Pacjenci.pl

https://pixabay.com/

Hexatiab – działanie, zastosowanie i skutki uboczne

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Hexatiab ma postać miękkich kapsułek dopochwowych i jest zalecany kobietom, które zmagają się ze stale nawracającymi infekcjami stref intymnych. Dba również o utrzymanie naturalnych warunków fizjologicznych. Dolegliwości tego typu stanowią nie tylko uciążliwy problem ze względu na objawy, takie jak: świąd, pieczenie czy ogólny dyskomfort, ale to także temat na tyle wstydliwy, że wiele kobiet mimo swoich dolegliwości rezygnuje z wizyty u lekarza. Zdecydowanie warto skorzystać z pomocy lekarskiej, jednak jeżeli wciąż się wahasz, w przypadku niegroźnych infekcji pomocne mogą okazać się również środki dostępne w aptece bez recepty. W niniejszym artykule dowiesz się, w jakich sytuacjach możesz śmiało sięgnąć po preparat Hexatiab oraz w jaki sposób należy go stosować. Zapraszamy do uważnej lektury!

Hexatiab – charakterystyka i zastosowanie

Skuteczne działanie wyrobu medycznego Hexatiab opiera się na głównym składniku, którym jest opatentowana forma tytanu połączonego kowalencyjnie z mikrocząsteczkami aktywnego srebra. Srebro jonowe wykorzystywane jest w przemyśle farmaceutycznym ze względu na działanie wspomagające utrzymanie korzystnej mikroflory w organizmie oraz na jego właściwości niszczące wiele rodzajów bakterii, wirusów i grzybów.

W składzie preparatu, wśród substancji wspomagających, znajduje się także ekstrakt z aloesu, wykazujący przede wszystkim działanie nawilżające, kojące i łagodzące, oraz kwas hialuronowy, który uwadnia i regeneruje ścianki pochwy.

Hexatiab jest produktem ginekologicznym, wykazującym silne działanie protekcyjne zapobiegające rozwojowi infekcji wirusowych (w tym HSV – 2), bakteryjnych i grzybiczych, minimalizując również ryzyko ich późniejszego nawrotu dzięki swoim właściwościom izolującym oraz chroniącym tkanki przed zewnętrznymi czynnikami drażniącymi. Oprócz tego przywraca i utrzymuje naturalne warunki fizjologiczne w pochwie, dzięki czemu Hexatiab można uznać za preparat o podwójnym działaniu dla każdej pacjentki, potrzebującej zadbać o zdrowie swoich stref intymnych.

Hexatiab – ostrzeżenia i środki ostrożności

Hexatiab nie może być stosowany, jeżeli pacjentka ma uczulenie na którąkolwiek z substancji zawartych w preparacie – istnieje wówczas ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, zagrażającej zdrowiu a nawet życiu pacjentki.

Jest to jedyne z wyraźnych przeciwwskazań do stosowania farmaceutyku, jednak należy również przestrzegać kilku ważnych ostrzeżeń sugerowanych przez producenta. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy możesz zastosować Hexatiab bez przeszkód, skonsultuj się najpierw z lekarzem lub farmaceutą. Szczególne środki ostrożności należy podjąć w przypadku, gdy pacjentka:

  • ma potwierdzoną nadwrażliwości na składniki leku,

  • jest w ciąży lub karmi piersią – w tej sytuacji można zastosować preparat jedynie za zgodą i pod bezpośrednią kontrolą lekarza,

  • ma uszkodzony nabłonek,

  • zauważy u siebie niepokojące zmiany skórne – należy wtedy zaprzestać stosowanie preparatu,

  • stosuje lek długotrwale – w tej sytuacji trzeba skonsultować się z lekarzem.

Dodatkowo należy pamiętać, by nie stosować produktu w celach innych niż wskazane przez producenta farmaceutyku Hexatiab, a także o prawidłowym przechowywaniu go – z dala od źródeł ciepła i w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeżeli opakowanie leku jest otwarte, uszkodzone bądź upłynął termin ważności leku, nie należy go stosować.

Hexatiab – stosowanie i działania niepożądane

Hexatiab ma postać miękkich kapsułek, które nadają się jedynie do użytku dopochwowego. Przed użyciem preparatu trzeba dokładnie umyć ręce oraz zewnętrzne narządy płciowe, po czym wprowadzić jedną kapsułkę głęboko do pochwy. Żeby kuracja przyniosła oczekiwane efekty, należy kontynuować ją nieprzerwanie przez 7 dni, nie przekraczając przy tym zalecanej dziennej dawki w postaci jednej kapsułki.

Nawet gdy ustąpią objawy, nie powinno się przerywać stosowania, gdyż może się okazać, że infekcja nie zdążyła jeszcze zostać wyleczona. Natomiast w przypadku gdy dolegliwości wciąż nie mijają, mimo poprawnego stosowania leku, warto udać się go ginekologa, który może zalecić leczenie innymi środkami farmakologicznymi.

Działania niepożądane produktu Hexatiab ograniczają się jedynie do pojawienia się upławów oraz ewentualnej reakcji alergicznej. W pierwszym przypadku lek można stosować dalej bez przeszkód – jest to typowy efekt uboczny w przypadku niektórych pacjentek, natomiast jeżeli pojawią się symptomy, które mogą wskazywać na reakcję alergiczną, warto odstawić preparat i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tagi:

Podobne artykuły

Zdrowie

Zapalenia zatok można uniknąć. Lekarz powiedział nam, co je wywołuje
Czytaj więcej >

Zdrowie

Skąd się biorą wzdęcia? Najczęstsze przyczyny powstawania wzdęć
Czytaj więcej >

Zdrowie

Dlaczego pacjent po udarze mózgu wymaga rehabilitacji? Rola rehabilitacji w leczeniu udaru
Czytaj więcej >

Zdrowie

Czy medyczna marihuana jest pomocna również dla seniorów? Warte uwagi!
Czytaj więcej >

Zdrowie

Trzy zioła stosowane w leczeniu zespołu jelita drażliwego. Polecane przez gastroenterologa
Czytaj więcej >

Zdrowie

Choroba zwyrodnieniowa stawów a RZS – czym się różnią?
Czytaj więcej >
Paulina Piziorska

Paulina Piziorska

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]