Martyna Wojciechowska jest chora. Podróżniczka zdradziła jak się czuje i zaapelowała do fanów
Martyna Wojciechowska należy do grona aktywnych kobiet. Podróżniczka i aktywistka, która niemal non stop jest w ruchu, musiała nieco zwolnić tempo. Wszystko przez to, że dopadła ją choroba. W mediach społecznościowych zdradziła, że walczy z zapaleniem płuc.
Podróżniczka zdradziła, że początkowo próbowała sama walczyć z chorobą, lecz niestety nie pomogło. W końcu musiała skorzystać z pomocy lekarza. Jak obecnie się czuje?
Martyna Wojciechowska jest chora. Dopadło ją zapalenie płuc
Martyna Wojciechowska to kobieta, której zawsze wszędzie jest pełno. Nie tylko nagrywa podróżnicze programy, ale również znana jest ze swojej aktywności społecznej. W ostatnim czasie Wojciechowska była zmuszona zwolnić, a wszystko przez to, że dopadła ją choroba.
Za pośrednictwem Instagrama gwiazda pokazała zdjęcie i zdradziła, co się stało.
Choroba nie odpuszcza. Okazało się, że po trzech tygodniach udawania, że się leczę mam już… zapalenie płuc, więc dostałam kolejny antybiotyk i bezwzględny nakaz leżenia w łóżku - napisała w mediach społęcznościowych.
Podróżniczka zdradziła też, że w chorobowych chwilach może liczyć na wsparcie swoich zwierząt, uroczych kotów, które razem z nią wygrzewają się w łóżku.
Gwiazda zaapelowała do swoich fanów
Wojciechowska zaapelowała też do swoich fanów o to, by dbali o swoje zdrowie i nie zwlekali z wizytą u lekarza, gdy z ich stanem zdrowia nie jest najlepiej.
“I pamiętajcie, że jak człowiek chory, to trzeba się położyć do łóżka i od razu leczyć, a nie pracować czy latać po świecie, a potem się dziwić, że „się pogorszyło”. Dbajcie o siebie!” - czytamy na Instagramie podróżniczki.
Czym jest zapalenie płuc?
Akurat Martyna Wojciechowska ma 100 procent racji, gdyż przy zapaleniu płuc nie ma co samemu leczyć się, tylko jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalisty. Zapalenie płuc jest formą ostrej infekcji dróg oddechowych, atakującej płuca. A płuca składają się z małych woreczków zwanych pęcherzykami płucnymi, wypełniającymi się powietrzem, gdy oddycha zdrowa osoba. Gdy ktoś zachoruje na zapalenie płuc, pęcherzyki płucne wypełniają się ropą i płynem, sprawiając, że oddychanie jest bolesne i ogranicza spożycie tlenu.
Zapalenie płuc wywoływane jest przez mnóstwo czynników zakaźnych, w tym bakterie, wirusy oraz grzyby. Rodzaje zapalenia płuc dzieli się ze względu na czynnik, który wywołał chorobę oraz lokalizacji stanu zapalnego w płucach. Choroba może rozprzestrzeniać się na wiele sposobów: Wirusy oraz bakterie, które występują w nosie czy gardle, mogą zakażać płuca w przypadku ich wdychania. Mogą też rozprzestrzeniać się przez unoszące się kropelki podczas kichania lub kaszlu. Zapalenie płuc może utrzymywać się przez ok. 2 tygodnie lub też nawet dłużej u małych dzieci, seniorów oraz osób z osłabionym układem odpornościowym lub też trwającą chorobą, jak przewlekła obturacyjna choroba płuc lub też astma.
Czytaj też:
Zakażenie pneumokokami. Kto jest w grupie ryzyka? Dr Piotr Ligocki wyjaśnia
Groźna bakteria z Chin dotarła do Europy? Chińczycy znów będą nosić maseczki
Szczepienia dorosłych pomagają zachować zdrowie. To szczególnie ważne w czasie pandemii COVID-19