Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen – działanie i zastosowanie

Pixabay.com

Doppelherz aktiv na stawy Kolagen – działanie i zastosowanie

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Preparat Doppelherz aktiv na stawy Kolagen należy do dwóch podstawowych preparatów na stawy tej samej firmy. Polecany jest szczególnie osobom starszym, z nadwagą lub przeciążającym często aparat ruchu uprawianiem regularnej i intensyw

Suplement diety Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen należy do wielu preparatów stosowanych zwykle w celu wzmocnienia stawów, zwłaszcza kolanowych, które są codziennie narażane przez nas na spory wysiłek – zwłaszcza jeżeli cierpimy na otyłość, nie uprawiamy aktywności fizycznej lub wprost przeciwnie – przesadzamy z jej ilością. W niniejszym artykule dowiesz się nie tylko ważnych szczegółów, dotyczących specyfiki działania tego farmaceutyku oraz poznasz jego skład, ale podzielimy się z tobą także informacjami na temat stosowania oraz przeciwwskazań do stosowania kuracji przy jego pomocy. Na koniec powiemy kilka słów na temat tego, jak na co dzień dbać o stawy i czy preparaty takie jak Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen to jedyne rozwiązanie.

Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen – charakterystyka i działanie

Suplement diety Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen polecany jest przez lekarzy pacjentom, którzy doświadczają jakichkolwiek problemów z ruchomością stawów czy też dolegliwości bólowych z nimi związanych. Wśród takich osób najczęściej wymienia się:

  • osoby cierpiące na nadwagę i otyłość,

  • uprawiające sport z dużą częstotliwością lub unikające niemalże całkowicie aktywności fizycznej,

  • osoby w starszym wieku (zwłaszcza kobiety, które szczególnie narażone są na osteoporozę i inne dolegliwości związane np. z uszkodzeniami tkanki chrzęstnej).

Preparat Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen wyróżnia się specjalistycznie sformułowanym składem, który zawiera tylko najważniejsze dla stawów substancje. Wśród nich znajdują się:

  • kolagen typu II, zawierający duże ilości proliny i glicyny, odpowiadających za strukturę i wytrzymałość kolagenu,

  • chondroityna i glukozamina, wchodzące w skład sieci kolagenowych (wspomagają naturalną budowę sieci),

  • kwas hialuronowy, będący najważniejszym składnikiem płynu maziowego w stawach z uwagi na właściwości poślizgowe i możliwość wiązania wody.

UWAGA!!! Wszystkie wymienione składniki preparatu Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen lepiej wchłaniają się w jednym suplemencie diety niż każdy z osobna.

Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen – stosowanie

Stosowanie suplementu diety Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen jest stosunkowo proste. Wystarczy przyjmować 2 kapsułki dziennie przed głównym posiłkiem. Dawkę można także rozłożyć na dwa posiłki w ciągu dnia. Aby odczuć poprawę, należy stosować preparat przynajmniej 3 miesiące bez żadnych przerw.

Ze względu na swój skład Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen może być stosowany przez osoby cierpiące na cukrzycę lub nietolerancję glutenu czy laktozy. Nie jest to jednak farmaceutyk przeznaczony do użytku osób będących na diecie wegetariańskiej. Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen powinien być stosowany jako część zróżnicowanej i bogatej w składniki odżywcze diety.

Nie zaleca się stosowania tego rodzaju preparatów u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz u dzieci poniżej 16. roku życia. W każdym z wymienionych przypadków należy skonsultować się z lekarzem w celu rozwiania wątpliwości i ustalenia ewentualnych przeciwwskazań. Preparatu nie mogą również stosować osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen – czy to wystarczy?

Preparaty witaminowe, suplementy diety, a czasem nawet leki specjalistyczne przepisywane przez lekarza na receptę, nie są rozwiązaniem wszystkich naszych problemów. Czasem wręcz można powiedzieć, że problem potęgują. W jaki sposób? Minimalizują bowiem dolegliwości, które skonsultowalibyśmy z lekarzem, gdyby stale nam dokuczały. W wyniku ustania bólu czy też zwiększenia ruchomości stawów, odkładamy wizytę u ortopedy na później.

Stosowanie preparatów takich jak Doppelherz aktiv Na stawy Kolagen może być bardzo pomocne jako rodzaj profilaktyki lub rodzaju wsparcia w leczeniu. Należy jednak poważnie zastanowić się przed rozpoczęciem kuracji, czy problem nie jest poważniejszy i czy objawy ze strony stawów nie świadczą o chorobie, wymagającej leczenia specjalistycznego.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >