Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Ból

Ból

ból

Oksykodon
14.04.2024 11:50 Oksykodon – działanie, przeciwwskazanie, skutki uboczne. Kto może stosować lek?

Serial “Zabić ból” wyprodukowany przez Netflix opisywał przyczyny i skutki epidemii opioidowej w USA, pokazując dramat osób, które uzależniały się od leku przeciwbólowego. Mowa o oksykodonie, który może przepisać lekarz dla pacjenta, u którego występuje silny ból. Poznaj fakty i mity o tej substancji. Czy rzeczywiście silnie uzależnia?

Nowy narkotyk zbiera śmiertelne żniwo
13.04.2024 12:43 Jest najgorszy ze wszystkich. Ten preparat uzależnia i niszczy zdrowie

Działa 100 razy silniej niż morfina, jest bardziej zabójczy niż fentanyl. W Europie coraz więcej osób umiera z powodu produkowanej w Chinach nielegalnej substancji o nazwie “Frankenstein”. 

Kobieta trzymająca się za obolałe nogi
20.03.2024 14:38 Tak bolą nogi w stwardnieniu rozsianym. To jeden z pierwszych objawów

"Ból doprowadzający do płaczu", "nocny ból nóg", "sztywność nóg" – tak swoje odczucia opisują chorzy. Wśród wielu z nich ból nóg był pierwszym objawem stwardnienia rozsianego. Czym jest SM, czyli stwardnienie rozsiane? To przewlekła choroba autoimmunologiczna, której początek można obserwować zwykle u osób w wieku od 20 do 40 lat. Wśród wielu objawów pojawiających się w przebiegu choroby, jednym z najczęściej wymienianych i najbardziej dokuczliwych jest ból nóg. Jak bolą nogi przy stwardnieniu rozsianym?