Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Operacja Bariatryczna

Operacja Bariatryczna

operacja bariatryczna, zmniejszenie żołądka

Paul Mason nazywany najgrubszym człowiekiem świata
23.05.2024 14:49 Był najgrubszym człowiekiem świata. "Próbowałem odebrać sobie życie"

Jak potoczyły się dalsze losy Paula Masona uważanego za "najgrubszego człowieka świata"? Chory na otyłość mężczyzna ponad 10 lat temu opowiedział o swojej walce o zdrowie w telewizji TLC. Niedawno wyznał w mediach, że próbował się zabić. Jak czuje się dzisiaj? 

Operacja bariatryczna
15.04.2024 15:38 Operacja zmniejszenia żołądka. Kto się do niej kwalifikuje?

Operacje bariatryczne to zabiegi ratujące zdrowie i życie. Wielu lekarz uważa, że otyłości nie można raz na zawsze wyleczyć, nawet dzięki bariatrii u wszystkich chorych. Operacja zmniejszenia żołądka jest w Polsce refundowana, ale nie każdy się do niej kwalifikuje. Sprawdź, czy Ty tak.Otyłość potrafi odebrać radość życia. Jest przyczyną stygmatyzacji, pogorszenia samopoczucia i zdrowia. Operacje bariatryczne pomagają pokonać chorobę otyłościową, zmienić życie na lepsze. Wielu osobom ratują zdrowie psychiczne, a nawet życie. 

prof. Mariusz Wyleżoł o chorobie otyłościowej
03.01.2024 14:30 Prof. Mariusz Wyleżoł: Nie istnieje coś takiego jak „zdrowa otyłość”

8 mln dorosłych w Polsce choruje na otyłość. I chyba każdy wierzy w choć jeden mit związany z tyciem i odchudzaniem. Cztery najczęstsze obala dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł, chirurg bariatra, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości.Mit 1: Z otyłości się „wyrasta”– Choroba otyłościowa ma charakter przewlekły i nie ma tendencji do samoistnego ustąpienia. Nie nie należy oczekiwać, że sama zniknie w wieku dojrzewania. Wg badań 70-80 proc. dzieci z nadmierną masą ciała choruje na otyłość także w wieku dorosłym. A dzieci i nastolatki z nadmierną masą ciała rozwijają te same powikłania choroby otyłościowej, co dorośli: nadciśnienie tętnicze, cukrzycę typu 2, zmiany zwyrodnieniowe w narządzie ruchu. Młode osoby chorujące na otyłość częściej chorują także na depresję – mówi chirurg bariatra, dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości.