Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Problemy cywilizacyjne > Waldemar Kozerawski ukarany przez Izbę Lekarską. Dostał zakaz wykonywania zawodu
Adrianne  Mazurek
Adrianne Mazurek 25.06.2024 16:52

Waldemar Kozerawski ukarany przez Izbę Lekarską. Dostał zakaz wykonywania zawodu

Waldemar Kozerawski z zakazem wykonywania zawodu
Fot. Michal Zebrowski/East News

Waldemar Kozerawski, partner Magdy Gessler od wielu lat, stanął przed Trybunałem Dyscypliny Lekarzy i Chirurgów Ontario. Został zawieszony w prawie do wykonywania zawodu. Powód? Przepisywał bliskim leki, w tym uzależniający oksykodon, a także wykonywał im zabieg botoksu.
 

Waldemar Kozerawski przed Izbą Lekarską

Prywatnie wieloletni partner Magdy Gessler, Waldemar Kozerawski pracował jako lekarz w południowym Ontario w Kanadzie. Pracował - ponieważ został zawieszony w prawie do wykonywania zawodu. Jak donosi portal ShowNews, powołując się na informacje zawarte na stronie internetowej College of Physicians and Surgeons of Ontario, zapadł wyrok w sprawie jego działalności lekarskiej. Otrzymał naganę oraz nakaz zawieszenia praktyki na okres 8 miesięcy. Musi także zapłacić grzywnę w wysokości 6 tysięcy dolarów.

Zarzuty dla partnera Gessler

Z dostępnego publicznie protokołu Ontario Physicians and Surgeons Discipline Tribunal dowiadujemy się, że w maju 2021 roku Kozerawski został zatrzymany na lotnisku Pearson za podróżowanie z Oxycocetem i kilkoma innymi lekami na receptę, które nie zostały mu przepisane. Dochodzenie wykazało, że substancje te zostały przepisane “bliskiej osobie z rodziny Kozerawskiego”, określanej jako Pacjent A. 

Kozerawski miał leczyć Pacjenta A na wiele poważnych i przewlekłych schorzeń przez ponad dekadę, przy czym zarzucono mu niewłaściwy użytek 11 leków do celów prywatnych oraz kontynuowanie procesu leczenia Pacjenta A mimo wyraźnych obaw kolegium lekarskiego. Z raportu wynika, że miał wykonywać tej osobie zastrzyki z botoksu oraz przepisywać benzodiazepiny i leki przeciwpsychotyczne.

 

Wypisywał silnie uzależniający oksykodon

- Zasady jasno mówią, że lekarzom nie wolno przepisywać ani podawać narkotyków członkom rodziny. Doktor Kozerawski przepisał oksykodon w dawce 80 mg 38 razy, łącznie 3580 tabletek w ciągu 10 lat. Miał trudności z odstawieniem Pacjenta A od narkotyku, jednak nie skontaktował się z konsultantem w sprawie strategii leczenia bólu. Na przykład, doktor Kozerawski zamienił oksykodon na multiwitaminowe placebo, nie informując o tym pacjenta - taki zapis widnieje w raporcie, o czym odnosi serwis ShowNews.

Zobacz też:

Tak objawia się niedobór selenu. Choruje nie tylko tarczyca

Które badania zrobić, by sprawdzić pracę tarczycy? Te 3 są kluczowe

7 największych grzechów Polaków. Tak niszczymy swoją tarczycę