Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Wirus

Wirus

wirus

Wirus, odra
17.04.2024 14:58 To najbardziej zaraźliwy wirus na świecie. Ogromny wzrost zachorowań w Polsce

Lekarze ostrzegają i biją na alarm. Wszystko przez gwałtowny wzrost zachorowań na chorobę zakaźną, która atakuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Liczba zachorowań w Polsce gwałtownie rośnie, natomiast w Europie w ubiegłym roku stwierdzono aż 45-krotny skok wykrytych przypadków.Epidemiolodzy podkreślają, że wielu rodziców nie chce szczepić swoich dzieci przeciwko tej chorobie. Nie jest to optymistyczna informacja, tym bardziej że chodzi o najbardziej zaraźliwego wirusa chorobowego na świecie.

Truskawki
06.04.2024 13:04 Truskawki zakażone wirusem w polskich sklepach. Jest reakcja GIS

W truskawkach importowanych z Maroka wykryto wirus WZW typu A. GIS skontaktował się ze sprzedawcami z Polski, którzy importują truskawki informując ich o problemie. Wydał także ostrzeżenie dla konsumentów. 

wirus fot. canva, lotnisko fot. Pau Barrena/AFP/East News
16.02.2024 12:07 Groźny wirus coraz bliżej Polski. Pierwsze lotnisko wprowadziło kontrole i dezynfekcje

Ze względu na ocieplenie klimatu i przemieszczanie się turystów prawdopodobnie będziemy musieli stawić czoła wirusowi dengi w krajach, które były od niego wolne. Wywołuje on tropikalną chorobę. Wirus pojawił się już Europie. Pierwszy kraj właśnie wprowadził kontrole i dezynfekcje na lotniskach i w samolotach. Wirus dengi jest groźny, a do tego powoduje poważne powikłania u osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Największy problem z nim mają już Włosi i Francuzi.

pilne wydarzenie
12.02.2024 14:40 Groźny wirus atakuje ludzi. Bolesna wysypka prowadzi do śmierci

Mężczyzna zmarł w wyniku zakażenia wirusem, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w kilka lat temu. Nosicielami są małe ssaki. Mężczyzna zaraził się od swojego kota. Jakie są pierwsze objawy zakażenia?  

dziecko i gołębie
09.12.2023 09:08 Wirus przenoszony przez gołębie zabił dziecko. To już nie pierwszy przypadek

Zmarła dziewczynka zarażona paramyksowirusem gołębim typu 1. To piąta ofiara choroby, którą zarazić można się poprzez kontakt z odchodami zakażonego gołębia lub skażonym przez wirus pyłem przenoszonym przez wiatr. Czy wirus stanowi zagrożenie dla wszystkich ludzi?