Planowane są duże zmiany w finansowaniu mediów publicznych. Rząd chce, by zamiast abonamentu RTV, jaki płacimy w tym momencie, pojawiła się nowa opłata audiowizualna. Będzie ona obowiązkowa.Większość Polaków zapłaci ja automatycznie, przez Urząd Skarbowy. Część jednak będzie zwolniona. Dowiedz się, czy należysz do tej grupy, a jeśli nie – to ile zapłacisz.
Nie ustaje burza po głosowaniu w Sejmie i uchwaleniu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz innych ustaw. Obniżenie składki zdrowotnej wywołało lawinę komentarzy.
Opłata, która potocznie nazywana jest „podatkiem od psa” to kontrowersyjny temat, który nie pozostaje bez echa. Wiele osób burzy się, że musi zapłacić za to, że chce mieć przyjaciela. Wszyscy wiemy jednak, że czworonóg to nie tylko ogrom miłości, ale i ogromna odpowiedzialność – również finansowa. Na szczęście nie wszystkie gminy decydują się na tę lokalną opłatę. Czas na opłacenie podatku do psa mija wraz z końcem kwietnia. Podpowiadamy, kto musi rozliczyć się ze swojego pupila oraz gdzie i ile trzeba płacić.
Z końcem kwietnia mija termin składania deklaracji podatkowych za zeszły rok. Osoby, które rozliczają się za pomocą zeznania PIT-37 i PIT-38, tak naprawdę nie muszą nic robić. Wstępnie wypełniona deklaracja czeka już w systemie Twój e-PIT i po 30 kwietniu będzie zaakceptowana automatycznie. To proste, ale w ten sposób można stracić sporo pieniędzy.
Rozliczanie się z Urzędem Skarbowym to obowiązek każdego podatnika, choć nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Można jednak uprzyjemnić sobie ten proces, korzystając z przysługujących ulg podatkowych, które pozwalają odzyskać część pieniędzy.Jedna z ulg dostępna jest jedynie przez dwa lata, co sprawia, że niektórzy mogą o niej zapomnieć. Na czym dokładnie polega i kto może z niej skorzystać?
Początek roku to czas rozliczeń z urzędem skarbowym. Zeznanie podatkowe można złożyć automatycznie, dzięki e-deklaracji, ale jeśli chcemy zastosować pewne ulgi, dobrze zrobić to bardziej świadomie. Są takie preferencje, z których nie można korzystać w każdym roku podatkowym, dlatego łatwo o nich zapomnieć. Jedna z ulg dostępna jest jedynie przez dwa lata – a to ważna wiadomość szczególnie w przypadku seniorów. Na jakiej podstawie można ją odliczyć?