Olaf Lubaszenko otworzył się na temat choroby: Znikałem wewnętrznie i było mnie coraz mniej
Olaf Lubaszenko to znany i ceniony polski aktor. W jednym z wywiadów postanowił otworzyć się na temat choroby. Opowiedział o tym, jak przebiegała jego depresja.
Olaf Lubaszenko to aktor znany z wielu ról. Znamy go zarówno z małego, jak i dużego ekranu. Wystąpił m.in. w "Kilerze", "Psach", E=mc²", "Barwach szczęścia", "Komisarzu Alexie" i wielu innych produkcjach. Choć nie może narzekać na życie zawodowe, to w życiu prywatnym zmaga się z chorobą.
Olaf Lubaszenko opowiedział o depresji
Olaf Lubaszenko opowiedział w programie "Życie od nowa" o depresji . Jak sam przyznał, początkowo nie zdawał sobie sprawy, że na nią cierpi.
- Bardzo długo gryzłem się po prostu sam ze sobą. Myślę, że powoli znikałem. Paradoksalnie, bo będąc zewnętrznie coraz większym. Znikałem wewnętrznie i było mnie coraz mniej. Nawet chyba do końca nie wiedziałem, że mam depresję. Raczej po prostu to czułem, rozumowo umiałem sobie do tego dojść. Ale nie było to jeszcze potwierdzone - powiedział.
W pewnym momencie zdecydował się poprosić o pomoc, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Zadbanie o zdrowie psychiczne pomogło mu także w utracie kilogramów. Przypomnijmy, że w zeszłym roku uwagę mediów przykuła “metamorfoza” aktora, który – jak mówił – schudł 80 kg .
- Dopiero mniej więcej równolegle z powstawaniem mojej książki zacząłem zasięgać porad i pomocy specjalistów. I co więcej, zdarzyło mi się też coś takiego, że cały ten proces leczenia spowodował, że zacząłem też chudnąć. To było niesamowite – poinformował.
Początki depresji Olafa Lubaszenki
- Wydaje mi się, że ja dość dobrze wiem, od czego się ten proces zaczął. Nie mogę za bardzo o tym opowiedzieć. Wciąż. Wciąż, mimo że minęło wiele lat. Co to było? Doszedłem do tego niedawno. To była sprawa związana z jedną z bliskich mi osób. Coś się wydarzyło takiego, co do tej pory próbuję zrozumieć – odpowiedział tajemniczo aktor zapytany o to, co spowodowało, że zachorował na depresję.
Objawy depresji
Do objawów depresji zalicza się:
- utrata wiary w siebie i poczucia własnej wartości,
- poczucie bezużyteczności oraz nadmierne i nieuzasadnione poczucie winy,
- negatywne spojrzenie na przyszłość i pesymistyczne myślenie,
- myśli o śmierci w ogóle, a czasami o samobójstwie,
- spadek zdolności koncentracji, uwagi i zapamiętywania.
Zobacz też:
Trujące fumiganty w domach nie są pod kontrolą. Dochodzi do dramatycznych sytuacji
Ten dźwięk przepowiada śmierć. Jest bardzo charakterystyczny
Taki zapach powinien martwić. Może oznaczać chorobę