Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Jaki skład suplementów diety oferuje "złota" marka?
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 01:33

Jaki skład suplementów diety oferuje "złota" marka?

Solgar suplementy diety
solgar.pl

Wzrost świadomości zdrowotnej Polaków w ciągu ostatnich 50 lat doprowadził do dynamicznego rozwoju przemysłu farmaceutycznego i suplementów diety. Przestaliśmy bagatelizować choroby, zaczęliśmy świadomie troszczyć się o swoje zdrowie. Dbamy o dietę i aktywność fizyczną. Korzystamy z porad dietetyków, zdrowych diet pudełkowych, aplikacji typu fitness. 70% Polaków deklaruje, że swoją dietę uzupełnia suplementami (witaminami lub składnikami mineralnymi).

Czy wiesz, co jesz?

Robiąc zakupy chętniej sięgamy po warzywa i owoce z certyfikatami eko, bio i organic. W miarę możliwości wybieramy sezonowe produkty z lokalnych upraw. Staramy się minimalizować ilość cukru i kontrolować ilość soli w codziennej diecie. W trosce o zdrowie nasze i naszych bliskich, równie dużą uwagę przykładamy do świadomego wyboru suplementów diety.

70% Polaków decyduje się na suplementację swojej diety. Jesteśmy świadomi tego, że niezoptymalizowana dieta nie dostarcza nam niezbędnych składników odżywczych we właściwej ilości. Większość z nas potrafi zdobyć informacje o tym, jakich witamin i minerałów potrzebujemy. Najczęściej korzystamy z poradników, wyszukiwarki internetowej lub porad lekarza pierwszego kontaktu. Kobiety w ciąży rutynowo mają zalecane przyjmowanie kwasu foliowego. W okresie jesienno-zimowym prawie wszyscy uzupełniamy dietę w witaminy i preparaty, takie jak:

Co ciekawe, ostatnio wzrasta zainteresowanie suplementami diety, które są:

  • wegańskie lub wegetariańskie,

  • koszerne,

  • bezmleczne,

  • bezglutenowe.

Suplementy diety wegańskie, koszerne, bezmleczne i bezglutenowe znajdziesz na stronie: https://solgar.pl/produkty

Na co zwrócić uwagę wybierając suplementy diety?

Kupując suplementy diety przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na ich składniki. Marka Solgar ma w swojej ofercie suplementy diety o niezwykle bogatym składzie. Najwyższa jakość produktów widoczna jest na pierwszy rzut oka. Etykiety w pięknym złotym kolorze są absolutnie uzasadnione i idą w parze z wyjątkową kompozycją naturalnych składników i ziół. O „złotym standardzie" marki przeczytasz nieco niżej.

W ofercie znajdują się także wysokojakościowe preparaty jednoskładnikowe. Możemy śmiało powiedzieć, że ta firma jest swoistą ikoną wśród producentów suplementów diety na całym świecie. Filozofia firmy zakłada wybór wyselekcjonowanych naturalnych składników pochodzących z najlepszych upraw z całego świata. W większości są to produkty bez glutenu, bez GMO i bez produktów pochodzenia zwierzęcego.

Czym jest „złoty standard”?

„Nasze przywiązanie do dbałości o najmniejsze drobiazgi – od produkcji do dystrybucji – wyraża się między innymi w opracowaniu Złotego Standardu (Golden Standard) dla jakości suplementów diety, edukacji i obsługi.” Grażyna Durkiewicz Prezes Zarządu Solgar Polska dla Forbes https://www.forbes.pl/diamenty/wizytowki/2015/solgar/7heg3v1

Poza charakterystycznym złotym kolorem etykiet, produkty wyróżnia starannie wykonane opakowanie oraz ciemne szkło farmaceutyczne (zamiast plastiku). Opakowania pięknie się prezentują, co sprawia, że produkty często kupowane są w charakterze prezentu dla bliskich. Jak doszło do opracowania złotego standardu?

Historia i filozofia marki

Marka Solgar powstała w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 1947 roku wprowadziła na rynek pierwszy na świecie naturalny preparat multiwitaminowy o wysokiej potencji w postaci tabletki. Na rynku światowym, zdobywa zaufanie od ponad 70 lat. Produkcja suplementów diety marki Solgar odbywa się w laboratoriach wytwórni w Leonii w stanie New Jersey w USA, zgodnie z najwyższymi standardami (m.in. z wykorzystaniem oczyszczonej wody i powietrza z wykorzystaniem filtrów USP i HEPA). Produkty marki sprzedawane są w ponad 50 krajach. W Polsce Solgar istnieje od 2002 roku.

>Dowiedz się więcej o wyjątkowej produkcji suplementów diety marki Solgar

Działalność dobroczynna marki Solgar

Na świecie zostało wprowadzonych ponad 400 różnych produktów, z czego ponad 100 jest już dostępnych w Polsce. Marka cieszy się zaufaniem i dobrą opinią. Słowo uznania należy się także ze względu na dobroczynną działalność: Solgar wspiera polską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

Tagi: Zdrowie