Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Dieta Na Refluks

Dieta Na Refluks

refluks, lek. Jacek Kowerzanow
05.04.2024 15:58 Cierpisz na zgagę i refluks? Tych produktów lepiej unikaj

Choroba refluksowa jest bardzo powszechnym schorzeniem, z którym zmaga się coraz większa część społeczeństwa. Podstawę leczenia stanowi zdrowy styl życia, odpowiednia dieta oraz unikanie używek. Dieta w chorobie refluksowej jest kwestią indywidualną, jednak istnieje lista produktów o potencjalnym działaniu refluksogennym, których lepiej unikać. Na co uważać w diecie przy chorobie refluksowej? Artykuł powstał na podstawie rozmowy z gastroenterologiem lek. med. Jackiem Kowerzanow. 

Kobieta z niezadowoloną miną jedząca ciasto
26.03.2024 18:08 Ciasto z zakalcem nie dla wszystkich. Tym osobom może zaszkodzić

Szykujesz dla bliskich pyszne ciasto, a tu... pech. Zamiast idealnej drożdżówki, wyszedł rozczarowujący zakalec. Pewnie zastanawiasz się, czy musisz go wyrzucić. Może jest opcja, żeby zjeść? Jeśli nie wiesz, czy zakalec szkodzi, przeczytaj nasz artykuł.Wpadki podczas pieczenia zdarzają się każdemu. Nawet Robert Makłowiczowi czy Magdzie Gessler od czasu do czasu może wyjść zakalec. Nie zmienia to faktu, że większość z nas, kiedy zamiast puszystego, miękkiego ciasta wychodzi zakalec, jest – delikatnie rzecz ujmując – wkurzona. Taki wypiek zazwyczaj ląduje w koszu. Czy słusznie?

owoce w siatce
25.02.2024 15:01 Cierpisz na refluks? Unikaj tych warzyw i owoców

Choroba refluksowa to bardzo powszechne schorzenie, z którym zmaga się coraz więcej osób. Podstawę leczenia stanowi zdrowy styl życia, przestrzeganie zasad dietetycznych i unikanie używek. Niepewność wśród pacjentów budzi szczególnie kwestia spożywania owoców i warzyw. Które z nich nie są zalecane przez specjalistów? 

refluks
26.11.2023 16:32 Cierpisz na refluks? Oto 10 złotych zasad, aby pozbyć się dolegliwości

Choroba refluksowa należy do najczęstszych przypadłości dzisiejszych czasów. W stadium zaawansowanym wymaga farmakoterapii, jednak podstawą leczenia jest modyfikacja stylu życia. Poznaj 10 złotych zasad, jak postępować przy chorobie refluksowej. 

refluks
05.09.2023 18:07 Chorzy na refluks powinni przestać je pić. Gastroenterolog wylicza najgorsze napoje

Jednym ze sposobów leczenia choroby refluksowej jest zastosowanie odpowiedniej diety. Zagrożeniem dla chorego są przetworzone produkty, zbyt szybkie spożywanie jedzenia i nieprzywiązywanie wagi do jego jakości. Zagrożeniem jest również picie konkretnego rodzaju napojów! Co to za napoje? Odpowiedzi udzielił gastroenterolog. Artykuł powstał na podstawie rozmowy z gastroenterologiem lek. med Jackiem Kowerzanow. 

lekarz
23.08.2023 12:33 W Internecie okrzyknięto go mianem cudownego leku na refluks! Gastroenterolog mocno podsumował

W sieci można znaleźć niezliczoną ilość opinii na temat leczniczych właściwości octu jabłkowego. Wiele osób twierdzi, że wyleczyły się z refluksji dzięki kuracji z zastosowaniem tego płynu. Jest to produkt o kwasowym odczynie, więc stosowanie go w chorobie refluksowej może brzmieć niebezpiecznie. Czy faktycznie pomaga? Artykuł powstał na podstawie rozmowy ze specjalistą, gastroenterologiem lek. med Jackiem Kowerzanow.

None
09.06.2023 17:59 Jak złagodzić objawy choroby refluksowej domowymi sposobami?

Palenie w gardle, kwaśność w ustach, odruchy wymiotne – to objawy, które zna każdy, kto cierpi na refluks żołądkowo-przełykowy. Jest to choroba przewodu pokarmowego, powodująca bierne cofanie się treści żołądkowej w stronę przełyku. Leczy się ją preparatami zmniejszającymi produkcję kwasu solnego, lecz objawy można złagodzić również domowymi metodami. A w jaki sposób? O tym poniżej! Artykuł powstał na podstawie rozmowy z gastroenterologiem, lek. med. Jackiem Kowerzanowem.

dieta na refluks
15.03.2023 11:38 Dieta w chorobie refluksowej - główne zasady. Co radzi lekarz?

Refluks to fizjologiczne zjawisko cofania się treści żołądkowej do przełyku, do którego dochodzi przeważnie po spożyciu posiłku. Kiedy mamy do czynienia z powikłaniami, takimi jak ubytki w błonie śluzowej przełyku, mówimy wtedy o chorobie refluksowej. Jest to choroba przewlekła, a podstawę leczenia stanowi zdrowy stylu życia. “Powinniśmy zmienić nasze przyzwyczajenia dietetyczne, unikać palenia papierosów i nadużywania alkoholu.” - powiedział gastroenterolog, lek. med. Jacek Kowerzanow.