Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Szpital

Szpital

szpital

Uwaga, TVN, Sebastian Sipowicz
02.05.2024 15:29 Miał zapalenie wyrostka, wypędzono go z SOR. "Cały się trząsłem"

Sebastian Sipowicz trafił do szpitala w Jeleniej Górze z objawami silnego bólu brzucha. Choć lekarka zdiagnozowała zapalenie wyrostka robaczkowego, inny lekarz na SOR mimo wcześniejszego rozpoznania stwierdził, że pacjentowi nic nie dolega i z silnym bólem brzucha odesłał mężczyznę do domu.Pan Sebastian po dobie na lekach przeciwbólowych, trafił do lekarza rodzinnego. Ponowna diagnoza wykazała zapalenie wyrostka robaczkowego. Konieczna oczywiście była operacja, choć na jednej się nie skończyło. Poszkodowany pacjent postanowił zgłosić sprawę do prokuratury. O przypadku pana Sebastiana opowiedział interwencyjny program TVN “Uwaga!".

Kobieta wychodzi z SOR
02.05.2024 11:57 Rejestratorka zwolniona z SOR. To niewiarygodne, jak obraziła pacjentów

Słuchacze Radia Elka byli świadkami niezwykłej kłótni. Wszystko przez pacjentkę, która na antenie poskarżyła się na rejestratorkę jednego z SOR-ów. Ku zdumieniu słuchaczy, kobieta odpowiedziała. Jak poinformowała, straciła pracę, choć jest niewinna. Do sprawy odniósł się także lokalny SOR.

Sandra Kubicka, w tle szpitalne łóżko
29.04.2024 10:34 Sandra Kubicka w ostrych słowach o wizycie na SOR. "Moją mamę potraktowano jak zwierzę"

Sandra Kubicka opublikowała na swoim Instagramie nagranie, w którym opowiedziała o wizycie z chorą mamą na jednym z łódzkich SOR-ów. Modelka nie szczędziła gorzkich słów. Teraz szpital próbuje się bronić. Sandra Kubicka to polska modelka i gwiazda social mediów. Prywatnie związana z muzykiem  Aleksandrem Milwiw-Baronem, gitarzystą grupy Afromental i jurorem programu rozrywkowego The Voice Of Poland. Para pobrała się w kwietniu 2024 roku. Modelka ma 29 lat, obecnie jest w ciąży i nie może się denerwować. Niestety w Polsce niekiedy trudno zachować spokój.

Makowiec z mięsem – jedzenie w polskim szpitalu
26.04.2024 12:57 Tak wygląda jedzenie w polskich szpitalach. Makowiec z mięsem to hit

Ogórki z miodem, chleb w mleku, jajko z keczupem – nie bez powodu jedzenie w polskich szpitalach jest owiane legendą. “Uzdrowić” je miał rządowy program “Dobry posiłek w szpitalu”. Sprawdzamy, czy działa.Ministerstwo Zdrowia realizuje pilotażowy program "Dobry posiłek w szpitalu". Jego celem jest edukacja żywieniowa oraz poprawa jakości żywienia w szpitalach. Zgodnie z wytycznymi programu szpitale muszą publikować w sieci jadłospisy oraz zdjęcia posiłków. Pilotaż ma zakończyć się 30 czerwca, ale jak informuje resort zdrowia, trwają prace nad przedłużeniem programu. Oto jego efekty.

Lekarz
22.04.2024 16:28 Co w szpitalu jest za darmo, a za co trzeba zapłacić? Nie daj się naciągnąć

Leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób ubezpieczonych jest bezpłatne. Odpłatne mogą być jednak niektóre usługi świadczone przez szpital. Za co i kiedy trzeba zapłacić?Pobyt w szpitalu nie jest niczym przyjemnym, ale czasami bywa niezbędny, aby wyzdrowieć. Niestety, chociaż leczenie jest bezpłatne, może wiązać się z dodatkowymi kosztami, np. opłatą za parking. Zdarza się też, że szpitale próbują naciągać pacjentów na wysokie opłaty za nocowanie bliskich, leki i prąd. Jak nie dać się oszukać i zadbać o swój interes? Zostańcie z nami.

Lech Wałęsa
13.04.2024 20:15 Lech Wałęsa w szpitalu. "Znowu mnie trafiło"

Lech Wałęsa w sobotę, 13 kwietnia, trafił do szpitala. Prezydent dodał na swój profil na Facebooku zdjęcie ze szpitala z podpisem “Znowu mnie trafiło”.

karetka, szpital Dąbrowa Górnicza
13.04.2024 10:08 Leżał na chodniku przed szpitalem. Pomogli mu dopiero przechodnie

Młody mężczyzna leżał na chodniku przed szpitalem i miał atak padaczki. Przechodnie próbowali nawiązać z nim kontakt i przerażeni prosili o pomoc personel. Usłyszeli, że mają wezwać pogotowie.Pod szpitalem w Dąbrowie Górniczej leżał mężczyzna Najbliżej skrzydła, które zajmują w nim Polsko-Amerykańskie Klinik Serca. Personel szpitala mu nie pomógł, choć prosili o to przechodnie. Od SOR-u dzielio mężczyznę tylko 300 m. Ale nikt nie wyszedł go zbadać. Sprawę jako pierwsza opisała Renata Cius-Rasek z „Faktu”. 

Karetka pogotowia
13.04.2024 08:57 Leżał pod szpitalem, nikt do niego wyszedł. Lekarze kazali dzwonić po karetkę

Skandal w Dąbrowie Górniczej. Przed szpitalem leżał nieprzytomny młody mężczyzna. Jednak lekarze z kliniki nie chcieli go przyjąć i kazali wezwać karetkę pogotowia. Teraz placówka tłumaczy się z tej decyzji.

Puste łóżko w szpitalu
11.04.2024 10:17 Nie żyje pacjentka, która dzwoniła ze szpitala na 112. "To sytuacja niedopuszczalna"

Pacjentka Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Warszawie przebywała na oddziale na intensywnej terapii po operacji kardiologicznej. W nocy źle się poczuła i zaczęła wzywać pomoc. Nie otrzymała jej, więc zadzwoniła na 112. Kobieta zmarła.Pacjentka UCK WUM przy ul. Lindleya w Warszawie leżała na oddziale intensywnej opieki kardiologicznej przeznaczonej dla chorych po operacji serca. O jej historii "Gazetę Wyborczą" powiadomił jeden z pracowników szpitala. Był wstrząśnięty.

Andrzej Chyra, SOR, lekarze
27.03.2024 16:44 Andrzej Chyra w obronie lekarzy. Wie, jak wygląda praca na SOR

Denerwuje mnie, kiedy deprecjonuje się ludzi wykonujących tak trudne zawody, jak te, które są niezbędne na każdym SOR-ze. Pozwoliliśmy, żeby można było traktować źle ludzi, od których zależy nasze życie - mówi Andrzej Chyra. Aktor wciela się w postać doktora Jacka Wolińskiego w serialu “Sortownia” i udzielił właśnie wywiadu portalowi Wirtualna Polska. Przyznał, że ta rola otworzyła mu oczy na to, co dzieje się w państwowej ochronie zdrowia. 

szpital psychiatryczny, dr Grzegorz Opielak, psychiatra
05.03.2024 17:25 Prawda o szpitalach psychiatrycznych. Elektrowstrząsy mają się dobrze

Telefon można mieć, ale bez ładowarki. Buty, ale bez sznurówek. „Ale szpital psychiatryczny to nie więzienie! Pacjenci wieczorami grają w karty, mogą wpisać się w zeszyt i wyjść na spacer” – mówi w podcaście Pacjenci.pl dr hab. n. med. Grzegorz Opielak*, psychiatra.- W szpitalach są dwa oddziały na „P”, na których pacjent ma prawo krzyczeć. To pediatria i psychiatria – mówi dr hab. n. med. Grzegorz Opielak, szef oddziału psychiatrii szpitala w Janowie Lubelskim.  Jak wygląda pobyt w takim szpitalu? Elekstrowstrząsy wciąż są stosowane! – To bardzo dobra metoda! Tak naprawdę do wprowadzenie pacjenta w napad padaczkowy – mówi psychiatra. I dodaje, że woli określenie „leczenie elektryczne”. Mówi, że to, jak zresetowanie mózgu, niczym komputera. I że dla wielu pacjentów, którym leki nie pomagają, elektrowstrząsy są wybawieniem.