? W jaki sposób działają tego typu preparaty i czy są one bezpieczne dla zdrowia?

Przyczyny problemów z erekcją 

Do psychologicznych przyczyn problemów z osiągnięciem erekcji są: stres, niepewność, niepokój, problemy w relacjach między partnerami, brak zainteresowania partnerką, depresja i inne choroby psychiczne.

Do fizjologicznych przyczyn kłopotów z erekcją zalicza się: 

  • uszkodzenie przepływu krwi i impulsów nerwowych do penisa,

  • zaburzenia hormonalne,

  • przewlekłe stosowanie leków – środki moczopędne, przeciwdepresyjne, uspokajające, leki na nadciśnienie i zaburzenia rytmu serca, leki na chorobę wrzodową,

  • niewłaściwa dieta,

  • palenie papierosów,

  • nadużywanie alkoholu. 

Leki na potencję bez recepty

Leki na potencję dostępne w aptekach bez recepty to zazwyczaj preparaty w postaci suplementów diety, wykazujące się niską skutecznością. W swoim składzie zawierają niewielkie stężenie ziół, co przekłada się na znikomy efekt. 

Leki na potencję – jak wybrać skuteczny preparat?

W sytuacji, gdy mężczyzna chciałby uniknąć wizyty w gabinecie lekarskim do wyboru pozostają mu preparaty ziołowe, nie wymagające okazania recepty. Aby jednak mieć pewność osiągnięcia oczekiwanego rezultatu i pokonać problem z erekcją warto jeszcze przed pójściem do apteki udać się do specjalisty – urologa lub seksuologa. 

Warto także wiedzieć, aby leki na potencję nabywać zawsze w sprawdzonych miejscach, czyli w aptekach. Często zdarzają się ,,okazje” kupna tego typu preparatów w Internecie lub nawet na miejskich bazarach. Takie rozwiązania z pewnością nie dają gwarancji skuteczności, a tym bardziej bezpieczeństwa. 

Leki na potencję – działanie

Leki na potencję pobudzają układ krążenia, zwiększając tym samym drożność naczyń krwionośnych. W momencie, gdy mężczyzna staje się naturalnie podniecony, do penisa napływa więcej krwi, czego efektem jest jego twardość. Oprócz działania na fizyczność mężczyzny, leki na potencję poprawiają także komfort psychiczny oraz pewność siebie. 

Leki na potencję są pomocne w sytuacjach, gdy problem z erekcją jest wynikiem zaburzeń w obrębie układu krążenia lub np. nałogu palenia papierosów. 

Kiedy leki na potencję nie działają?

Należy wiedzieć, że istnieją sytuacje, kiedy zastosowanie leków na potencję nie przynosi oczekiwanych skutków. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku, gdy powodem braku erekcji są czynniki psychiczne, a w szczególności depresja czy przewlekły, nadmierny stres – w takich sytuacjach tabletki na erekcję nie przyniosą żadnych korzyści.

Czy leki na potencję są bezpieczne dla zdrowia?

Leki na potencję są bezpieczne dla zdrowia mężczyzn. Szczegółowe badania naukowe potwierdziły, że nie mają one negatywnego wpływu na układ krążenia. Żadne z przeprowadzonych badań nie wykazało występowania działań niepożądanych i niekorzystnych skutków dla układu krwionośnego. Preparaty na erekcję zwiększające przepływ krwi działają regenerująco na nabłonki naczyń. Leki na potencję są także czasem wykorzystywane w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca. Tabletki na potencję nie przyczyniają się do zwiększenia ryzyka zachorowania na nadciśnienie. Przed zastosowaniem leków na potencję warto skontaktować się z lekarzem.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >