Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroba

Choroba

choroba

Uwaga, TVN, Sebastian Sipowicz
02.05.2024 15:29 Miał zapalenie wyrostka, wypędzono go z SOR. "Cały się trząsłem"

Sebastian Sipowicz trafił do szpitala w Jeleniej Górze z objawami silnego bólu brzucha. Choć lekarka zdiagnozowała zapalenie wyrostka robaczkowego, inny lekarz na SOR mimo wcześniejszego rozpoznania stwierdził, że pacjentowi nic nie dolega i z silnym bólem brzucha odesłał mężczyznę do domu.Pan Sebastian po dobie na lekach przeciwbólowych, trafił do lekarza rodzinnego. Ponowna diagnoza wykazała zapalenie wyrostka robaczkowego. Konieczna oczywiście była operacja, choć na jednej się nie skończyło. Poszkodowany pacjent postanowił zgłosić sprawę do prokuratury. O przypadku pana Sebastiana opowiedział interwencyjny program TVN “Uwaga!".

Zdrowie, rak, krew
30.04.2024 15:15 Przełom w wykrywaniu raka? "Niebezpieczne nowotwory będzie można zlokalizować w kilka minut"

Naukowcy nie ustają w przeprowadzaniu kolejnych badań, które mogą być przełomowe w diagnozowaniu raka. Tym razem to badacze z Chin są odpowiedzialni za badania i testy, które niewykluczone, będą przełomowe w diagnozowaniu raka.Pojawiła się szansa, że trzy najbardziej śmiercionośne nowotwory będzie można wykryć w dosłownie kilka minut na podstawie wysuszonej kropli krwi. Chodzi o nowotwory m.in. jelita grubego i trzustki. Choć narzędzie musi przejść jeszcze wiele testów, o dotychczasowych wynikach dużo się mówi. Opublikowano je niedawno w czasopiśmie "Nature Sustaintibility".

Peter Higgs, fizyk
10.04.2024 12:18 Nie żyje laureat Nobla. To on odkrył "boską cząstkę"

Zmarł Peter Higgs, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 2013 r. oraz autor teorii wyjaśniającej, skąd się bierze masa. Higgs przewidział też istnienie tzw. “boskiej cząsteczki”. Na jego cześć nazwano ją “bozonem Higgsa”. Naukowiec zmarł 8 kwietnia, w wieku 94 lat. O śmierci Higgsa poinformował Uniwersytet w Edynburgu. “Odszedł w spokoju w domu w poniedziałek 8 kwietnia po krótkiej chorobie” - czytamy w informacji opublikowanej przez uniwersytet.

Nie żyje Zofia Kucówna
06.04.2024 14:03 Nie żyje aktorka i pisarka Zofia Kucówna. Miała 90 lat

Nie żyje aktorka i pisarka Zofia Kucówna. Artystka zmarła w sobotę w wieku 90 lat. Informację o jej śmierci podał Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku. Zofia Kucówna była znana m.in. z ról w serialach "Egzamin z życia" i "Dom nad rozlewiskiem".