Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Tomasz Karolak przekazał tragiczne wieści. Nie żyje Helenka Karolak.
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 27.12.2023 15:58

Tomasz Karolak przekazał tragiczne wieści. Nie żyje Helenka Karolak.

Tomasz Karolak
Tomasz Karolak fot. Instagram, tło: canva

Tomasz Karolak przekazał dziś smutne wieści. Zmarła jego bratanica Helenka Karolak. W drugiej połowie grudnia dziewczynka trafiła do szpitala z powodu pęknięcia tętniaka w mózgu. Wówczas aktor w poruszającym nagraniu apelował do fanów: “Proszę Was tylko o jedno: prześlijcie dla Helenki Karolak, która leży na Banacha, taką intencję: ”Helenka, kochamy Cię!".

Helenka leżała w śpiączce

Niedawno pisaliśmy o tragicznym zdarzeniu w rodzinie Tomasza Karolaka. Helenka, bratanica aktora zapadła w śpiączkę, po tym jak pękł jej tętniak w mózgu, o którym nikt nie wiedział.

“Kochani, zawsze staram się pomóc, teraz proszę Was o pomoc. Moja rodzina została dotknięta bardzo ciężkim doświadczeniem. Córka mojego brata - Helenka Karolak leży w śpiączce. Pękł jej w mózgu tętniak. O niczym nikt nie wiedział. Dziecko po prostu walczy” - mówił Tomasz Karolak w poruszającym nagraniu na swoim profilu na Instagramie. 

Tętniak mózgu zwykle nie daje objawów i jest bardzo trudny do zdiagnozowania. W zależności od rozmiaru i umiejscowienia, może jednak powodować pewne dolegliwości (m.in. bóle głowy, padaczkę, niedowłady, zaburzenia widzenia). Przez wiele lat można żyć z “tykającą bombą” w głowie, a pęknięcie tętniaka stanowi poważne zagrożenie życia.

Dramat w rodzinie aktora Tomasza Karolaka. "Helenka leży w śpiączce, pękł jej tętniak" Pogrzeb Krzysztofa Respondka. Znamy datę. Dwie ważne prośby rodziny aktora

Tomasz Karolak przekazał dziś smutne wieści

Aktor spotkał się z dużym wsparciem ze strony fanów i ludzi dobrej woli. Cała Polska trzymała kciuki za szybki powrót Helenki do zdrowia.

Niestety, dziś Tomasz Karolak przekazał w mediach społecznościowych bardzo smutną wiadomość. Helenka odeszła. Aktor w imieniu swoim i rodziny podziękował wszystkim za ogrom wsparcia, jakie otrzymali. Podziękował też personelowi szpitala na Banacha w Warszawie, który otoczył Helenkę dużą opieką. 

Dodaj pod.png

"Jesteśmy po świętach, które w mojej rodzinie upłynęły pod znakiem zadumy i bólu po utracie ukochanej osoby"

„Witam Was kochani. Jesteśmy po świętach, które w mojej rodzinie upłynęły pod znakiem zadumy i bólu po utracie ukochanej osoby. Ale chciałem Wam podziękować w imieniu mojej rodziny, rodziców Helenki za to Wasze wsparcie, za ogrom miłości, który wysłaliście. Czuliśmy, że nie jesteśmy sami. Oni czuli, że nie są sami w tym bólu. Chcę wam bardzo jeszcze raz podziękować. Jesteście cudowni! Chcę podziękować personelowi szpitala na Banacha, który otoczył Helenę niesamowitą opieką.” - powiedział Tomasz Karolak w poruszającym nagraniu na swoim profilu na Instagramie. 

„Helena stała się dla nas nauczycielem i stała się naszym aniołem. Dziękuję Wam bardzo i Was jeszcze raz po prostu pozdrawiam.” - dodał aktor.

Nie zdążył zagrać dla nich koncertu. Wzruszająca prośba bliskich artysty
Krzysztof Respondek
22 grudnia odszedł Krzysztof Respondek. Aktor zmarł niespodziewanie na zawał serca w wieku zaledwie 54 lat. O śmierci artysty poinformował w mediach społecznościowych Krzysztof Hanke, jego przyjaciel i kolega z kabaretu „Rak”. Teraz zamieścił na Facebooku nekrolog Krzysztofa Respondka z dwiema prośbami bliskich artysty. Ta druga jest szczególnie wzruszająca. 
Czytaj dalej
Dramat w rodzinie aktora Tomasza Karolaka. "Helenka leży w śpiączce, pękł jej tętniak"
Tomasz Karolak
"Proszę Was, wyślijcie to, pomyślcie: “Helenka, kochamy Cię!”  - apeluje na nagraniu na Instagramie Tomasz Karolak. Aktor podzielił się z fanami tragiczną wiadomością. Córka jego brata leży w szpitalu w śpiączce, po tym, jak pękł jej tętniak w mózgu. “Kochani, zawsze staram się pomóc, teraz proszę Was o pomoc. Moja rodzina została dotknięta bardzo ciężkim doświadczeniem. Córka mojego brata - Helenka Karolak leży w śpiączce. Pękł jej w mózgu tętniak. O niczym nikt nie wiedział. Dziecko po prostu walczy” - mówi Tomasz Karolak na nagraniu na swoim profilu na Instagramie. Tętniak mózgu zwykle nie daje objawów. I można żyć przez lata z “tykającą bombą” w głowie. Pęknięcie tętniaka to stan zagrożenia życia. Na apel aktora Tomasza Karolaka jego fani i ludzie dobrej woli zareagowali natychmiast. Także mieszkańcy Rybnika, w którym aktor dzień wcześniej grał koncert na jarmarku bożonarodzeniowym.
Czytaj dalej