Lecytyna E - działanie, wskazania, ostrzeżenia

Lecytyna E - działanie, wskazania, ostrzeżenia
pixabay.com
Autor Marcelina Dzięciołowska10.03.2021

Lecytyna E to preparat w postaci tabletek powlekanych zawierający w składzie witaminę E i lecytynę. Suplement diety przeznaczony jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Zalecany jest do stosowania w stanach wzmożonego wysiłku umysłowego, podwyższonego napięcia oraz przy zaburzeniach koncentracji i pamięci. Jakie są przeciwwskazania do przyjmowania preparatu Lecytyna E?

Lecytyna E - opis suplementu diety

Lecytyna E to suplement diety, który stanowi połączenie lecytyny i witaminy E. Lecytyna dostarcza organizmowi nasyconych kwasów tłuszczowych i choliny, a witamina E chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Preparat Lecytyna E ma postać powlekanych tabletek, a 1 tabletka zawiera 150 mg lecytyny i 6,7 mg witaminy E. W opakowaniu znajduje się 30 tabletek.


Skład suplementu Lecytyna E

Substancje zawarte w preparacie Lecytyna E: cukier, lecytyna sojowa, laktoza, sorbitol, octan DL-alfa-tokoferylu, substancje przeciwzbrylające, emulgatory (glicerol, polisorbat 80), aromat orzechowy, wosk pszczeli - biały i żółty; wosk carnauba, szelak, substancje wypełniające (poliwinylopirolidon), przeciwutleniacz (butylohydroksyanizol) i barwnik (karoteny).


Wskazania do przyjmowania produktu Lecytyna E

Lecytyna E to suplement diety stosowany:

  • w celu uzupełnienia diety w lecytynę i witaminę E,
  • przy wzmożonym wysiłku psychicznym i fizycznym,
  • przy zaburzeniach koncentracji i pamięci,
  • w stanach stresu i napięcia psychicznego,
  • w stanach przewlekłego zmęczenia.


Lecytyna E - przeciwwskazania do przyjmowania preparatu

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Lecytyna E jest przede wszystkim uczulenie bądź nadwrażliwość na jakikolwiek składnik tego suplementu oraz uczulenie na soję.

Lecytyna E - dawkowanie suplementu diety

Suplement diety Lecytyna E jest przeznaczony do stosowania doustnego. Preparat należy przyjmować po posiłku, można go popić wodą lub rozpuścić.

Dzieciom pomiędzy 7.-13. rokiem życia należy podawać 1-2 tabletki na dobę.
Osoby dorosłe i młodzież po 14. roku życia powinni przyjmować do 4. tabletek na dobę.


Suplement diety Lecytyna E - ostrzeżenia i informacje dodatkowe

Preparat Lecytyna E zawiera sorbitol (substancja słodząca).

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki produktu Lecytyna E.

Nie podano informacji na temat wpływu suplementu Lecytyna E na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią przed zastosowaniem tabletek Lecytyna E powinny skonsultować się z lekarzem.

Następny artykuł