Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak domowy budżet mogą nadwyrężyć zakupy w aptece. Leki potrafią być bardzo drogie. Niewiele osób wie jednak, że w rocznym zeznaniu podatkowym PIT można odliczyć ponoszone w zeszłym roku wydatki na lekarstwa. Kto może skorzystać z ulgi na leki i na jakich zasadach to działa? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.Ponad połowa seniorów w Polsce wydaje na leki setki złotych miesięcznie. Co czwarty emeryt na preparaty kupowane w celu ochrony zdrowia wydaje ponad 500 zł co miesiąc - wynika z badania "Faktu". To sumy, które przy niewielkich emeryturach i rentach, są po prostu astronomiczne. Warto więc zainteresować się, czy możemy skorzystać z tej ulgi.
Rząd ustalił wysokość świadczenia wspierającego na 2025 rok, którego kwota jest o kilkaset złotych wyższa niż w roku ubiegłym, kiedy to maksymalna wysokość świadczenia wspierającego wynosiła 3918,11 zł. Wyższa kwota świadczenia ma związek z podniesieniem kwoty renty socjalnej.
Osoby z niepełnosprawnością jeszcze do końca listopada 2024 roku mogą złożyć wniosek o dodatek do energii elektrycznej. Komu przysługują pieniądze i jakie warunki należy spełnić, by je otrzymać? Podpowiadamy.
Osoby posiadające orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności mogą otrzymać dopłatę z PFRON. Umożliwia to program “Samodzielność - Aktywność - Mobilność” Mieszkanie dla Absolwenta. Beneficjenci otrzymają dofinansowanie czynszu na czas poszukiwania pracy oraz rozpoczęcia zatrudnienia. By je otrzymać, trzeba spełnić określone warunki. Jakie?
Sytuacja mieszkaniowa w Polsce jest ciężka. Ceny nieruchomości rosną, zarobki niekoniecznie. Wielu osób nie stać na własne mieszkanie. Zaradzić temu ma specjalny program dopłat. W Polsce na dofinansowanie w kwocie do 146 tys. złotych mogą załapać się tysiące osób. Jest jednak pewien "haczyk".