Endermologia - jak działa? Efekty i przeciwwskazania
Endermologia to mechaniczny masaż połączony z podciśnieniem, wspomagający pobudzenie metabolizmu tkanki tłuszczowej oraz stymulację produkcji włókien kolagenowych. Może być stosowana jako zabieg pielęgnacyjny na ciało i twarz. Jak działa endermologia? Czy przynosi skuteczne efekty? Korzyści z zabiegu endermologii.
Endermologia - co to jest?
Endermologia to innowacyjny, nieinwazyjny zabieg wykonywany przy użyciu urządzenia pracującego pod ciśnieniem. Masaż wywołuje oddziaływanie na skórę i tkankę łączną wywołując działanie kosmetyczne, a także rehabilitacyjne. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem specjalnego stroju, który zakłada się przez rozpoczęciem sesji. Kostium zapewnia bezpieczeństwo, chroni skórę i jest niezbędny do wykonania zabiegu.
Zabieg endermologii jest skuteczny w walce z cellulitem, z którym zmaga się duży odsetek kobiet, z sukcesem modeluje sylwetkę i wyszczupla ciało. Najlepsze efekty endermologii uzyskuje się po podjęciu kilku serii zabiegu. Zabieg endermologii może obejmować całe ciało, z wyjątkiem piersi.
Jakie efekty przynosi endermologia?
poprawa konturu twarzy,
pobudzenie metabolizmu tkanki tłuszczowej,
stymulacja produkcji włókien kolagenowych,
odchudzanie,
modelowanie sylwetki,
likwidacja cellulitu,
wygładzenie skóry i poprawa jej kondycji.
Endermologia, tak jak inne rodzaje masażu, wpływa nie tylko na stan skóry i mięśni, ale też na samopoczucie. Podczas zabiegu w organizmie wydzielają się endorfiny, a dzięki temu możliwe jest zmniejszenie odczuwania bólu i wyzwolenie uczucia odprężenia i ukojenia.
Endermologia wspomaga także walkę z obrzękami, bowiem reguluje przepływ limfy oraz krwi w organizmie. Zabieg zbawienny jest również w walce z bólami mięśni, kości i stawów. Może być też korzystna w przypadku leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien.
Zabiegi endermologii są idealnym uzupełnieniem zdrowej diety i ćwiczeń na siłowni.
Przebieg zabiegu endermologii
Zabieg endermologii jest bezbolesny i nieinwazyjny. Rozpoczyna się od założenia przez pacjenta specjalnie przystosowanego kostiumu do zabiegu, który chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą sprzętu. Głowica urządzenia sterowana jest komputerowo i składa się z dwóch rolek i komory ssącej.
Urządzenie pracuje pod ciśnieniem, a pod jego wpływem zasysany fałd skórny dostaje się pomiędzy rolki. Skóra ulega rolowaniu się od zewnątrz do wewnątrz, co umożliwia oddziaływanie na głęboko ulokowane warstwy skórne, a tkanki zaś pobudzane są do procesu regeneracji. Aby seria endermologii okazała się skuteczna, powinna obejmować od 10-20 zabiegów.
Endermologia – przeciwwskazania do zabiegu
Endermologia, pomimo swojego pozytywnego oddziaływania nie może być stosowana u wszystkich. Wyklucza się możliwość przeprowadzenia zabiegu u pacjentów z dużą ilością tłuszczaków, przepukliną brzuszną, zapaleniem żył, czy aktywną chorobą nowotworową.
Przeciwwskazaniem do zabiegów endermologii jest przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Nie zaleca się również wykonywania zabiegu w trakcie trwania ciąży i karmienia piersią. Skutkiem ubocznym tego rodzaju masażu mogą być niewielkie siniaki powstające w masowanych obszarach i negatywny wpływ na istniejące już żylaki