Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Ginkgo DUO – zastosowanie i działanie

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Ginkgo DUO – zastosowanie i działanie

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Stosowanie suplementów diety takich jak Doppelherz aktiv Ginkgo DUO zawsze powinno być poprzedzone zapoznaniem się z informacjami na temat zastosowania, działania, a także przeciwwskazań do przyjmowania tego preparatu. Poznaj wszystkie najważniejsz

Doppelherz aktiv Ginkgo DUO to suplement diety zalecany osobom mającym problem z koncentracją oraz z zapamiętywaniem szczegółów. Dzięki unikalnemu składowi preparat ten często polecany jest przez lekarzy jako forma wsparcia leczenia specjalistycznego lub część profilaktyki różnego rodzaju chorób, między innymi demencji. W niniejszym artykule dowiesz się nie tylko, w jaki sposób działa Doppelherz aktiv Ginkgo DUO, ale także czy każdy może go stosować i bez ograniczeń. Podzielimy się także kilkoma ważnymi informacjami na temat dawkowania oraz stosowania tego leku.

Doppelherz aktiv Ginkgo DUO – charakterystyka

Suplement diety Doppelherz aktiv Ginkgo DUO jest jednym z popularniejszych farmaceutyków na rynku wśród tych polecanych jako usprawniające krążenie oraz dostarczające do organizmu substancji, które wspomagają koncentrację i pamięć. Jest to farmaceutyk sprzedawany w aptekach oraz niektórych sklepach takich jak drogerie, bez recepty, w formie tabletek. Najczęściej są to opakowania po 60 kapsułek (ilość dla jednej osoby na 2 miesiące kuracji).

Jak już zostało wspomniane Doppelherz aktiv Ginkgo DUO usprawnia krążenie mózgowe oraz obwodowe, zaopatrzając komórki nerwowe w tlen i substancje odżywcze. Tym samym jednocześnie wpływa pozytywnie na wydolność umysłową – wspomaga funkcje odpowiedzialne za kojarzenie i zapamiętywanie, zwłaszcza u osób starszych czy też pracujących intensywnie umysłowo lub będących z jakiegoś powodu predystynowanymi do kłopotów z pamięcią (np. osoby chore na tarczycę). Doppelherz aktiv Ginkgo DUO wpływa także dobrze na krążenie żylne w kończynach.

W skład suplementu Doppelherz aktiv Ginkgo DUO, który pozwala na wymienione wyżej oddziaływanie na organizm, wchodzą między innymi:

  • kwasy tłuszczowe DHA wspomagające prawidłowe funkcjonowanie mózgu,

  • witaminy z grupy B wspomagające funkcje i sprawność umysłu,

  • ginkgo biloba (miłorząb japoński) usprawniający krążenie mózgowe niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu.

undefined

Doppelherz aktiv Ginkgo DUO – stosowanie i ostrzeżenia

Stosowanie suplementu Doppelherz aktiv Ginkgo DUO jest stosunkowo proste. Wystarczy przyjmowanie jednej tabletki farmaceutyku dziennie, popijanej dużą ilością wody. Żeby osiągnąć zamierzony efekt zaleca się przynajmniej 3-miesięczną kurację.

Doppelherz aktiv Ginkgo DUO nie powinien być przyjmowany przez osoby uczulone na którąkolwiek substancję zawartą w tym suplemencie. Nie należy także stosować go w połączeniu z lekami przeciwzapalnymi lub przeciwzakrzepowymi, a także jeśli u pacjenta występuje zmniejszona krzepliwość krwi. Przeciwwskazaniem do stosowania Doppelherz aktiv Ginkgo DUO jest także zbliżająca się operacja, ciąża, karmienie piersią oraz wiek poniżej 16. roku życia. W tej kwestii jednak na pewno warto skontaktować się na wszelki wypadek z lekarzem prowadzącym. Wizyta jest wskazana również przy stosowaniu leków na nadciśnienie lub przeciw padaczce.

Doppelherz aktiv Ginkgo DUO polecany jest natomiast ze względu na swój skład do stosowania przez osoby chore na cukrzycę czy też cierpiące na nietolerancję laktozy lub glutenu. Ze względu na składniki odzwierzęce nie jest zalecany wegetarianom i weganom lub innym osobom, które z jakiegoś powodu nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego.

Doppelherz aktiv Ginkgo DUO – czy to wystarczy?

Jeżeli cierpisz na problemy z pamięcią i koncentracją, pamiętaj że suplementy diety takie jak Doppelherz aktiv Ginkgo DUO nie są i nigdy nie będą rozwiązaniem twoich wszystkich problemów. Ich zadaniem jest przede wszystkim wspieranie organizmu. Nie zajmują się one źródłem dolegliwości.

Warto w związku z tym, jeśli zauważysz u siebie niepokojące objawy, zgłosić się jak najszybciej do lekarza, aby wykluczyć lub potwierdzić schorzenia, których objawami mogą być dolegliwości ze strony organizmu w postaci osłabienia funkcji poznawczych. Nie zwlekaj i zadbaj o swoje zdrowie!

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >