Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Paznokcie

Paznokcie

paznokcie

Manicure na lato: wzory i brokat
16.05.2024 11:32 Ten manicure to hit na lato! Klasyczny french do lamusa, na topie brokat!

Modne paznokcie na lato? Mamy dla was najlepsze propozycje paznokci, które teraz są na topie. Klasyczny french odchodzi do lamusa, ustępuje bowiem ozdobom, brokatom i kolorom. Latem można zaszaleć i wyróżnić się z tłumu pięknymi paznokciami. 

Pastelowe wielokolorowe paznokcie
14.05.2024 16:47 To najmodniejszy manicure na maj. Te paznokcie wyglądają wiosennie i świeżo

Wiosna za pasem, a wraz z nią maj – jeden z najpiękniejszych i najbardziej kolorowych miesięcy w roku. I takie też są majowe trendy, jeśli chodzi o paznokcie – pełne kolorów! Ten manicure będzie najmodniejszy w maju 2024 roku – energetyczny i odważny, jak nasze wiosenne plany.

Kształt paznokci
20.04.2024 11:41 Dlaczego paznokcie rosną do góry? To może być objaw groźnej choroby

Kształt paznokci może wiele powiedzieć o stanie zdrowia organizmu. Kiedy obserwujemy odstępstwa od normy - zielone lub białe plamki lub to, że paznokcie rosną do góry, należy zastanowić się nad możliwą przyczyną, która nie zawsze wynika z niewłaściwej pielęgnacji lub urazu.

Stylizacja paznokci. Co można robić z uczuleniem na hybrydę?
06.04.2024 09:11 Uczulenie na hybrydę - przyczyny, objawy. Co robić zamiast hybrydy?

Lakiery hybrydowy zna każda z nas - długo się trzyma na paznokciach, nie ściera się, nie blaknie, nie odpryskuje. Chciałoby się powiedzieć - same zalety. Niestety coraz powszechniejsze jest uczulenie na hybrydę. Łatwo je rozpoznać, pierwszy objawem są swędzące paznokcie i opuchnięte wały paznokciowe. Kiedy uczulenie się pojawi z hybrydy trzeba zrezygnować. Na jak długo? Czasami już na zawsze - na szczęście są alternatywne metody, dzięki którym można cieszyć się pięknymi paznokciami. 

paznokcie
21.10.2023 13:27 Cukrzycę możesz rozpoznać po paznokciach. Jeśli tak wyglądają - natychmiast idź do lekarza

Cukrzyca jest zdradliwą chorobą, która potrafi ukrywać się przez wiele lat. Czasem możemy jednak dostrzec pewne pozornie nieszkodliwe objawy, które mogą świadczyć o rozwijającej się cukrzycy typu 2. Jednym z nich są zmiany na paznokciach. Niestety, bardzo łatwo je zbagatelizować. Na co zwrócić uwagę?