Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Nowotwór Złośliwy

Nowotwór Złośliwy

Księżna Kate, Kate Middleton
15.06.2024 12:49 Chora na raka księżna Kate wydała oświadczenie. Zdradziła, jak się czuje i pokazała zdjęcie

Księżna Kate choruje na raka. Middleton bardzo trudną informacją podzieliła się w marcu, gdy opublikowała ogłoszenie w formie krótkiego nagrania. Teraz w mediach społecznościowych Kate zagościł nowy post.Księżna zabrała głos pierwszy raz od ogłoszenia, iż zmaga się z nowotworem. Kate pokazała zdjęcie i zdradziła, jak obecnie się czuje. Middleton dostała mnóstwo wsparcia od zatroskanych fanów.

trzustka Kowalewski
18.03.2024 13:35 Nowotwór trzustki długo nie daje objawów. Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania?

Rak trzustki bardzo długo nie daje objawów, a jeśli już się pojawią, zwykle jest za późno na skuteczne leczenie. W momencie diagnozy 80 proc. pacjentów podlega wyłącznie paliatywnemu i nie dożywają roku – mówi dr n. med. Maciej Kowalewski, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej, założyciel Centrum Medycznego SafiMed.Pojawiające się nowe leki są w stanie przedłużyć życie pacjentów zaledwie o kilka miesięcy. Dlatego też eksperci szacują, że jeśli nie dojdzie do przełomowego odkrycia, za 20 lat będzie z powodu nowotworów trzustki umierać ponad 60 proc. osób więcej niż obecnie, a za 10 lat rak ten będzie drugą przyczyną zgonów w onkologii na świecie, zaraz po raku płuca. Co możemy zrobić, by zminimalizować ryzyko zachorowania?

Rak jelita grubego, nowotwór
16.03.2024 20:47 Wczesne znaki raka jelita. Te objawy powinny nas skłonić do przebadania się

Rak jelita grubego to jeden z najbardziej powszechnych typów nowotworów złośliwych. Może zaatakować znienacka przez to, że potrafi rozwijać się niezauważenie przez lata, nie dając o sobie znać przez bardzo długi czas.Są jednak subtelne objawy, które powinny zwrócić naszą uwagę. W końcu wczesne wykrycie i leczenie dość znacznie poprawiają rokowania w przypadku raka jelita grubego. Bardzo ważne jest, by konsultować wszelkie zmiany w organizmie i regularnie dbać o swoje zdrowie. O czym dokładnie mowa?

ból gardła
15.12.2023 17:36 Pierwsze objawy raka krtani mogą przypominać przeziębienie. Tak je rozpoznasz

Na raka krtani najczęściej chorują mężczyźni po 40. roku życia. Pierwsze objawy nowotworu mogą podszywać się pod niegroźne przeziębienie. Nierzadko powoduje to, że sami chorzy bagatelizują wczesne symptomy i zgłaszają się do lekarza zbyt późno. Po czym można odróżnić, że nie mamy do czynienia ze zwykłym przeziębieniem ale z chorobą nowotworową? 

laboratorium
14.11.2023 12:32 Nowy test na raka. Ma wykryć go na bardzo wczesnym etapie

Może pomóc nie tylko w diagnostyce nowotworów ale i podczas sprawdzania, jak pacjenci onkologiczni reagują na terapię. Ale najważniejsze, że może wykryć raka na wczesnym etapie, bo u wielu osób leczenie onkologiczne jest zbyt późno wdrażane. Na czym polega ten test? 

Cielecka
04.11.2023 15:41 Magdalena Cielecka: „Byłam na restrykcyjnej diecie. Zaczęłam słabnąć”

Wiem, że umrę, każdy umrze. Nie boję się śmierci, jej świadomość nie spędza mi snu z powiek. Jeśli bym miała coś nazwać fundamentalnym lękiem, to boję się zależności i samotności. Nie chciałabym umierać samotnie – mówi Magdalena Cielecka w rozmowie z Angeliką Swobodą dla Gazeta.pl. Aktorkę w roli śmiertelnie chorej kobiety możemy od wczoraj możemy oglądać w filmie „Lęk”.Wiele osób w ostatnich miesiącach komentowało zmianę fryzury Cieleckiej – aktorka ścięła włosy. Mało kto, co dziwne, podejrzewał, że to do roli. Jednak przygotowania były dużo bardziej ingerujące w fizyczność, nie tylko tę zewnętrzną. Trzy miesiące przed zdjęciami Magdalena Cielecka przeszła na restrykcyjną dietę. Teraz, po zakończeniu zdjęć i premierze filmu Sławomira Fabickiego, aktorka opowiada Angelice Swobodzie z Gazeta.pl, jak przygotowania do roli odbijały się na zdrowiu fizycznym i jak wpływały na psychikę.