Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp – działanie

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp – działanie

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Wiele jest czynników, które mogą niemalże całkowicie zrujnować włosy czy paznokcie. Preparat Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp nie będzie lekiem na wszelkie problemy, ale pomoże zminimalizować skutki stresu, zmęczenia czy proble

Suplement diety Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp polecany jest przede wszystkim kobietom, chociaż oczywiście używać go mogą również mężczyźni (ci jednak stosunkowo rzadziej zgłaszają problemy tego typu), które narzekają na słabe i łamiące się włosy i zbyt delikatne paznokcie. W niniejszym artykule dowiesz się nie tylko, jakie witaminy i minerały oddziałują zdrowotnie na kondycję włosów i paznokci, ale także, czy preparat Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp ma ich wystarczająco dużo, aby działać kompleksowo. Powiemy ci również, w jaki sposób należy go stosować, aby szybko zauważyć pierwsze efekty. Na koniec podzielimy się bardzo ważnymi informacjami, dotyczącymi stosowania suplementów diety w ogóle.

Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp – charakterystyka i działanie

Preparat Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp polecany jest przede wszystkim kobietom, chociaż panowie oczywiście też mogą skorzystać na jego działaniu. Jest to natomiast rzadsza sytuacja ze względu na to, że statystycznie problemów z wypadającymi czy łamliwymi włosami doświadczają raczej kobiety, nie mówiąc już o tym, że rzadko niezwykle zdarza się przedstawiciel płci męskiej, który interesowałby się własnymi paznokciami. Niemniej, jeżeli ktokolwiek z was miewa takie problemy, niech nie wstydzi się zgłosić do lekarza. To nie tylko problem estetyczny! To pierwszy objaw różnego rodzaju komplikacji w organizmie – od niedoborów witamin przez choroby tarczycy, zaburzenia gospodarki insulinowej aż do różnego rodzaju nowotworów!

Preparat polecany jest zatem przede wszystkim osobom, które:

 • mają problem z łamliwymi paznokciami i rozdwajającymi się końcówkami włosów,

 • chcą zregenerować włosy po wyniszczających zabiegach fryzjerskich,

 • doświadczają nadmiernego wypadania lub siwienia włosów.

Wszystko to możliwe jest dzięki bogatemu składowi Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp. Jego najważniejsze składniki to:

 • wyciąg ze skrzypu, będący źródłem naturalnego pochodzenia krzemu – jest składnikiem bardzo ważnym dla struktury i budowy włosów oraz paznokci,

 • cysteina i metionina – wzmacniają paznokcie i włosy, minimalizują łamanie się i poprawiają ich wygląd,

 • zarodki pszenicy i wyciąg z prosa – zawierają aminokwasy i kwasy tłuszczowe, które odżywiają cebulki włosów i płytkę paznokci u samej podstawy,

 • biotyna i cynk – wspomagają kondycję skóry i są niezbędne do utrzymania włosów w dobrym stanie,

 • witamina B5 i cynk biorą udział w wytwarzaniu hormonów steroidowych oraz witaminy D,

 • witamina C – bierze udział w produkcji kolagenu,

 • witamina B6 – bierze udział w produkcji cysteiny, która jest głównym składnikiem keratyny zawartej we włosach i paznokciach.

Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp – stosowanie

Dawkowanie i stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp jest banalnie proste. Wystarczy przyjmować 1 kapsułkę dziennie bezpośrednio po posiłku, obficie popijając ją wodą. Aby zauważyć pierwsze efekty działania preparatu, należy stosować kurację przynajmniej przez 3 miesiące bez żadnych przerw.

Wśród przeciwwskazań do przyjmowania suplementu Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp znajdują się:

 • ciąża i karmienie piersią,

 • wiek poniżej 16. roku życia,

 • nietolerancja glutenu,

 • uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.

Dobra wiadomość jest taka, że Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp może być przyjmowany przez osoby z nietolerancją laktozy. Niestety jednak suplement ten zawiera żelatynę, w związku z tym nie nadaje się również do stosowania przez osoby będące na diecie wegetariańskiej.

Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp – czy to wystarczy?

Stosowanie preparatów takich jak Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp jest pierwszym rozwiązaniem problemu, które przychodzi nam do głowy, gdy w szczotce znajdujemy zbyt dużo włosów po rozczesywaniu splątanych pasm oraz w momencie, gdy przy lekkim dotknięciu, paznokieć nam pęka. Czy słusznie? Absolutnie nie! Jeżeli problemy ze stanem włosów i paznokci nie są sprawą przejściową, a np. pojawiają się regularnie lub stopniowo narastają, powinieneś zacząć się martwić i absolutnie nie unikać wizyty u lekarza. Dlaczego?

Chociaż suplementy takie jak Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie + Skrzyp mogą być bardzo pomocne np. w okresie jesienno-zimowym czy też jako wsparcie ogólne w okresach nasilonego stresu czy zmian hormonalnych, tak na co dzień intensywne wypadanie włosów czy łamliwe paznokcie mogą świadczyć o awitaminozie, anemii czy o różnego rodzaju schorzeniach tarczycy. Nie warto zatem leczyć się suplementem. Najpierw należy sprawdzić, jaką przyczynę mają nasze problemy. Zwłaszcza w przypadku niedoczynności tarczycy konieczna jest farmakoterapia.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >