LacidoBaby – skład, wskazania, ostrzeżenia

Autor Marcelina Dzięciołowska26.02.2021

LacidoBaby to preparat probiotyczny dla dzieci. Ma postać proszku, a w opakowaniu znajduje się 10 saszetek. LacidoBaby uzupełnia florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym w bakterie probiotyczne, regulujące pracę układu trawiennego oraz przywracają naturalną florę bakteryjną w jelitach. Jak prawidłowo stosować suplement LacidoBaby? 

Opis LacidoBaby

LacidoBaby to suplement diety – probiotyk dla dzieci o smaku waniliowym, w postaci proszku w saszetkach. Dostępny jest w aptekach bez recepty, a jego substancją czynną jest lactobacillus.

Lek zawiera żywe szczepy pałeczek kwasu mlekowego, dzięki czemu przywraca odpowiedni skład flory bakteryjnej w jelitach oraz pomaga w prawidłowym utrzymaniu tego stanu.

Skład suplementu LacidoBaby

W skład preparatu LacidoBaby wchodzą:

  • fruktooligosacharydy (prebiotyk),
  • liofilizowane szczepy bakterii: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium bifidum,
  • skrobia ziemniaczana,
  • aromat waniliowy.

Wskazania do przyjmowania preparatu LacidoBaby

Wskazaniem do przyjmowania preparatu LacidoBaby jest uzupełnienie flory bakteryjnej przewodu pokarmowego w bakterie probiotyczne i prebiotyki. Suplement zalecany jest do stosowania, gdy zachodzi konieczność regulacji pracy jelit, utrzymania prawidłowej flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym oraz wspomożenie układu trawiennego oraz odpornościowego.

Dawkowanie preparatu LacidoBaby

LacidoBaby to suplement w formie saszetek z proszkiem, który rozpuszcza się w wodzie. Przeznaczony jest wyłącznie do stosowania doustnego. Należy podawać 1-2 saszetki dziennie.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Preparat LacidoBaby należy stosować zgodnie z instrukcją znajdującą się na ulotce dołączonej do opakowania oraz zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej tego suplementu.
Suplement diety LacidoBaby nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Chronić produkt przed światłem i wilgocią, przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Następny artykuł