Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex – zastosowanie i działanie

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex – zastosowanie i działanie

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Istnieje na rynku dosyć dużo różnego rodzaju preparatów i suplementów diety, których zadaniem jest wspieranie podstawowych funkcji wątroby, czyli metabolizowanie tłuszczów i oczyszczanie organizmu z toksyn. Czy preparaty

Suplement diety Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex polecany jest przede wszystkim tym osobom, które odczuwają potrzebę wsparcia wątroby w jej codziennych, naturalnych czynnościach – oczyszczaniu, regeneracji i metabolizowaniu tłuszczów. W jaki sposób Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex sobie z tym radzi? Na to i wiele innych pytań odpowiemy w niniejszym tekście. Dowiesz się z niego także, czy każdy może stosować kurację przy pomocy tego farmaceutyku oraz czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące wybranej grupy osób. Nauczysz się, w jaki sposób Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex powinien być dawkowany, a na koniec podzielimy się z tobą kilkoma informacjami na temat tego, w jaki sposób wspierać swoją wątrobę bez używania suplementów diety tego typu.

Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex – charakterystyka i działanie

Suplement diety Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex polecany jest pacjentom, którzy chcą wesprzeć wątrobę w jej codziennym funkcjonowaniu, czyli w regeneracji, oczyszczaniu organizmu oraz metabolizmie tłuszczów. Preparat ten szczególnie polecany jest osobom, które nie odżywiają się regularnie, stosują odpowiednie odżywianie raczej sporadycznie lub w sposób chaotyczny. Wśród zaleceń znajdują się również osoby, spożywające dużo ciężkostrawnych produktów oraz będące na różnego rodzaju dietach. Wprawdzie Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex jest jedynie suplementem diety i nie rozwiązuje źródła problemów, a zatem nie może być traktowany jako remedium na nie, może jednak być stosowany w postaci wsparcia bądź części profilaktyki lub leczenia dolegliwości ze strony wątroby.

O skuteczności preparatu Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex decyduje oczywiście jego, specjalnie dobrany pod kątem potrzeb wątroby, skład:

  • karczoch – usprawniający pracę wątroby oraz procesy trawienne i przemiany materii; wspiera także utrzymanie prawidłowego poziomu lipidów we krwi oraz wpływa pozytywnie nie tylko na wątrobę, ale również na jelita i cały układ krążenia,

  • ostropest – ułatwia komórkom wątrobowym naturalną regenerację i chroni je przed toksynami,

  • cynk – umożliwiający naturalne metabolizowanie białek, tłuszczy i węglowodanów, co należy do jednego z głównych zadań wątroby,

  • witaminy z grupy B – wspomagające metabolizm energetyczny komórek.

Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex – stosowanie

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex powinno odbywać się przez co najmniej kilka miesięcy bez przerwy, aby pacjent mógł zauważyć pierwsze widoczne efekty kuracji. Dawką zalecaną jest 1 kapsułka dziennie, przyjmowana razem z posiłkiem.

Istnieje oczywiście szereg przeciwwskazań do stosowania tego preparatu. Są to między innymi:

  • występowanie u pacjenta kamicy żółciowej,

  • ciąża lub karmienie piersią,

  • wiek poniżej 16 lat,

  • uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex.

Mimo powyższych przeciwwskazań do stosowania, preparat ten został w taki sposób skonstruowany, aby był dostępny dla osób zmagających się z cukrzycą oraz nietolerancją glutenu czy laktozy. Jednocześnie niestety nie jest on przeznaczony dla osób na diecie wegetariańskiej, między innymi ze względu na zawartość wśród substancji pomocniczych żelatyny.

Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex – czy to wystarczy?

Suplementy diety takie jak Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex mają stanowić przede wszystkim wsparcie dla wątroby, a nie być preparatem zastępczym na miejsce zdrowego żywienia czy aktywności fizycznej. Pamiętaj zatem, że jeżeli doświadczasz jakichkolwiek problemów z wątrobą, zgłoś się przede wszystkim do lekarza, a jeżeli nie chcesz iść na wizytę bez przygotowania, wykonaj najpierw próby wątrobowe i inne badania takie jak morfologia czy lipidogram.

Niezależnie od pochodzenia twoich dolegliwości, suplement Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex nie jest lekiem, a jedynie preparatem witaminowo-mineralnym, który nie rozwiąże problemu, a jedynie zminimalizuje objawy. Nie będzie ani remedium na zbyt duże ilości alkoholu, ani na niewłaściwą dietę. Zastanów się zatem nad tym, jak na co dzień się odżywiasz i postaraj się wprowadzić kilka zmian. Zacznij od czegoś małego i sukcesywnie zmieniaj swój styl życia na zdrowszy.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >