Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Hepatil-Vit – zastosowanie, działanie i skutki uboczne
Paulina Piziorska
Paulina Piziorska 19.03.2022 01:23

Hepatil-Vit – zastosowanie, działanie i skutki uboczne

Hepatil-Vit – zastosowanie, działanie i skutki uboczne
https://pixabay.com/pl/illustrations/anatomiczne-anatomia-cia%C5%82a-jelita-2261006/

Suplement diety Hepatil-Vit na rynku farmaceutycznym wyróżnia się swoim składem. Większość preparatów na wątrobę zawiera po prostu cholinę w połączeniu z wyciągami ziół z dziurawca czy ostropestu. Hepatil-Vit dodatkowo wspiera organizm pod kątem uzupełniania witamin z grupy B. Czy to jego jedyne zalety? W niniejszym artykule odpowiemy na to i inne pytania dotyczące tego suplementu. Czytając dalej, dowiesz się, między innymi, czy Hepatil-Vit jest odpowiednim preparatem dla ciebie oraz w jaki sposób należy go stosować. Na koniec podzielimy się z tobą także informacjami na temat zdrowego trybu życia, który sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu wątroby oraz zastanowimy się, kiedy warto zamiast stosowania Hepatilu-Vit, udać się na wizytę do lekarza. Zapraszamy do lektury.

Hepatil-Vit – charakterystyka i zastosowanie


Suplement diety Hepatil-Vit jest specjalistycznym preparatem, który wspiera czynności wątroby (dzięki zawartości ornityny) oraz dba o uzupełnienie w organizmie witamin z grupy B (tiamina, ryboflawina i pirydoksyna). Zalecany jest przede wszystkim jako wsparcie i dodatek do codziennej diety w celu minimalizowania negatywnego wpływu naszych przyzwyczajeń oraz stylu życia na wątrobę. Wątrobie szkodzą przede wszystkim: wysoko przetworzone jedzenie, używki takie jak alkohol i papierosy oraz wystawienie organizmu na kontakt z toksycznymi substancjami chemicznymi oraz na stres. Wszystko to upośledza działanie wątroby, uniemożliwia optymalne oczyszczanie organizmu z toksyn i obniża odporność. Dobrym wsparciem, chociaż na pewno nie kompleksowym rozwiązaniem w tej sytuacji, jest włączenie do diety suplementu Hepatil-Vit.

Choć Hepatil-Vit jest preparatem stosunkowo łagodnym, istnieje kilka przeciwwskazań do jego przyjmowania:

  • uczulenie na którykolwiek ze składników leku (substancje czynne i pomocnicze),

  • ciężka niewydolność nerek,

  • zaburzenia metabolizmu aminokwasów,

  • wiek poniżej 7 lat,

  • ciąża i karmienie piersią (w tym przypadku konieczna jest konsultacja z lekarzem).

undefined

Hepatil-Vit – stosowanie i działania niepożądane


Stosowanie suplementu Hepatil-Vit jest bardzo łatwe. Wystarczy przyjmować (najlepiej po posiłku) od 3 do 4 tabletek preparatu dziennie, popijając niewielką ilością wody. Jednocześnie należy unikać przyjmowania dawki większej niż zalecana. Może to szkodzić zdrowiu pacjenta, zwłaszcza jeżeli w wyniku przekroczenia dawki dojdzie do reakcji nadwrażliwości ze strony organizmu.

Nie odnotowano ani częstych, ani powtarzających się konkretnych działań niepożądanych w wyniku stosowania suplementu Hepatil-Vit. Wiadomo natomiast, że podczas jego stosowania mogą pojawić się różnego rodzaju reakcje uczuleniowe organizmu, takie jak wymioty i nudności oraz wysypka czy obrzęk. Wówczas należy bezzwłocznie udać się do szpitala, zabierając ze sobą opakowanie suplementu oraz natychmiast zrezygnować z kolejnych dawek suplementu.

Hepatil-Vit – czy to wystarczy?


Kiedy decydujemy się na przyjmowanie jakiegokolwiek suplementu diety, powinniśmy pamiętać, że nie są to leki specjalistyczne. Również Hepatil-Vit, mimo że zawiera substancje czynne, które zwyczajowo występują także w farmaceutykach przepisywanych na receptę, nie jest lekiem a jedynie preparatem, który może być dodatkiem do codziennego funkcjonowania. Dlaczego? W poważnych schorzeniach wątroby podaje się wprawdzie substancje podobne, ale w znacznie większym stężeniu - Hepatil-Vit zatem nie będzie wystarczającym środkiem, jeśli stwierdzono u nas marskość wątroby. Wynika z tego, że jeżeli odczuwasz wyraźnie dolegliwości ze strony tego narządu, powinieneś udać się do lekarza. Jeżeli natomiast prowadzisz niezbyt zdrowy tryb życia – palisz, spożywasz alkohol i nie zawsze przestrzegasz zasad zdrowej diety, możesz zacząć kurację preparatem Hepatil-Vit. Nie oczekuj jednak, że uchroni cię on przez zgubnym wpływem niezdrowego trybu życia.

Co możesz zrobić sam, aby uniknąć problemów z wątrobą?

1.      Pamiętaj o odpowiednim nawadnianiu! Wesprzesz w ten sposób naturalną detoksykację organizmu oraz dostarczysz „materiału”, dzięki któremu funkcjonuje cały twój organizm.

2.      Wysypiaj się i dbaj o odpoczynek! Organizm wypoczęty to organizm wytwarzający mniej kortyzolu, a ten z kolei ma bardzo zły wpływ nie tylko na funkcjonowanie wątroby, ale i całego ciała.

3.      Odżywiaj się zdrowo i rozsądnie! Nie namawiamy cię do rygorystycznej diety. Wręcz przeciwnie! Najlepiej sprawdza się dieta zrównoważona, która uwzględnia także małe grzeszki, jak i przyjemności od czasu do czasu. Najważniejsze, aby organizm nie był osłabiany uderzeniowymi dawkami niezdrowego jedzenia, a od czasu do czasu po prostu radził sobie z jego niewielką ilością.

4.      Dbaj o aktywność fizyczną! Każda, nawet najmniej wysiłkowa aktywność sprawia, że organizm się nakręca – produkuje hormony szczęścia, przyspiesza metabolizm i odnowę komórek (również wątroby).

5.      Włącz do codziennej diety napary ziołowe! W pierwszej kolejności polecamy ostropest, szałwię, czystek i pokrzywę. Na efekty nie będziesz musiał długo czekać.

Tagi: