Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na poziom cukru – działanie i zalecenia

Pixabay

Doppelherz aktiv Na poziom cukru – działanie i zalecenia

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Istnieje wiele suplementów diety pomocnych przy leczeniu cukrzycy typu 2. Jednym z nich jest preparat Doppelherz aktiv Na poziom cukru. Jego niewątpliwą zaletą jest nieinwazyjne działanie oraz obecność witamin i minerałów w składzie. Sprawdź

Suplement diety Doppelherz aktiv Na poziom cukru dba o prawidłowy poziom cukru we krwi między innymi poprzez stymulowanie insuliny i „motywowanie” jej do działania. Przeznaczony jest do stosowania przez osoby cierpiące na cukrzycę typu 2. lub doświadczające pierwszych problemów z poziomem cukru. Z tego artykułu dowiesz się, jaki jest skład preparatu Doppelherz aktiv Na poziom cukru i w jaki sposób wpływa on na organizm. Podzielimy się także kilkoma praktycznymi informacjami dotyczącymi stosowania oraz przeciwwskazań do przyjmowania tego suplementu diety. Na koniec dowiesz się również, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie, aby uniknąć konieczności przyjmowania takich preparatów i mocniejszych na te same dolegliwości. Zachęcamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv Na poziom cukru – działanie i skład

Suplement diety Doppelherz aktiv Na poziom cukru przeznaczony jest dla osób, które zmagają się ze zbyt wysokim poziomem cukru we krwi. W takiej sytuacji znajdują się najczęściej osoby chore na cukrzycę typu 2. Istnieją jednak również choroby, takie jak insulinooporność lub wczesne stadia zaburzeń morfologicznych, prowadzące do cukrzycy, w których preparat ten również może być użyteczny. Podstawą jednak jest ciągła świadomość faktu, że jest to jedynie preparat witaminowo-ziołowy, który może wspierać organizm, natomiast nie może stanowić jedynego leczenia – zwłaszcza w przypadku cukrzycy.

Co sprawia, że Doppelherz aktiv Na poziom cukru jest skuteczny?

To zasługa substancji, z których się składa:

  • wyciąg z cynamonowca – wpływający stymulująco na poziom glukozy we krwi. Uaktywnia receptory insulinowe w komórkach;

  • chrom – będący kluczowym składnikiem przyczyniającym się do utrzymania prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Powszechnie znany jako skuteczny pierwiastek obniżający nieco apetyt;

  • cynk – wykazuje pozytywny wpływ na metabolizm węglowodanów oraz chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, który jest szczególnie nasilony w przebiegu cukrzycy;

  • witamina B6 – regulująca aktywność hormonów (także insuliny) oraz biorąca udział w metabolizmie glikogenu;

  • kwas foliowy, witamina B6 i B12 – wpływające na utrzymanie prawidłowego poziomu homocysteiny we krwi;

  • witamina B1 – pomagająca utrzymywać prawidłowe funkcje serca;

  • witaminy B1, B2, B6 i B12 – wpływające pozytywnie na metabolizm energetyczny organizmu.

Doppelherz aktiv Na poziom cukru – stosowanie

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Na poziom cukru jest stosunkowo proste. Wystarczy przyjmować 1 kapsułkę preparatu 2 razy dziennie, koniecznie podczas posiłku, popijając obficie wodą. Aby odczuć pierwsze widoczne efekty działania farmaceutyku, należy stosować go przynajmniej przez 2 miesiące.

Należy także pamiętać o tym, aby nie stosować kuracji Doppelherzem aktiv Na poziom cukru razem z innymi preparatami mineralno-witaminowymi. Jest to ważne ze względu na możliwość wystąpienia hiperwitaminozy w przypadku przedawkowania konkretnych substancji, zwłaszcza na przestrzeni dłuższego czasu.

Stosowanie preparatu podczas ciąży i karmienia piersią powinno zostać skonsultowane z lekarzem. Preparat posiada odpowiedni skład, aby mogły go stosować osoby z nietolerancją glutenu czy laktozy, jednocześnie z powodu zawartości substancji pomocniczych pochodzenia zwierzęcego (takich jak żelatyna) preparat nie nadaje się do użytku wegetarian.

Doppelherz aktiv Na poziom cukru – czy to wystarczy?

Suplementy diety, takie jak Doppelherz aktiv Na poziom cukru, nie są przeznaczone do leczenia cukrzycy w postaci jedynego składnika całej kuracji. Mogą natomiast stanowić wsparcie w minimalizowaniu objawów oraz poprawiania samopoczucia pacjenta. Na pewno warto przed wdrożeniem kuracji przy pomocy Doppelherz aktiv Na poziom cukru skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Istotne jest, aby pamiętać, że żadne suplementy diety nie zadziałają tak dobrze i skutecznie na organizm jak odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. W przebiegu cukrzycy poleca się dietę o niskim indeksie glikemicznym. Oznacza to, że należy jeść produkty, które nie powodują nadmiernego skoku insuliny we krwi – najczęściej są to produkty wysokocukrowe, natomiast łatwo znajdziesz w Internecie tabelki ze wskaźnikiem IG dla każdego produktu, który spożywasz na co dzień. Dla zwiększania wrażliwości komórek na insulinę ważne jest również regularne uprawianie sportu – wystarczy 20 minut szybkiego marszu dziennie oraz dbanie o prawidłowy odpoczynek, aby poczuć się lepiej.

Życzymy wytrwałości w prowadzeniu zdrowego trybu życia!

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >