Pacjenci.pl Profilaktyka i leczenie Jak pozbyć się sińców pod oczami? Ten domowy sposób to hit
Fot. Pexels / Yan Krukau

Jak pozbyć się sińców pod oczami? Ten domowy sposób to hit

6 kwietnia 2024
Autor tekstu: Daria Siemion

Cienie pod oczami to problem, który dotyka kobiety w każdym wieku. Przez nie wyglądamy na zmęczone i starsze, niż jesteśmy w rzeczywistości. Istnieje wiele przyczyn tego irytującego problemu, ale na szczęście istnieją również domowe sposoby, by mu zaradzić i przywrócić twarzy młodzieńczy wygląd.

Cienie pod oczami może zminimalizować dieta bogata w substancje odżywcze, odpowiednia długość snu, ale również chłodne okłady. Z czego je zrobić i ile je trzymać?

Skąd biorą się cienie pod oczami?

Przyczyny cieni pod oczami są złożone. Czasami wynikają one z genetyki, a czasami z przebarwień. Niekiedy są też spowodowane zmęczeniem lub brakiem snu, a nawet stylem życia – nadmiernym spożyciem kofeiny lub  alkoholu.

Zdarza się też, że świadczą one o chorobie , np. o niedoczynności tarczycy , jej zapaleniu, nadciśnieniu, czy chorobie nerek, dlatego też warto wykonać niezbędne badania: morfologię , badania moczu i parametrów funkcji wątroby i nerek.

Pamiętajmy, że cienie pod oczami nie są jedynie problemem natury estetycznej, ale prośbą o odpoczynek wysyłaną przez nasz organizm. Jeżeli nie damy mu chwili wytchnienia i nie zwalczymy pierwotnej przyczyny sińców, nic nie pomoże nam na stałe.

Projekt bez nazwy - 2024-03-21T125736.243.png
fot. Pexels / Breakingpic
Ten pilnik niszczy Twoje paznokcie. Lepiej się go pozbądź
Co to jest trądzik różowaty i jak go rozpoznać?

Okłady z ogórka – sposób na cienie pod oczami

Okłady z ogórka oczyszczają skórę z toksyn, działają tonizująco i nawilżają skórę. Można stosować je w delikatnej okolicy oczu, by zapewnić ich oprawie świeży i zdrowy wygląd. Takie okłady zniwelują podrażnienia i wyrównają koloryt skóry.

Jak zrobić okład z ogórka? Wystarczy pokroić ogórka w cienkie plasterki – nie trzeba wcześniej obierać go ze skórki – i włożyć go na kilka minut do lodówki lub zamrażalnika. Następnie należy położyć go na kilka minut na oczy.

Istotne jest to, aby użyty ogórek był czysty, a nasze ręce czyste, co zapobiegnie rozwojowi infekcji. Zimne okłady z ogórka na oczy można stosować kilka razy w tygodniu. Efekt będzie widoczny niemal natychmiast.

Zielona herbata w walce z sińcami

W walce z sińcami pod oczami może pomóc nie tylko ogórek, ale również zielona herbata – wykorzystanie tego produktu w kosmetyce w XXI nikogo nie dziwi. Produkt ten słynie ze swoich antyoksydacyjnych, czyli odmładzających właściwości.

Jak zrobić okład z zielonej herbaty na oczy ? Wystarczy zaparzyć herbatę i wyjąć z niej torebkę, a gdy wystygną, położyć je na oczy. Dodatkowo można włożyć je na kilka minut do lodówki lub zamrażalnika, by były przyjemnie chłodne.

Taki okład zmniejszy obrzęk wokół oczu, zmniejszy rozszerzenie naczyń krwionośnych, przyczyniając się tym samym do zniwelowania cieni. Można go stosować praktycznie bez ograniczeń. Jeden seans powinien trwać ok. 10 minut .

Co jeszcze na cienie pod oczami?

Nic tak nie pomoże na cienie pod oczami, jak odpowiednia jakość i długość snu – minimum 7 godzin dziennie. Niezbędne jest również nawilżenie twarzy i nawodnienie organizmu , dzięki czemu skóra wygląda na świeżą i jędrną.

Dodatkowo można zaopatrzyć się w kremy pod oczy z witaminą C , które rozjaśnią obszar pod oczami i rozświetlą skórę. Warto również wprowadzić witaminę C do organizmu do środka, poprzez zdrową dietę.

Niezbędnym narzędziem w walce z sińcami pod oczami jest krem UV i ograniczenie tego, co skórze szkodzi najbardziej – papierosów i alkoholu. Stosując się do tych zaleceń, zmiany zauważysz niemal od razu.

Zobacz też:

Zespół Cushinga - niezbędne informacje

W Polsce powstaje nowe uzdrowisko. To raj dla chorych na nadciśnienie

Te osoby czeka głodowa emerytura. Muszą złożyć specjalne dokumenty w ZUS-ie

Labioplastyka i waginoplastyka - czym się różnią i dla kogo są przeznaczone? Lekarz wyjaśnia
Ta choroba uprawnia do orzeczenia o niepełnosprawności. Wielu chorych tego nie wie
Obserwuj nas w
autor
Daria Siemion

Dziennikarka z 10-letnim stażem. Pisała dla tytułów takich jak Focus, Focus Medycyna, National Geographic, Krytyka Polityczna, na:Temat. Najchętniej porusza tematykę chorób i profilaktyki. Z wykształcenia lingwistka i zoopsycholog. W wolnych chwilach uprawia wspinaczkę i trenuje psy.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja