Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Doppelherz aktiv A-Z – zastosowanie i działanie
Paulina Piziorska
Paulina Piziorska 19.03.2022 01:24

Doppelherz aktiv A-Z – zastosowanie i działanie

Doppelherz aktiv A-Z – zastosowanie i działanie
Pixabay.com

Doppelherz aktiv A-Z to znany na rynku farmaceutycznym suplement diety ceniony i polecany przez internistów. Stanowi preparat zawierający w sobie kompleks witamin i minerałów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Polecany jest przede wszystkim osobom, które nie są w stanie prowadzić na co dzień w pełni zdrowego stylu życia oraz tym, którzy wymagają wsparcia w utrzymaniu odpowiedniej podaży witamin i minerałów w organizmie. W niniejszym artykule dowiesz się, jakie istnieją rodzaje preparatu Doppelherz aktiv A-Z i kiedy warto wdrożyć jego stosowanie. Podzielimy się również informacją na temat składu tych farmaceutyków. Dowiesz się jednak także kilku przydatnych informacji na temat ogólnych zasad dbania o zdrowie.

Doppelherz aktiv A-Z RETARD

Pierwszym rodzajem preparatu Doppelherz aktiv A-Z jest ten przeznaczony do użytku osób dorosłych obu płci. Jego cechą charakterystyczną jest obecność w składzie substancji, dzięki którym witaminy i minerały uwalniane są do organizmu stopniowo, co znacząco zwiększa przyswajalność tego farmaceutyku. Stosowanie tego suplementu diety najczęściej polecane jest osobom, które prowadzą intensywny tryb życia, pracują i „odpoczywają” w biegu czy też często doświadczają stresu lub nie mają zbyt wiele czasu i możliwości, aby zadbać o odpowiednią podaż witamin i minerałów w codziennej diecie. Zażywanie preparatu Doppelherz aktiv A-Z RETARD zalecane jest także w okresach wzmożonego wysiłku fizycznego lub umysłowego oraz w okresie zimowo-wiosennym.

Doppelherz aktiv A-Z RETARD zawiera w swoim składzie 23 witaminy i minerały najważniejsze dla ludzkiego organizmu, wzbogacone dodatkowo o luteinę.

Doppelherz aktiv A-Z DLA NIEGO

Drugi preparat Doppelherz aktiv A-Z przeznaczony jest dla mężczyzn, ponieważ ze względu na swój skład dba przede wszystkim o męskie potrzeby dnia codziennego. Szczególnie ważna pod tym kątem w składzie preparatu Doppelherz aktiv A-Z DLA NIEGO jest obecność substancji odżywczych takich jak: selen (który bardzo trudno uzyskać w standardowej diecie), cynk, magnez oraz witaminy z grupy B. Wszystkie te substancje wspierają organizm mężczyzny w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu oraz płodności i funkcji seksualnych a także przebiegu spermatogenezy. Ich zadaniem jest również utrzymanie równowagi elektrolitowej oraz sprawności mięśni, zmniejszanie uczucia zmęczenia i stymulowanie funkcji psychologicznych.

Doppelherz aktiv A-Z DLA NIEGO zawiera w sumie 23 witaminy i minerały dobrane specjalnie do potrzeb męskiego organizmu, a skład ten dodatkowo wzbogacony został o koenzym Q10 (którego zadaniem jest wspieranie przede wszystkim pracy serca i układu krwionośnego) oraz ekstrakty z pestek granatu i dyni.

Doppelherz aktiv A-Z DLA NIEJ

Trzeci preparat Doppelherz aktiv A-Z przeznaczony jest dla kobiet, ponieważ dzięki swojemu składowi dba przede wszystkim o kobiece potrzeby dnia codziennego. Ze względu na to najważniejszymi składnikami preparatu Doppelherz aktiv A-Z DLA NIEJ jest zawartość wapnia, żelaza oraz kwasu foliowego. Substancje te mają za zadanie utrzymywać w zdrowiu kości, wspierać wytwarzanie czerwonych krwinek i prawidłowy transport tlenu w organizmie oraz stymulować podział komórek i proces produkcji krwi. Doppelherz aktiv A-Z DLA NIEJ działa zatem w najważniejszych dla kobiety kwestiach, zwłaszcza w okresie przekwitania.

Doppelherz aktiv A-Z DLA NIEJ zawiera w swoim składzie w sumie 23 witaminy i minerały, dopasowane pod kątem dawkowania do kobiecych potrzeb oraz jest wzbogacony o trzy dodatkowe substancje – ekstrakt z żurawiny, hydrolizat kolagenu oraz sok z aronii – które mają na celu szczególnie dbać o skórę kobiety.

Doppelherz aktiv A-Z – czy warto?

Dodatkowe wsparcie dla organizmu w różnych, często dosyć trudnych, momentach życia zawsze jest mile widziane. Jest jednak kilka sytuacji, kiedy należy się zastanowić nad stosowaniem suplementów diety – nawet tych działających prozdrowotnie i stosunkowo niegroźnych. Przede wszystkim zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą niezależnie od tego, czy czujemy się dobrze czy źle. Warto także wykonać badania krwi, aby dowiedzieć się, czy w ogóle przyjmowanie suplementu jest wskazane. Być może mamy problem z jedną czy dwiema witaminami a inne wskaźniki znajdują się na wysokim poziomie. Wówczas warto zacząć stosować specjalnie dobrany do rodzaju niedoboru preparat.

Porozmawiać z lekarzem należy również wtedy, gdy jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią, a także gdy istnieje obawa, że wystąpi u nas alergia na któryś ze składników preparatu Doppelherz aktiv A-Z. Wówczas często jedynym wyjściem jest rezygnacja ze stosowania suplementu diety. Najważniejsze jednak jest, aby pamiętać, że suplementy diety są jedynie wsparciem dla organizmu, a nie sposobem rozwiązywania problemów zdrowotnych. Podstawą natomiast jest zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna!

Tagi:
Polecane