Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Objawy Nowotworu

Objawy Nowotworu

objawy nowotworu

Rak piersi, nowotwory
10.06.2024 15:58 Nawrót raka piersi da się przewidzieć rok wcześniej. To szansa dla chorych

Naukowcy z Wielkiej Brytanii opracowali test krwi, który ich zdaniem pozwala przewidzieć nawrót raka piersi nawet 41 miesięcy przed potwierdzeniem diagnozy w badaniach. Ten ultraczuły test krwi zaprezentowany został podczas konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO).Z danych przedstawionych podczas konferencji ASCO wynika, że nawrót raka wykryto średnio z 15-miesięcznym wyprzedzeniem przed pojawieniem się objawów lub wykryciem nowych ognisk choroby w badaniach obrazowych.

Lekarze
17.05.2024 13:46 Nowe terapie dla chorych na chłoniaka. Zyskały pozytywne oceny

Na stronach Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji opublikowano Stanowiska Rady Przejrzystości oraz Rekomendacje Prezesa AOTMiT w sprawie oceny 2 przeciwciał bispecyficznych w ramach programu lekowego „Leczenie chorych na chłoniaki B-komórkowe”. Rada Przejrzystości uznała za zasadne objęcie glofitamabu oraz epkorytamabu refundacją wskazując jednocześnie na potrzebę wprowadzenia instrumentu dzielenia ryzyka ograniczającego w większym stopniu wydatki płatnika publicznego. Również Rekomendacje Prezesa dla obu technologii są pozytywne.

Monika Olejnik
14.05.2024 11:47 Monika Olejnik dziękuje na wizji za słowa wsparcia. Apeluje: "Badajcie się"

Monika Olejnik pojawiła się już w programie “Kropka nad i”. Jej wywiad z ministrem aktywów państwowych Borysem Budką przebiegał zwyczajnie. Dopiero na sam koniec programu Olejnik zdecydowała się podziękować za wsparcie, które otrzymała od innych gwiazd i swoich fanów po ujawnieniu, że zachorowała na nowotwór piersi.

Katarzyna Zielińska fot. Pawel Wodzynski/ east news, tło: canva
05.02.2024 19:48 Katarzyna Zielińska apeluje do Polaków. W tej chorobie liczy się czas

Chciałabym, żeby ludzie nie bali się badać i nie bali się odbierać wyników badań. Byłam świadkiem sytuacji, gdy osoby, które stały przy recepcji szpitalnej prosiły, żeby nie musiały ich odbierać, tylko by wysłano im je do domu. A tu czas ma bardzo duże znaczenie” - apeluje aktorka Katarzyna Zielińska. Została ambasadorką kampanii „Rak. To Się Leczy”.Nowotwory stanowią drugą, po chorobach układu krążenia przyczynę zgonów w Polsce. Odpowiadają za 25 procent zgonów w naszym kraju. Najbardziej niepokojący jest fakt, żę liczba pacjentów leczonych onkologicznie wzrasta, zwłaszcza tych w młodym wieku. Katarzyna Zielińska apeluje do Polaków, aby nie bali się badań profilaktycznych. Uważajcie na alkohol, on też zwiększa ryzyko choroby nowotworowej. Jak go rzucić? Psychiatra podpowiada