Myjesz włosy codziennie i nadal są przetłuszczone? Nie spodziewasz się, gdzie może leżeć problem
Myjesz codziennie włosy, a one cały czas są przetłuszczone? Wiele osób zastanawia się, co robi nie tak. Okazuje się, że problem może leżeć nie tylko w złej pielęgnacji. Sprawdź, gdzie możesz popełniać błąd.
Dlaczego włosy się przetłuszczają?
Dla wielu wyznacznikiem dbania o siebie i zachowania higieny są piękne, zadbane i lśniące włosy . Niestety niektórzy, pomimo częstego mycia i stosowania całej masy różnorodnych produktów zmagają się z problemem przetłuszczających się włosów . Czy to znaczy, że robią coś nie tak?
Okazuje się, że przetłuszczające się włosy to czasem nie kwestia nieodpowiedniej pielęgnacji. W grę wchodzą hormony, geny, a nawet i dieta . Główną przyczyną jest zbyt duża produkcja sebum , czyli naturalnego oleju produkowanego przez gruczoły łojowe na skórze głowy. Jego zadaniem jest ochrona skóry przed bakteriami i grzybami oraz promieniami UV.
Przetłuszczają ci się włosy? To robisz źle
Trycholodzy , specjaliści z medycyny z zakresu skóry głowy i włosów, radzą, aby osoby zmagające się z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów nie unikały suszarki. Choć niektórzy twierdzą, że powietrze, którym się je suszy, jest szkodliwe i mocno je osłabia, w prawdzie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozmnażania się grzybów i bakterii.
Co ciekawe, powodem przetłuszczania się włosów może być również ich zbyt częste mycie . Specjaliści w tej dziedzinie zaznaczają, że to może prowadzić do aktywacji gruczołów łojowych, a co za tym idzie nasilenia się produkcji sebum.
Tych produktów do pielęgnacji włosów unikaj
Osoby zmagające się z problemem nadmiernie przetłuszczających się włosów często sięgają po produkty reklamowane jako te, które rozwiążą ich problem. W istocie jednak jest zupełnie inaczej. Najczęściej ich używanie prowadzi do wysuszania skóry głowy, a co za tym idzie, do produkcji sebum odpowiedzialnego za powstawanie kłopotu.
W takiej sytuacji trycholodzy zalecają wybieranie produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów, które w swoim składzie nie mają obciążających je substancji chemicznych. Oprócz tego, podczas mycia zdecydowanie lepiej wybierać chłodną i letnią wodę, ponieważ ta zbyt ciepła również może nasilić problem.
Zobacz też:
To pierwszy objaw zapalenia wyrostka. Jeśli się pojawi, biegiem na SOR
To najczęstsze objawy zatorowości płucnej. Lekarz tłumaczy, na co zwrócić uwagę
Przez lata nazywali go „Pinokiem”, ale dziś już tak nie wygląda. Matka dziecka przeżyła piekło