Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na stawy – działanie i zastosowanie

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Na stawy – działanie i zastosowanie

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów oraz suplementów diety polecanych szczególnie dla osób, które na co dzień nadmiernie obciążają z różnych powodów swoje stawy i układ kostny. Dla nich właśnie dedyko

Suplement diety Doppelherz aktiv Na stawy należy do podstawowych preparatów, których zadaniem jest dbanie o zdrowie naszych stawów. Jego skład jest bardzo prosty i dosyć krótki. Zalecany jest najczęściej osobom, które nie doświadczają dużych problemów ze stawami, a raczej są na nie narażone z przyczyn genetycznych lub środowiskowych. W niniejszym artykule dowiesz się zatem, komu zalecane jest stosowanie farmaceutyku Doppelherz aktiv Na stawy oraz jakie dokładnie działanie wykazuje. Podzielimy się z tobą również najważniejszymi informacjami, dotyczącymi jego dawkowania oraz przeciwwskazań. Na koniec natomiast dowiesz się, czy najlepszym wyborem będzie suplement diety, czy wizyta u lekarza.

Doppelherz aktiv Na stawy – charakterystyka i działanie

Preparat Doppelherz aktiv Na stawy przeznaczony jest dla osób, które na co dzień obciążone są ryzykiem rozwinięcia się u nich schorzeń związanych z nieprawidłowym działaniem lub odżywieniem stawów i kości. Wśród takich najczęściej wymienia się:

 • osoby starsze i w wieku emerytalnym lub podczas przebiegu nasilonych przemian w organizmie (zwłaszcza dotyczy to kobiet w okresie okołomenopauzalnym),

 • osoby cierpiące na nadwagę lub otyłość,

 • osoby uprawiające intensywny wysiłek fizyczny, zwłaszcza w sportach takich jak bieganie, jazda konna czy siatkówka,

 • osoby całkowicie unikające wysiłku i aktywności fizycznej,

 • osoby pracujące zwykle w jednej pozycji (stojącej lub siedzącej),

 • osoby szczególnie narażone lub nieradzące sobie ze stresem.

Powyższe czynniki ryzyka odnoszą się niestety do bardzo dużej części społeczeństwa. Takie mamy czasy, że więcej czasu poświęcamy na siedzenie przed komputerem niż spacery na świeżym powietrzu oraz generalnie dbanie o własne zdrowie. Poza koniecznością wykonywania jakiejkolwiek regularnej aktywności fizycznej, w celach profilaktycznych czy też uzupełniających dietę, warto rozpocząć przyjmowanie preparatu Doppelherz aktiv Na stawy. Jego pozytywny wpływ na stawy wynika z zawartości podstawowych dla ich zdrowia substancji, takich jak:

 • glukozamina i chondroityna, które są aminocukrami, stanowiącymi składniki budulcowe tkanki chrzęstnej,

 • imbir, który wspomaga pracę stawów i oddziałuje antyoksydacyjnie i wspomagająco na układ odpornościowy,

 • witamina C, która bierze udział w wytwarzaniu kolagenu w tkance chrzęstnej,

 • mangan i selen, które wykazują działanie antyoksydacyjne, a sam mangan jest niezbędny do utrzymania prawidłowej struktury kości.

Doppelherz aktiv Na stawy – stosowanie

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Na stawy powinno odbywać się raz lub dwa razy dziennie bezpośrednio po posiłku. Dawką dobową maksymalną i jednocześnie zalecaną są 2 kapsułki na dobę. Nie należy suplementu przyjmować na czczo. Aby doświadczyć pierwszych oczekiwanych efektów stosowania Doppelherz aktiv Na stawy, należy przyjmować go przynajmniej 2-3 miesiące. Zaleca się, aby po tym czasie zastosować miesięczną przerwę od preparatu.

Nie zaleca się przyjmowania suplementu Doppelherz aktiv Na stawy w poniższych przypadkach (niektóre z nich po konsultacji z lekarzem mogą przestać stanowić przeciwwskazanie do stosowania):

 • podczas ciąży,

 • podczas karmienia piersią,

 • gdy pacjent choruje na hemofilię lub przyjmuje leki obniżające krzepliwość krwi,

 • u osób nieletnich,

 • w przypadku występowania alergii na którykolwiek ze składników preparatu.

Preparat Doppelherz aktiv Na stawy został specjalnie stworzony tak, aby mógł być stosowany przez osoby chore na cukrzycę oraz nie tolerujące glutenu czy laktozy. Niestety suplement ten nie jest przeznaczony do stosowania przez wegetarian. W składzie Doppelherz aktiv Na stawy znajdują się bowiem substancje pochodzenia zwierzęcego.

Doppelherz aktiv Na stawy – czy to wystarczy?

Zanim zaczniesz przyjmować jakikolwiek suplement diety, zastanów się, czy jest ci on naprawdę potrzebny. Wiele osób, odczuwając lekki ból kolan od czasu do czasu, zaczyna przyjmować niepotrzebny suplement, a należy pamiętać, że żaden nadmiar nie przynosi organizmowi benefitów. Wręcz przeciwnie – przyjmując suplement Doppelherz aktiv Na stawy zminimalizujemy dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego, nie likwidując źródła problemu. Opóźnimy w ten sposób naszą wizytę u lekarza lub nawet całkowicie zignorujemy problem. Lekarze najczęściej narzekają, że pacjenci trafiają do nich bardzo często zbyt późno i leczenie nie przynosi wówczas takich rezultatów, jak by mogło, gdyby pojawili się od razu po wystąpieniu pierwszych niepokojących objawów ze strony organizmu.

Podsumowując – suplementy diety to tylko składowa i czynnik wspomagający leczenie, a nie jego zastępnik. Tym bardziej preparaty takie jak Doppelherz aktiv Na stawy nie mogą być stosowane w zastępstwie zdrowej diety oraz regularnie zażywanego ruchu!

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >