Według badań Ministerstwa Sportu i Turystyki z 2023 roku, aż 94,2% Polaków w wieku 15–69 lat deklaruje podejmowanie aktywności fizycznej trwającej co najmniej 10 minut. Jednak tylko 7% społeczeństwa spełnia zalecenia WHO, według których należy wykonywać przynajmniej 150 minut umiarkowanego wysiłku fizycznego lub 75 minut intensywnych ćwiczeń aerobowych tygodniowo.Brak zainteresowania regularnym ruchem może wynikać także ze strachu przed siłownią. Czym dokładnie jest tzw. "gym anxiety"? Co wywołuje to zjawisko? I jak mu zaradzić? Wyjaśniamy z pomocą eksperta.
W miastach jest coraz więcej ścieżek rowerowych i to właśnie po nich powinni poruszać się rowerzyści. A co z innymi miejscami? Ten problem budzi wiele emocji, bo rowerzyści na drogach są utrapieniem dla kierowców oraz odwrotnie – kierowcy dla rowerzystów.Piesi również często nie mogą czuć spokoju na chodnikach, bo i tamtędy jeżdżą rowery. Bywa, że rodzic jedzie na jednym rowerze, a jego dziecko na drugim i to chodnikiem, podczas gdy obok biegnie ścieżka rowerowa. Co na to prawo?
W piątek 7 marca miłośnicy białego szaleństwa przeżyli chwile grozy. Podczas wjeżdżania na stok 6-letnia dziewczynka spadła z wyciągu krzesełkowego z wysokości ok. 8 metrów. Do zdarzenia doszło na górze Feldberg w Badenii-Wirtembergii.
Dwóch chłopców – dwunasto- i trzynastolatek – rozgrzewa się przy siatkach, po ringu spaceruje roznegliżowana hostessa, mina sędziego zdradza zakłopotanie. Komentatorzy mówią o warunkach fizycznych młodych zawodników i przekonują, że takie zawody organizowane są na całym świecie. Za chwilę stoczy się krótka walka MMA dzieci.1 lutego 2025 roku w Będzinie odbyła się gala mieszanych sztuk walki, czyli MMA. Oprócz dorosłych zawodników w tzw. klatce, czyli oktagonie otoczonym siatką, zmierzyło się też dwóch nastolatków. Występ dzieci wzbudził sporo kontrowersji.
Well Fitness, jedna z wiodących sieć klubów fitness w Polsce z ponad 70 lokalizacjami, kontynuuje swoją przełomową kampanię marketingową "Well, This is Fitness!". Druga odsłona kampanii jeszcze mocniej podkreśla kontrast między wyidealizowanym światem social mediów a rzeczywistością treningową.
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzegł przed popularnym produktem, który można nabyć w sieci Decathlon. W jednej partii odżywki białkowej znaleziono fragmenty metalu. To zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Nie należy spożywać produktów objętych komunikatem.
Obwisłe ramiona nazywane są pelikanami. Wisząca, wiotka skóra jest problemem wielu osób i wprawia je w kompleksy, gdyż może wyglądać mało estetycznie. Co ciekawe, w wielu przypadkach wcale nie potrzebujemy medycyny estetycznej, by się ich pozbyć. Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie na ćwiczenia. Zawsze jest dobry czas na to, by zadbać o sylwetkę i zdrowie. Wisząca skóra na ramionach może być impulsem do ćwiczeń. Wystarczy tylko kilka minut dziennie, by z dużym prawdopodobieństwem pozbyć się niechcianego problemu. Podpowiadamy, jakie są najlepsze ćwiczenia na pelikany.
Nie ma osoby, która nie słyszałaby o zasadzie 10 tys. kroków dziennie, która ma zapewnić nam zdrowie i dłuższe życie. Kardiolog ma obalił jednak ten mit. Ile kroków dziennie powinniśmy spacerować według jego teorii? Sprawdźmy.Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla zachowania zdrowia. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na regularne ćwiczenia i wizyty na siłowni. W takich przypadkach warto choćby przeznaczyć trochę czasu na spacery. Ile kroków dziennie powinniśmy zrobić?
Wojciech Szczęsny, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy, ogłosił zakończenie swojej sportowej kariery. Piłkarz wyjaśnił w oświadczeniu na Instagramie, że nie jest to spowodowane względami zdrowotnymi. Przypomnijmy jednak, że w przeszłości bramkarz miał problemy z sercem i poważną kontuzję nosa. Oto jego zdrowotna historia.
Kilka dni temu cały świat obiegły zdjęcia płaczącego piłkarza Cristiano Ronaldo. Reprezentant Portugalii popłakał się na boisku po tym, jak nie strzelił karnego w meczu przeciwko Słowenii.Wiele osób się z niego śmiało: “żałosne”, “co za beksa”, “płacze jak dziewczynka” – czytamy w komentarzach.Z drugiej strony Ronaldo broniło mnóstwo kibiców. "Płacze, bo mu zależy" – wspierali piłkarza.Głos w tej sprawie zabrało też mnóstwo psychologów. Spójrzmy co mieli do powiedzenia na temat płaczu i ekstremalnych emocji, jakich doświadczają sportowcy.
"Tygodnik Podhalański" przekazał tragiczne wieści o śmierci utytułowanego polskiego skoczka. Był wielokrotnym mistrzem Polski i rekordzistą niejednej skoczni. To on przetarł drogę gwiazdom takim jak Kamil Stoch czy Adam Małysz. Dziś wszyscy miłośnicy skoków narciarskich zalewają się łzami. To była wielka postać.
Kylian Mbappe podczas pierwszego meczu Euro 2024 doznał poważnej kontuzji. Napastnik i kapitan reprezentacji Francji złamał nos, przez co w kolejnych meczach występował w masce ochronnej. Ta postępowanie spotkało się jednak z krytyką lekarzy.
Minister Sportu Sławomir Nitras i Ministra Edukacji Barbara Nowacka na konferencji prasowej mówili o programie "Aktywna Szkoła". Państwo przeznaczy na ten cel 300 mln złotych, a program ma sprawić, że szkolne boiska będą dostępne dla każdego, także w wakacje.Sportowe obiekty przyszkolne mają być otwarte także po lekcjach i w weekendy, aby lokalna społeczność mogła swobodnie z nich korzystać. Każda szkoła może dostać na ten cel nawet 25 tys.zł.
Mówi się, że "sport to zdrowie", ale niestety nie zawsze jest to prawda, a zwłaszcza, jeśli chodzi o boks. Kolejny sportowiec zmarł po walce.W piątek odszedł 27-letni pięściarz Ardi Ndembo, który trzy tygodnie temu przegrał walkę z Nestorem Santano. Boksera wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej, ale lekarzom nie udało się uratować jego życia.
Szkoły mają być otwarte także po zajęciach oraz w weekendy. Wszystko po to, by zaktywizować młodzież pod kątem sportowym. A to w ramach programu "Aktywna szkoła”, który ma sprawić, że szkolna infrastruktura sportowa będzie dostępna nie tylko dla uczniów i nie tylko podczas lekcji. Zresztą, nie tylko młodzież. Z sali gimnastycznej czy szkolnego boiska mogą korzystać również dorośli. Trzeba “ruszyć” trochę Polaków, zachęcić do uprawiania sportu. ”Nadwaga, otyłość, wady postawy, choroby cywilizacyjne to problemy, z którymi się mierzymy” – powiedział Minister Sportu i Turystyki, Sławomir Nitras.