Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Równowaga kwasowo-zasadowa DIRECT – działanie

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Równowaga kwasowo-zasadowa DIRECT – działanie

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

W zbyt szybko pędzącym naprzód świecie ciężko czasami zachować codziennie zdrową dietę i odpowiednie nawodnienie. W utrzymaniu odpowiedniego poziomu elektrolitów oraz dobrze funkcjonującego metabolizmu pomoże Doppelherz aktiv Równowag

Suplement diety Doppelherz aktiv Równowaga kwasowo-zasadowa DIRECT to łatwe w użyciu i dobroczynnie wpływające na zdrowie granulki, które wystarczy rozpuścić na języku, a polecany jest osobom, które mają problem z utrzymaniem równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, która jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia oraz dobrego samopoczucia. W niniejszym artykule dowiesz się nie tylko, jaki jest skład tego preparatu, ale także jak działa i w jaki sposób należy go stosować. Dowiesz się również, kiedy nie należy go przyjmować. Na koniec będziesz mógł także przeczytać kilka praktycznych wskazówek na temat żywienia i codziennego funkcjonowania właściwego dla osób, chcących długo zachować dobre zdrowie.

Doppelherz aktiv Równowaga kwasowo-zasadowa DIRECT – charakterystyka i działanie

Suplement diety Doppelherz aktiv Równowaga kwasowo-zasadowa DIRECT zalecany jest do stosowania przez osoby, które potrzebują na co dzień wsparcia w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Co oznacza to w praktyce? Bez zbędnych tłumaczeń i wchodzenia w kwestie nazewnictwa, chodzi po prostu o odpowiednią podaż witamin i minerałów, porządne nawodnienie organizmu oraz skuteczną detoksykację organizmu. Szczególnie pomocny może być ten preparat dla osób intensywnie trenujących, ze względu na regulację gospodarki wodno-elektrolitowej ciała.

O skuteczności preparatu Doppelherz aktiv Równowaga kwasowo-zasadowa DIRECT decyduje jego bogaty skład, a w nim:

  • cynk – pomagający w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej oraz prawidłowego metabolizmu tłuszczów i węglowodanów,

  • magnez, wapń i mangan – przyczyniające się do zachowania prawidłowego metabolizmu energetycznego,

  • wapń – wspierający działanie enzymów trawiennych,

  • molibden – pomocny w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu aminokwasów siarkowych,

  • chrom – wspomagający utrzymanie dobrego metabolizmu makroskładników diety,

  • magnez i witamina B6 – minimalizujące uczucie zmęczenia i znużenia.

Doppelherz aktiv Równowaga kwasowo-zasadowa DIRECT – stosowanie

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Równowaga kwasowo-zasadowa DIRECT powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami ulotki, farmaceuty lub lekarza. Standardową dzienną dawką suplementu są dwie saszetki (rano i wieczorem). Przyjmowanie preparatu powinno odbywać się poprzez wysypanie granulek na język i pozostawienie ich do rozpuszczenia i połknięcie. Nie należy stosować leku na czczo.

Podczas stosowania należy pamiętać, że przekroczeniem zalecanej dawki można spowodować skutki uboczne, między innymi w postaci biegunki lub wymiotów. Dzieje się tak ze względu na zawartość sorbitolu oraz magnezu w składzie preparatu Doppelherz aktiv Równowaga kwasowo-zasadowa DIRECT, które w nadmiernych ilościach wykazują silne działanie przeczyszczające.

W przypadku uczulenia na jakikolwiek składnik suplementu, należy zrezygnować z kuracji. Wizyta u lekarza przed jej rozpoczęciem zalecana jest natomiast szczególnie w przypadku kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Doppelherz aktiv Równowaga kwasowo-zasadowa DIRECT – czy to wystarczy?

Pamiętaj, że podstawą zdrowego i długiego życia jest przede wszystkim dbanie o siebie. Pierwszym krokiem ku długowieczności powinna być zdrowa dieta bogata przede wszystkim w żywność niskoprzetworzoną pochodzenia roślinnego. Stosuj produkty, które wzmocnią twoje ciało bogactwem zawartych w nich witamin i minerałów oraz mających działanie antyoksydacyjne i takie, które nie przeciążą układu pokarmowego, zwłaszcza wątroby, oraz układu krwionośnego.

Oprócz tego ważne dla zdrowia jest regularne zażywanie aktywności fizycznej – w dowolnej formie, byle zaangażować w to całe ciało. Na początek wystarczą ci spacery. Z czasem postaraj się jednak zacząć uprawiać jakiś sport, który będzie ci sprawiał przyjemność – rower, basen, bieganie czy inne formy aktywności. Wszystko to w połączeniu z odpowiednim nawodnieniem powinno obdarzyć cię świetnym samopoczuciem oraz dobrym zdrowiem. Natomiast preparaty takie jak Doppelherz aktiv Równowaga kwasowo-zasadowa DIRECT możesz stosować w formie codziennego ogólnego wsparcia organizmu lub jako wzmocnienie w trakcie lub po treningu.

Paulina PiziorskaAutor

Paulina Piziorska

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl

Podobne artykuły

Zdrowie

Zespół jelita drażliwego a dieta - jak się odżywiać?

Czytaj więcej >
Depresja – przyczyny, objawy, rodzaje, leczenie

Zdrowie

Jak pomóc osobie z depresją? Na żywo i na odległość

Czytaj więcej >
pacjenci

Zdrowie

Czy katar jest zaraźliwy? Ekspert wyjaśnia

Czytaj więcej >
Cholestil - skład, dawkowanie, działania niepożądane

Zdrowie

Odporność bierze się z brzucha

Czytaj więcej >
Światowy Dzień Rzucania Palenia 2021 - test motywacji 

Zdrowie

Zrób sobie prezent na święta i… rzuć palenie!

Czytaj więcej >
Światowy Dzień Rzucania Palenia 2021 - test motywacji 

Zdrowie

Światowy Dzień Rzucania Palenia 2021 - test motywacji 

Czytaj więcej >