Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM – działanie i zastosowanie

pixabay.com

Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM – działanie i zastosowanie

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Oczy to bardzo wrażliwy organ narażony na co dzień na działanie wielu szkodliwych czynników, takich jak m.in. klimatyzacja, zanieczyszczone powietrze czy całodniowa praca przy komputerze. Preparaty takie jak Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM mogą b

Suplement diety Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM zalecany jest osobom, które potrzebują dodatkowego wsparcia dla oczu, a na co dzień narażają je na działanie wielu niekorzystnych dla nich czynników. Wśród nich znajdują się zanieczyszczenia powietrza czy jego za mała wilgotność oraz praca przy komputerze zastępowana po pracy oglądaniem telewizji. Wszystko to może powodować przewlekłe zmęczenie oczu i zaburzenia ostrości wzroku. W niniejszym artykule dowiesz się nie tylko wszystkiego, co warto wiedzieć o Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM, ale także, co warto robić i jak na co dzień dbać o oczy, aby nie narażać ich na żadne dolegliwości. Zachęcamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM – charakterystyka i działanie

Preparat Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM przeznaczony jest dla osób, które chcą wspomagać codzienną pracę narządu wzroku, ponieważ na co dzień narażają oczy na wiele czynników dla nich niezdrowych. Mogą to być między innymi działanie klimatyzacji, zakażone powietrze czy stres i wystawienie na działanie światła emitowanego przez komputer, komórkę czy telewizor. Ze strony oczu dolegliwości mogą również wynikać ze zwykłego zmęczenia, znużenia czy zbyt długiego okresu czuwania bez snu. Wówczas warto o nie szczególnie zadbać. Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM może być częścią kuracji wspomagającej.

Preparat ten zawiera szereg witamin i minerałów, które wpływają dobroczynnie przede wszystkim na narząd wzroku, ale biorą również udział w wielu naturalnych procesach, które każdego dnia mają miejsce w organizmie. Wśród składników preparatu Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM znajdują się:

  • luteina i zeaksantyna, które są barwnikami występującymi naturalnie w soczewce oraz w plamce żółtej oka i odpowiadają za ostrość widzenia,

  • antocyjany, które usprawniają mikrokrążenie w gałce ocznej, co sprzyja zachowaniu prawidłowego widzenia,

  • witamina A i cynk, które uczestniczą w wytwarzaniu barwnika światłoczułego,

  • witaminy C i E oraz miedź, które chronią komórki przed stresem oksydacyjnym.

Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM – stosowanie

Zalecane jest, aby stosować preparat Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM maksymalnie raz dziennie w trakcie posiłku w postaci 1 kapsułki. Aby uzyskać dobry efekt, wskazane jest przyjmowanie preparatu na stałe przez okres roku. Następnie należy zrobić miesięczną przerwę i wrócić do kuracji.

Suplement Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM nie może być łączony z innymi preparatami, które zawierają witaminę A. Farmaceutyk ten nie powinien być przyjmowany przez małe dzieci oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Każdorazowo wskazana jest konsultacja lekarska przed rozpoczęciem kuracji w tych trzech przypadkach. Ponadto przyjmować preparatu nie mogą osoby, które wykazują jakiekolwiek reakcje nadwrażliwości na co najmniej jeden ze składników preparatu.

Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM może być przyjmowany przez osoby chore na cukrzycę oraz cierpiące na nietolerancję glutenu czy laktozy. Nie jest jednak dostosowany do osób przebywających na różnego rodzaju dietach wegetariańskich ze względu na zawartość w składzie żelatyny.

Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM – czy to wystarczy?

Stosowanie suplementów diety, takich jak Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM, może być bardzo pomocne, nie powinno jednak zastępować codziennej dbałości o zdrowie oczu. Na szczęście nawet bardzo zmęczone i suche oczy można wspierać codziennymi działaniami. Przede wszystkim staraj się prowadzić zdrową dietę opartą głównie na świeżych produktach i pij duże ilości wody – to absolutna podstawa.

Bezpośrednio dla zdrowia oczu możesz:

  • zadbać o nawilżenie powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywasz,

  • starać się podczas pracy przy komputerze nie patrzeć non stop na ekran (np. podczas pisania),

  • podczas pracy przy komputerze pamiętać o regularnym mruganiu (zostało udowodnione, że znacznie rzadziej mrugamy, wpatrując się w ekrany, co skutkuje zmęczonymi i przesuszonymi gałkami ocznymi),

  • stosować zakupione w aptece krople tzw. „łzy”, które są najprostszym i bezpiecznym w 100% preparatem nawilżającym oczy,

  • często spacerować, a w trakcie przerw w pracy zamykać oczy i kłaść głowę na miękkiej powierzchni.

Życzymy powodzenia w podejmowaniu dalekowzrocznych wyborów!

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >