Pacjenci.pl
Solgar suplementy diety

solgar.pl

Jaki skład suplementów diety oferuje "złota" marka?

16 Listopada 2020

(Ostatnia zmiana: 24 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Solgar istnieje na rynku światowym od 1947 roku. Dlaczego jest to "złota" marka? Jaki skład mają suplementy diety i preparaty ziołowe oferowane przez Solgar? Poznaj historię producenta i charakterystykę produktów.

Wzrost świadomości zdrowotnej Polaków w ciągu ostatnich 50 lat doprowadził do dynamicznego rozwoju przemysłu farmaceutycznego i suplementów diety. Przestaliśmy bagatelizować choroby, zaczęliśmy świadomie troszczyć się o swoje zdrowie. Dbamy o dietę i aktywność fizyczną. Korzystamy z porad dietetyków, zdrowych diet pudełkowych, aplikacji typu fitness. 70% Polaków deklaruje, że swoją dietę uzupełnia suplementami (witaminami lub składnikami mineralnymi).

Czy wiesz, co jesz?

Robiąc zakupy chętniej sięgamy po warzywa i owoce z certyfikatami eko, bio i organic. W miarę możliwości wybieramy sezonowe produkty z lokalnych upraw. Staramy się minimalizować ilość cukru i kontrolować ilość soli w codziennej diecie. W trosce o zdrowie nasze i naszych bliskich, równie dużą uwagę przykładamy do świadomego wyboru suplementów diety.

70% Polaków decyduje się na suplementację swojej diety. Jesteśmy świadomi tego, że niezoptymalizowana dieta nie dostarcza nam niezbędnych składników odżywczych we właściwej ilości. Większość z nas potrafi zdobyć informacje o tym, jakich witamin i minerałów potrzebujemy. Najczęściej korzystamy z poradników, wyszukiwarki internetowej lub porad lekarza pierwszego kontaktu. Kobiety w ciąży rutynowo mają zalecane przyjmowanie kwasu foliowego. W okresie jesienno-zimowym prawie wszyscy uzupełniamy dietę w witaminy i preparaty, takie jak:

Co ciekawe, ostatnio wzrasta zainteresowanie suplementami diety, które są:

 • wegańskie lub wegetariańskie,

 • koszerne,

 • bezmleczne,

 • bezglutenowe.

Suplementy diety wegańskie, koszerne, bezmleczne i bezglutenowe znajdziesz na stronie: https://solgar.pl/produkty

Na co zwrócić uwagę wybierając suplementy diety?

Kupując suplementy diety przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na ich składniki. Marka Solgar ma w swojej ofercie suplementy diety o niezwykle bogatym składzie. Najwyższa jakość produktów widoczna jest na pierwszy rzut oka. Etykiety w pięknym złotym kolorze są absolutnie uzasadnione i idą w parze z wyjątkową kompozycją naturalnych składników i ziół. O „złotym standardzie" marki przeczytasz nieco niżej.

W ofercie znajdują się także wysokojakościowe preparaty jednoskładnikowe. Możemy śmiało powiedzieć, że ta firma jest swoistą ikoną wśród producentów suplementów diety na całym świecie. Filozofia firmy zakłada wybór wyselekcjonowanych naturalnych składników pochodzących z najlepszych upraw z całego świata. W większości są to produkty bez glutenu, bez GMO i bez produktów pochodzenia zwierzęcego.

Czym jest „złoty standard”?

„Nasze przywiązanie do dbałości o najmniejsze drobiazgi – od produkcji do dystrybucji – wyraża się między innymi w opracowaniu Złotego Standardu (Golden Standard) dla jakości suplementów diety, edukacji i obsługi.” Grażyna Durkiewicz Prezes Zarządu Solgar Polska dla Forbes https://www.forbes.pl/diamenty/wizytowki/2015/solgar/7heg3v1

Poza charakterystycznym złotym kolorem etykiet, produkty wyróżnia starannie wykonane opakowanie oraz ciemne szkło farmaceutyczne (zamiast plastiku). Opakowania pięknie się prezentują, co sprawia, że produkty często kupowane są w charakterze prezentu dla bliskich. Jak doszło do opracowania złotego standardu?

Historia i filozofia marki

Marka Solgar powstała w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 1947 roku wprowadziła na rynek pierwszy na świecie naturalny preparat multiwitaminowy o wysokiej potencji w postaci tabletki. Na rynku światowym, zdobywa zaufanie od ponad 70 lat. Produkcja suplementów diety marki Solgar odbywa się w laboratoriach wytwórni w Leonii w stanie New Jersey w USA, zgodnie z najwyższymi standardami (m.in. z wykorzystaniem oczyszczonej wody i powietrza z wykorzystaniem filtrów USP i HEPA). Produkty marki sprzedawane są w ponad 50 krajach. W Polsce Solgar istnieje od 2002 roku.

>Dowiedz się więcej o wyjątkowej produkcji suplementów diety marki Solgar

Działalność dobroczynna marki Solgar

Na świecie zostało wprowadzonych ponad 400 różnych produktów, z czego ponad 100 jest już dostępnych w Polsce. Marka cieszy się zaufaniem i dobrą opinią. Słowo uznania należy się także ze względu na dobroczynną działalność: Solgar wspiera polską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

Kto najchętniej korzysta z suplementów diety?

Na suplementację decyduje się aż 70% Polaków, a wśród nich możemy wyszczególnić kolejne grupy, do których należą m.in.:

 • osoby aktywne fizycznie i sportowcy,

 • osoby narażone na stres (najczęściej wybierają suplementy z witaminami z grupy B, ziołowe wyciągi z melisy),

 • osoby pijące dużą ilość kawy (poszukują preparatów z magnezem i potasem),

 • osoby starające się utrzymać prawidłową masę ciała,

 • osoby pracujące fizycznie,

 • osoby pracujące intelektualnie, które szukają sposobu na poprawę pamięci i koncentracji,

 • kobiety w ciąży i matki, które szukają suplementów dla dzieci,

 • młodzież i studenci,

 • osoby starsze,

 • osoby o obniżonej odporności,

 • osoby szczególnie dbające o cerę, włosy i paznokcie,

 • osoby odczuwające zmęczenie,

 • wegetarianie i weganie, których dieta jest uboższa o produkty pochodzenia zwierzęcego.

Znajdź produkt najlepszy dla ciebie lub twoich bliskich:https://solgar.pl/produkty

Więcej informacji na temat potrzeb żywieniowych wegetarian znajdziesz >tutaj<

Producent suplementów diety Solgar zapewnia pomoc przeszkolonych sprzedawców. Wybrane punkty (stacjonarne i online) znajdziesz pod tym adresem: https://solgar.pl/gdzie-kupic

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Barbara DaszutaAutor

Copywriter. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl

Podobne artykuły

Hidrasec - działanie, zastosowanie i skutki uboczne

Zdrowie

Hidrasec – działanie, zastosowanie i skutki uboczne

Czytaj więcej >
Hexatiab – działanie, zastosowanie i skutki uboczne

Zdrowie

Hexatiab – działanie, zastosowanie i skutki uboczne

Czytaj więcej >
Heviran – działanie, zastosowanie i skutki uboczne

Zdrowie

Heviran – działanie, zastosowanie i skutki uboczne

Czytaj więcej >

Zdrowie

W Polsce został uruchomiony nowy serwis dostawy leków do domu

Czytaj więcej >
Inlactic – działanie, zastosowanie i skutki uboczne

Zdrowie

Inlactic – działanie, zastosowanie i skutki uboczne

Czytaj więcej >
Infectoscab – działanie, zastosowanie i skutki uboczne

Zdrowie

Infectoscab – działanie, zastosowanie i skutki uboczne

Czytaj więcej >