Z powodu zakażenia Legionellą zmarła w Rzeszowie czwarta osoba – łącznie z jej powodu doszło do 19 zgonów. Coraz więcej osób jest hospitalizowanych. Wszystkie te osoby miały choroby współistniejące. W sprawie tej głos zabrał prof. Krzysztof Simon. Lekarz wyjaśni, które osoby nie powinny spodziewać się objawów zakażenia i kto należy do grupy podwyższonego ryzyka.
Na Podkarpaciu już ponad sto osób przebywa w szpitalach z powodu infekcji bakterią Legionella. Pojawiła się pierwsza infekcja poza tym regionem, a dokładniej w woj. lubelskim. W komunikacie opublikowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie czytamy, że w obydwu przypadkach mamy do czynienia z tym samym źródłem zakażenia.
Legionella w Rzeszowie jest tematem, o którym mówi się coraz więcej. Padają już takie stwierdzenia jak „epidemia legionellozy”. Coraz więcej osób zaczyna też obawiać się o swoje zdrowie. Należy jasno stwierdzić, że bakteria Legionella pneumophila jest groźna przede wszystkim dla pewnych grup ludzi. Kto w szczególności powinien zachować czujność? Głos w tej sprawie zabrał kierownik Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK4 w Lublinie prof. Janusz Milanowski.