Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Levoxa – wskazania, dawkowanie, przeciwwskazania
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska 19.03.2022 01:23

Levoxa – wskazania, dawkowanie, przeciwwskazania

Levoxa – wskazania, dawkowanie, przeciwwskazania
pixabay.com

Levoxa – wskazania do przyjmowania leku

Levoxa stosowana jest w leczeniu zakażeń u osób dorosłych, wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na lewofloksacynę. Wykorzystuje się ją w terapii pozaszpitalnego zapalenia płuc, ostrego zapalenia zatok, zakażenia układu moczowego, zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli, przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, zakażenia skóry czy tkanek miękkich.

Dawkowanie leku Levoxa

Preparat Levoxa jest przeznaczony dla osób dorosłych. W przebiegu ostrego zapalenia zatok należy przyjmować dawkę 500 mg leku 1 raz na dobę przez około 10-14 dni.

W przypadku pozaszpitalnego zapalenia płuc zaleca się stosowanie dawki 500 mg preparatu 1-2 razy na dobę przez około 7-14 dni.

Przy zakażeniach układu moczowego z powikłaniami zalecane jest zażywanie 250 mg preparatu 1 raz na dobę przez około 7-10 dni.

W przewlekłym bakteryjnym zapaleniu gruczołu krokowego wskazana dawka wynosi 500 mg preparatu 1 raz na dobę przez aż 28 dni.

W zaostrzeniu przewlekłego zapalenia oskrzeli należy przyjmować dawkę leku Levoxa w wysokości 250-500 mg 1 raz na dobę przez około 7-10 dni.

W przypadku zakażeń układu moczowego bez powikłań należy przyjmować dawkę w wysokości 250 mg preparatu Levoxa 1 raz na dobę przez około 3 dni.

W zakażeniach skóry i zakażeniach tkanek miękkich zalecane stosowanie to dawka 250 mg leku 1 raz na dobę lub 500 mg 1-2 razy na dobę przez około 7-14 dni.

Jakie są przeciwwskazania do przyjmowania leku Levoxa?

Przeciwwskazaniem do przyjmowania preparatu Levoxa jest przede wszystkim nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek składnik tego preparatu. Nie mogą przyjmować tego leku osoby ze stwierdzoną padaczką, zapaleniem ścięgien oraz osoby po stosowaniu innych chinolonów w wywiadzie. Preparat nie jest zalecany do stosowania przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią. 

Levoxa – ostrzeżenia i zalecane środki ostrożności 

Lek Levoxa nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem okresu wzrostu. Preparat Levoxa może wywoływać ciężkie objawy nadwrażliwości, mogące prowadzić nawet do śmierci. W trakcie kuracji produktem medycznym Levoxa unikać należy ekspozycji na promienie słoneczne, a także zrezygnować z wizyt w solarium. Stosowanie leku Levoxa może wywoływać także reakcje psychotyczne, myśli samobójcze oraz zachowania zagrażające życiu.

Tagi:
Polecane