Lamisilatt 1% – wskazania, stosowanie, ostrzeżenia

Lamisilatt 1% – wskazania, stosowanie, ostrzeżenia
pixabay.com
Autor Marcelina Dzięciołowska01.03.2021

Lamisilatt 1% to wyrób medyczny w postaci płynu do stosowania miejscowego na skórę, przeznaczony do leczenia grzybicy stóp. Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (dzięki zawartości substancji czynnej w postaci terbinafiny). Wydawany jest w aptekach bez recepty. Jak stosować Lamisilatt 1%?

Lamisilatt 1% – opis produktu

Lamisilatt 1 % to preparat w postaci płynu do stosowania miejscowego na skórę. Substancją czynną preparatu jest terbinafina. Produkt jest dostępny w aptekach bez recepty.

Lamisilatt 1% – wskazania do stosowania

Wskazaniem do stosowania produktu Lamisilatt 1% jest leczenie grzybicy stóp.

Jak stosować preparat Lamisilatt 1%?

Przed zastosowaniem preparatu Lamisilatt 1% należy dokładnie umyć i osuszyć stopy. Następnie należy nanieść cienką warstwę płynu na miejsca pomiędzy palcami, później na miejsca wokół palców, a na koniec na całą podeszwę i boki stopy do wysokości 1,5 cm.

Preparat należy wmasować nie tylko w skórę zajętą zakażeniem, ale także w zdrowe obszary skórne. Przez 24 godziny od zastosowania preparatu Lamisilatt 1% należy powstrzymać się od mycia stóp. Oczekiwany rezultat wynikający z kuracji lekiem powinien być widoczny już po kilku dniach od zastosowania.

Przeciwwskazania do stosowania preparatu Lamisilatt 1%

Należy powstrzymać się od stosowania wyrobu medycznego Lamisilatt 1% w sytuacji, gdy pacjent wykazuje cechy uczulenia bądź nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet będących w okresie karmienia piersią. Nie ma informacji na temat stosowania terbinafiny u kobiet w ciąży, jednak może być on stosowany w czasie ciąży wyłącznie w przypadku bezwzględnej konieczności, po wcześniejszym ustaleniu z lekarzem. Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych (po 18. roku życia).

Lamisilatt 1% – ostrzeżenia i informacje dodatkowe

Jeżeli po tygodniu od rozpoczęcia kuracji preparatem Lamisilatt 1% objawy nie ustąpią, należy wówczas skontaktować się z lekarzem.

Preparat jest przeznaczony do jednorazowej kuracji, nie należy stosować go powtórnie w leczeniu tego samego zakażenia grzybiczego.

Lamisilatt 1% przeznaczony jest do użytku miejscowego, zewnętrznego.

Nie należy stosować preparatu na skórę twarzy, ponieważ może dojść do podrażnienia oczu. W przypadku kontaktu substancji z oczami, należy przemyć je bieżącą wodą.

Gdy wystąpią reakcje alergiczne, należy usunąć lek z powierzchni skóry oraz umyć stopy ciepłą wodą i mydłem.

Lamisilatt 1% – interakcje z innymi lekami

Nie zaleca się jednoczesnego stosowania innych preparatów przeznaczonych do leczenia chorób stóp.

Lamisilatt 1% – możliwe działania niepożądane

W trakcie kuracji preparatem Lamisilatt 1% mogą wystąpić działania niepożądane w postaci łagodnych i przemijających objawów skórnych w miejscu zastosowania. Należą do nich suchość i podrażnienie skóry, uczucie pieczenia w miejscu zastosowania leku. Mogą także wystąpić reakcje alergiczne, takie jak wysypka: pęcherzowe zapalenie skóry, świąd i pokrzywka.

Następny artykuł