Doppelherz aktiv Na prostatę – działanie i skład preparatu

Doppelherz aktiv Na prostatę – działanie i skład preparatu
Pixabay
Autor Paulina Piziorska24.02.2021

Szczególna dbałość o prawidłowe działanie prostaty powinna być istotna dla każdego mężczyzny w pewnym wieku, zupełnie jak u kobiet dbałość o układ kostny. Dlaczego? Sprawdź sam i przekonaj się, czy suplement Doppelherz aktiv Na prostatę będzie pomocny w każdym przypadku!

Preparat Doppelherz aktiv Na prostatę jest farmaceutykiem przeznaczonym do użytku mężczyzn, którzy z powodu ukończeniu 40. roku znaleźli się w grupie ryzyka osób narażonych na dolegliwości ze strony gruczołu prostaty i ogólnie rzecz biorąc układu moczowo-płciowego. Dotyczy to zarówno mężczyzn na co dzień dbających o siebie, jak i tych, którzy nie mają wiele wspólnego z wysiłkiem fizycznym i zdrową dietą. W niniejszym artykule dowiesz się, w jaki sposób zapobiegać problemom z prostatą oraz jaki w tym udział może mieć suplement diety Doppelherz aktiv Na prostatę. Podzielimy się także informacjami na temat składu oraz rodzajów tego preparatu i jego faktycznego wpływu na męski organizm. Zapraszamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv Na prostatę – charakterystyka i działanie

Istnieją dwa rodzaje preparatów Doppelherz aktiv Na prostatę – drugi z nich posiada nazwę rozwiniętą o wyraz FORTE. Różnią się od siebie przede wszystkim najważniejszą pozycją w składzie leku. Doppelherz aktiv Na prostatę zawiera olej z siemienia lnianego, który jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, świetnie działające zarówno na skórę, włosy i paznokcie, jak i na układ moczowy oraz krwionośny.

W składzie Doppelherz aktiv Na prostatę FORTE zamiast siemienia lnianego występuje likopen, który jest przeciwutleniaczem i jego zadaniem jest zmniejszać ryzyko zawału serca czy raka prostaty, co oznacza między innymi, że świetnie działa na układ krwionośny. Drugim składnikiem jest palma sabałowa, która korzystnie wpływa na gruczoł prostaty i wspomaga czynności seksualne u mężczyzn.

Wśród pozostałych składników, które występują w obu preparatach, znajdują się:

  • pokrzywa wspierająca działanie nerek i funkcjonowanie prostaty,
  • nasiona dyni wspierające działanie nerek, oddawanie moczu i funkcjonowanie prostaty,
  • witamina E, cynk, selen i mangan, które chronią komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym, czyli przed działaniem wolnych rodników, co nasila się szczególnie mocno wraz z wiekiem.

Podsumowując zatem, warto zaznaczyć, że preparat Doppelherz aktiv Na prostatę oraz Doppelherz aktiv Na prostatę FORTE zostały stworzone, aby wspierać męski układ moczowy, dbać o prawidłowe działanie i stan prostaty, a także wspierać prawidłowe działanie męskiego układu rozrodczego, w tym jego funkcje seksualne.

Doppelherz aktiv Na prostatę – stosowanie

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Na prostatę jest bardzo proste. Skład tabletki posiada wystarczające ilości zdrowotnych substancji do tego, aby przyjmować zaledwie 1 kapsułkę dziennie. Jednocześnie nie należy przekraczać dziennej zalecanej dawki (chyba że lekarz postanowi inaczej), ponieważ przedawkowywanie leku przez dłuższy okres czasu może doprowadzić do hiperwitaminozy. Aby dostrzec pierwsze pozytywne zmiany, należy stosować Doppelherz aktiv Na prostatę przez co najmniej pół roku. Warto po tym czasie wykonać badania, aby sprawdzić, czy poziomy minerałów i witamin we krwi nie są za wysokie.

Ważną zasadą na czas stosowania suplementu Doppelherz aktiv Na prostatę jest odstawienie innych preparatów mineralnych zawierających mangan, selen czy cynk, ponieważ związki te bardzo łatwo przedawkować przy suplementacji, a w tym przypadku skutki będą bardzo nieprzyjemne. Preparat mogą stosować osoby chore na cukrzycę oraz nietolerujące glutenu czy laktozy. Farmaceutyk ten nie nadaje się, niestety, dla wegetarian ze względu na zawartość składników pochodzenia zwierzęcego.

Doppelherz aktiv Na prostatę – czy to wystarczy?

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jak dobry i bogaty w zdrowotne substancje farmaceutyk zaczniesz zażywać, prawdopodobnie nie rozwiąże on przyczyny dolegliwości, których doświadczasz. Preparaty takie jak Doppelherz aktiv Na prostatę, oczywiście, mogą być przydatne, ale powinny stanowić jedynie dodatek stosowany w formie profilaktyki chorób prostaty w połączeniu z odpowiednią dietą i wysiłkiem fizycznym oraz innymi praktykami związanymi z dbaniem o zdrowie przez mężczyznę lub też być dodatkiem do farmakoterapii stosowanej w konkretnym schorzeniu, które już się pojawiło.

W związku z powyższym, jeżeli zauważysz u siebie jakieś nieprawidłowości związane np. z oddawaniem moczu czy też czynnościami seksualnymi, koniecznie zgłoś się do lekarza. Szybka reakcja zwiększa szansę na całkowite wyleczenie lub przynajmniej spowolnienie choroby (w przypadkach takich jak nowotwory prostaty). W ramach profilaktyki natomiast warto oprócz preparatu Doppelherz aktiv Na prostatę stosować także dietę bogatą szczególnie w zdrowe tłuszcze roślinne oraz pozbawioną węglowodanów prostych. To podstawa zdrowia!

Następny artykuł