Po pięciu tygodniach spędzonych w szpitalu papież Franciszek jest już w Watykanie. Pomału wraca do swoich obowiązków, choć na razie przychodzi mu to z ogromnym trudem. Nie porusza się sam, ale na wózku inwalidzkim, a jego rekonwalescencja z pewnością potrwa jeszcze dłuższy czas.Jeden z lekarzy Ojca Świętego udzielił wywiadu dla „Corriere della Sera". Opowiedział o najtrudniejszych chwilach w całym procesie leczenia.
W niedzielę 23 marca, po 38 dniach spędzonych w Klinice Gemelli, papież Franciszek wreszcie wrócił do Watykanu. W drodze ze szpitala do swojej rezydencji odwiedził bazylikę Santa Maria Maggiore, gdzie złożył kwiaty przed ikoną Matki Bożej. Bazylika ma szczególne znaczenie dla Franciszka, który zazwyczaj odwiedza ją przed i po podróżach zagranicznych, a także po pobytach w szpitalu.
Od ponad miesiąca cały świat modli się o zdrowie papieża Franciszka. Śledząc stan Ojca Świętego, przeżyliśmy już niejedną chwilę grozy. Tymczasem do sieci wyciekło pierwsze zdjęcie duchownego, odkąd trafił od do szpitala. To, jak choroba odcisnęła się na jego wyglądzie, ściska serce.
Papież Franciszek od czterech tygodni przebywa w szpitalu. Niedawno przeszedł poważny kryzys i nie wiadomo było, czy z niego wyjdzie. Z najnowszych doniesień Watykanu wynika, że Ojcu Świętemu zrobiono rentgen klatki piersiowej. Wiadomo, w jakim stanie są jego płuca.
Cały świat czekał w napięciu na kolejne informacje o stanie papieża. Wreszcie możemy odetchnąć. Z Watykanu napłynęły dobre wieści.
Stan papieża Franciszka wciąż jest poważny, jednak w ostatnią niedzielę był on w stanie zwrócić się do wiernych za pośrednictwem rozważań na modlitwę Anioł Pański. W swoich notatkach podziękował m.in. personelowi medycznemu czy wolontariuszom. Miał również jedną ważną prośbę. Czego dotyczyła?
Papież od 20 dni przebywa w szpitalu. Powodem hospitalizacji jest obustronne zapalenie płuc. Niedawno papież miał poważne problemy z oddychaniem – czy jego stan uległ poprawie? Sprawdźmy, jak brzmi najnowszy komunikat Watykanu.
„Żandarmi i Gwardia Szwajcarska dostali zakaz urlopów na najbliższy czas, przynajmniej do Wielkanocy” poinformował w rozmowie z dziennikarzem RMF FM watykanista, Michał Kłosowski. Wszystko z powodu niepewnego stanu zdrowia papieża Franciszka.Żandarmi i Gwardia Szwajcarska pełnią funkcje ochronne i porządkowe w Watykanie.
Od 14 lutego papież Franciszek przebywa w szpitalu, a jego stan jest poważny. Watykan codziennie przekazuje nowe informacje o Ojcu Świętym, o którego niepokoją się wierni na całym świecie. Kilka dni temu duchowny przeszedł poważny kryzys, po którym nastąpiła niewielka poprawa. Teraz Stolica Apostolska przekazała nowe wieści o papieżu. Jaki jest stan Ojca Świętego?
Od kilkunastu dni cały świat bacznie przygląda się Stolicy Apostolskiej. 14 lutego stan papieża Franciszka gwałtownie się pogorszył, przez co trafił on do szpitala. Duchowny przebywa w nim już od ponad 2 tygodni, a Watykan codziennie przekazuje nowe informacje o jego zdrowiu. Co ujawniono w najnowszym komunikacie? Wiadomość została opublikowana z samego rana.
W ostatnich dniach stan papieża Franciszka znacznie się pogorszył. Od 14 lutego Ojciec Święty przebywa w szpitalu, gdzie ma zapewnioną całodobową opiekę. Wierni na całym świecie modlą się o jego szybkie wyzdrowienie, jednak rokowania lekarzy nie są optymistyczne. Tymczasem, po kolejnej dobie spędzonej w szpitalu, Watykan przekazał najnowsze informacje o stanie papieża.
Pojawiły się nowe wieści o stanie papieża. Wierni zaniepokojeni stanem Ojca Świętego przybywają do Watykanu, modląc się o uzdrowienie papieża Franciszka. Tymczasem, władze Watykanu zadecydowały o rozpoczęciu procedur.
Papież Franciszek od 13 dni przebywa w szpitalu Gemelli, a cały świat jakby wstrzymał oddech, oczekując każdej nowej wiadomości. Ojciec Święty znajduje się w stanie krytycznym, ale stabilnym. Dziś wiemy, że ostatnia noc upłynęła mu spokojnie.
W poniedziałkowy wieczór tysiące wiernych zgromadziło się na pl. Świętego Piotra, by modlić się w intencji zdrowia Papieża Franciszka. Katolicy z całego świata łączyli się w cierpieniu z Ojcem Świętym i dziękowali za jego starania o pożądane zmiany w Kościele Katolickim.
Papież Franciszek od ponad tygodnia przebywa w szpitalu w związku z obustronnym zapaleniem płuc. Choroba rozwinęła się na podłożu zapalenia oskrzeli, z którym kapłan mierzył się przez kilka tygodni – niestety przedkładając swoje obowiązki nad zdrowie. Obecnie jego stan jest krytyczny.
Często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożenia jakim jest zapalenie płuc. Prowadzi do tysięcy zgonów rocznie, a w wielu przypadkach naraża pacjentów na przykre powikłania. Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych przypominają, że zapalenie płuc to poważna choroba i podpowiadają, jak się przed nią chronić.Według informacji z 2019 roku w całej Unii Europejskiej stan zapalny w płucach każdego roku zabija około 120 tys. osób, a na całym świecie 2,5 mln ludzi. W Polsce było to blisko 12 tys. zgonów rocznie. W 2023 liczba zgonów z powodu zapalenia płuc osiągnęła już ponad 27 tys. osób wśród pacjentów hospitalizowanych. Oznacza to, że nie wolno bagatelizować tej choroby.
Klaudia El Dursi jest poważnie chora. Gwiazda opowiedziała o swojej sytuacji zdrowotnej, aby przestrzec innych. Bardzo długo lekceważyła objawy, przez co wystąpiły powikłania.
Martyna Wojciechowska należy do grona aktywnych kobiet. Podróżniczka i aktywistka, która niemal non stop jest w ruchu, musiała nieco zwolnić tempo. Wszystko przez to, że dopadła ją choroba. W mediach społecznościowych zdradziła, że walczy z zapaleniem płuc.Podróżniczka zdradziła, że początkowo próbowała sama walczyć z chorobą, lecz niestety nie pomogło. W końcu musiała skorzystać z pomocy lekarza. Jak obecnie się czuje?
Suche utonięcie - słyszeliście kiedyś takie określenie? Może do niego dojść wszędzie, nie tylko nad basenem czy na plaży. Do suchego utonięcia może dojść na skutek zachłyśnięcia się wodą. Mama.i.stetoskop, czyli Katarzyna Woźniak, mówi na czym polega suche utonięcie i jak udzielić pierwszej pomocy.
Dariusz Gnatowski, znany z roli Boczka w serialu "Świat Według Kiepskich", miałby teraz 63 lata. Aktor zmarł w 2020 roku z powodu zapalenia płuc, stwierdzono u niego także zakażenie koronawirusem.
Dwukrotnie wzrosła w styczniu i lutym liczba chorych na krztusiec w Polsce. To wielki powrót tej zakaźnej choroby, dawniej zwanej kokluszem. Dramatyczna sytuacja jest już w Czechach.326 przypadków krztuśca w styczniu i lutym 2024, w tym samym czasie rok temu było tylko 156 zachorowań - wynika z najnowszych danych o zachorowaniach na choroby zakaźne w Polsce.Nie żyje 55-letni mężczyzna z północnej części Czech, który zmarł na krztusiec. Czeski instytut zdrowia publicznego poinformował o pierwszym zgonie osoby zakażonej tą chorobą. Eksperci dywagują, czy nagły wzrost zachorowań może mieć związek ze zmianą stosowanych szczepionek przeciwko tej chorobie. Problem krztuśca pogłębia się w Czechach. Od początku roku zanotowano tam już ponad 3,1 tys. zachorowań, czyli najwięcej od 60 lat. Najwyższą zachorowalność obserwuje się u młodych osób w wieku 15-19 lat.