Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Problemy cywilizacyjne > Ukradli setki kilogramów jedzenia ze szpitalnej kuchni. Grozi im za to więzienie
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 05.07.2024 17:16

Ukradli setki kilogramów jedzenia ze szpitalnej kuchni. Grozi im za to więzienie

Policja
Fot. Komenda Rejonowa Policji Warszawa VII

Aż do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy wykradali jedzenie z jednego z warszawskich szpitali. Na swoim koncie mieli aż 10 napadów i przywłaszczyli jedzenie o wartości przekraczającej 80 tys. złotych.

Policjanci zostali poinformowani, że znika zaopatrzenie w szpitalu, które dostarczane jest w nocy na zaplecze szpitalnej kuchni. Funkcjonariusze ustalili, że odpowiedzialni za to są byli pracownicy tego miejsca. Złapali ich na gorącym uczynku.

 

Złodzieje ukradli ze szpitalnej kuchni warzywa, owoce, ryby i mięso

Złodzieje zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Dwójka mężczyzn pakowała skradzione jedzenie do samochodu. Mowa o m.in. owocach, ale też warzywach, jak pomidory czy papryka. Złodzieje zapakowali też mięso: schab oraz szynkę, a także ryby. Mężczyźni ukradli też dodatki do potraw m.in. musztardy.

Na złodziejskiej działalności szpital stracił ponad 80 tys. złotych. Skradziono m.in. 150 kg żółtego serca, 180 kg dorsza atlantyckiego i łososia, blisko 70 kg szprotek w sosie pomidorowym, 360 jogurtów islandzkich, 210 serków wiejskich, 95 litrów oleju, ale też po kilkadziesiąt kilogramów różnych mięs i wędlin, a do tego napoje, owoce i warzywa.

Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia
Fot. Komenda Rejonowa Policji VII
Ta ryba to skarbnica witamin i białka. Kupisz ją tanio w Biedronce Seniorzy łatwiej dostaną darmowe leki. Przybędzie uprawnień dla lekarzy i pielęgniarek

Funkcjonariusze od razu przystąpili do działania

42-latek i 38-latek przekonywali policjantów, że sami jedli produkty, które ukradli.

“Operacyjni od razu przystąpili do działania. Musieli wykonać cały szereg szczegółowych sprawdzeń i ustaleń, pozyskali kilka informacji, które potem zweryfikowali. Na podstawie zebranych dowodów wytypowali podejrzanych” - tak  relacjonuje podinsp. Joanna Węgrzyniak oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII.

Byli pracownicy doskonale znali całą procedurę zaopatrzenia i mieli możliwość wejścia do pomieszczenia bez pozostawiania po sobie żadnych śladów.

Zostali przyłapani na gorącym uczynku

Złodzieje ukradkiem podjechali pod rampę kuchni szpitalnej, a następnie zaczęli pakować do auta skradzione towary. Kiedy kradli szpitalne zaopatrzenie, do akcji wkroczyli policjanci.

Łup złodziei wyceniony został na ponad 3,5 tys złotych. Mężczyźni mieli dopuścić się co najmniej dziesięciu takich włamań na łączną kwotę ponad 80 tys. złotych. Policjanci postawili im zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu czynem ciągłym kradzieży z włamaniem. Za ten występek grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też:

Masowe zatrucia w popularnym kurorcie. Setki osób w szpitalu

Pojechałam na wakacje bez ubezpieczenia. Rachunek ze szpitala mnie zrujnował [LIST]

Na co zmarł Boczek z Kiepskich? Dariusz Gnatowski trafił do szpitala przez koronawirusa