Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Sepsa

Sepsa

szpital, śmierć dziecka
21.02.2024 11:45 W polskim szpitalu na sepsę zmarło dziecko. Rodzice walczą w sądzie

Gwałtowne pogorszenie stanu dziecka, sepsa, śmierć - tak zakończył się pobyt dziecka w szpitalu. Rodzice chcą udostępnienia wykazu czynności i rachunków, jakie za wydanie opinii wystawili biegli prokuraturze. Chcą też wiedzieć, kto ich wybrał, bo np. jeden z powołanych nie miał już statusu lekarza wykonującego zawód. Sprawę jako pierwszą opisała “Rzeczpospolita”. Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnie, czy sposób powoływania biegłych lekarzy do wydania opinii na potrzeby śledztwa jest informacją publiczną, czy też nią nie jest, jak twierdzi uczelnia, która opiniowała sprawę.

szpital
27.11.2023 13:41 Śmierć na sepsę. Naukowcy właśnie odkryli, kto jest najbardziej narażony na zgon

Naukowcy ustalili, które z grup są w szczególności narażone na sepsę. Wyniki najnowszych badań wyraźnie wskazują, że ryzyko śmierci z powodu sepsy w szczególności dotyczy m.in. osób przewlekle chorych. Jednak na nich lista się nie kończy. O kim jeszcze mowa? 

Jerzy Owsiak
13.10.2023 08:57 Owsiak: "Dlatego tak żrą!" Kontrowersyjne billboardy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Jest o niej raport NIK z 2018 roku, ale nikt nic nie zrobił. Do dziś nie ma nawet rejestru – mówił Jerzy Owsiak w "Faktach po iak:  „dlatego te billboardy tak żrą!”Faktach”. Na ulicach właśnie zawisły billboardy WOŚP o sepsie, która zabija Polaków w szpitalach. Wiele osób myślało, że chodzi w nich o wybory, Owsiak musiał to dementować. Jerze Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w czwartek wieczorem był gościem „Faktów po Faktach" w TVN24. Mówi, że stawką nadchodzących wyborów jest między innymi nasze zdrowie. Na ulicach zawisły właśnie billboardy reklamująca najbliższą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest na nich hasło "Pokonajmy zło" i napis "Wygramy". Pierwsze pięć liter "płonie", a dwie ostatnie, czyli "my", są biało-czerwone. Na dole plakatu  jest napis "Ogólnopolski program walki z sepsą", ale ,literki są małe.