Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Komary

Komary

komary

Wrotycz
17.05.2024 12:28 Ta roślina odstrasza kleszcze. Jeśli nie chcesz jej sadzić - możesz kupić wyciąg i spryskać ogród i balkon

Niektóre rośliny wydzielają zapach, który odstrasza kleszcze, a inne - działają na nie jak magnez. Jedną z roślin, którą dobrze jest mieć w pobliżu siebie, kiedy chcemy ustrzec się przed kleszczami, jest wrotycz. Co ciekawe - nie trzeba go od razu sadzić (chociaż wygląda ładnie), dostępne są wyciągi z wrotyczu, którymi można spryskać balkon i ogród, a kleszcze się do niego nie zbliżą.

Komary, ugryzienie komara
13.05.2024 14:10 Komary uwielbiają ten napój. Jeśli nie chcesz być pogryziony, unikaj go jak ognia

Gdy wiosenne czy letnie temperatury w pełni za oknem, ciężko uniknąć ugryzień komarów. Nie są one dla człowieka niebezpieczne, lecz bardzo uciążliwe. Komar ma aparat kłująco-ssący, za pomocą którego wstrzykuje pod skórę ślinę zawierającą substancję zapobiegającą krzepnięciu krwi.Organizm reaguje na nią alergicznie przez nagłe rozszerzenie naczyń krwionośnych. A później, wszyscy to znamy - swędzący bąbel, który bywa bardzo uporczywy  i może utrzymywać się jeszcze przez kilka kolejnych dni. Aby bronić się przed tymi owadami, warto wiedzieć, jakie mają upodobania. Co najbardziej przyciąga komary?

Lawenda świetnie odstrasza komary.
04.05.2024 09:20 Postaw na parapecie. Komary będą omijać twój dom szerokim łukiem

Komary potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, a przy tym stosowanie repelentów wcale nie przeszkadza im dostać się do domu i zaatakować nas później, np. podczas snu. Na szczęście są rośliny, które skutecznie je odstraszają.