Pacjenci.pl
Supra (Lipanthyl Supra 160) – wskazania, działanie, stosowanie

pixabay.com

Lipanthyl Supra 160 – wskazania, działanie, stosowanie

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Marcelina Dzięciołowska

Udostępnij:

Lipanthyl Supra 160 to preparat stosowany w celu obniżenia stężenia lipidów we krwi (cholesterol, triglicerydy). Jego substancją czynną jest fenofibrat (substancja należąca do grupy leków nazywanych fibratami). Jak działa lek Liphantyl Supra

Lipanthyl Supra 160 to preparat stosowany w celu obniżenia stężenia lipidów we krwi (cholesterol, triglicerydy). Jego substancją czynną jest fenofibrat (substancja należąca do grupy leków nazywanych fibratami). Jak działa lek Lipanthyl Supra i jakie są wskazania do jej stosowania? 

Lipanthyl Supra 160 wskazania do stosowania leku

Lipanthyl Supra 160 przeznaczony jest do stosowania dla osób z podwyższonym stężeniem lipidów we krwi, a zwłaszcza ze zwiększonym stężeniem frakcji cholesterolu związanego z lipoproteinami o niskiej gęstości (cholesterol LDL). To właśnie wysoki cholesterol LDL powoduje ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, w tym choroby niedokrwiennej serca.

Lipanthyl Supra 160 - działanie leku

Efektem działania leku Lipanthyl Supra jest zmniejszenie stężenia lipoprotein o małej gęstości, dzięki czemu zmniejszeniu ulega także poziom cholesterolu LDL i triglicerydów we krwi.

Ponadto, Lipanthyl Supra zwiększa stężenie lipoprotein o dużej gęstości (HDL) we krwi, pełniących funkcję ochronną dla ścian naczyń tętniczych. Fibraty są wykorzystywane w leczeniu hipercholesterolemii oraz hipertriglicerydemii oraz zmniejszają częstość występowania incydentów sercowo-naczyniowych.

Lipanthyl Supra 160 – stosowanie

Preparat Lipanthyl Supra 160 jest wskazany w leczeniu ciężkiej hipertrójglicerydemii o niskim oraz normalnym stężeniem cholesterolu o wysokiej gęstości (HDL), u osób należących do grupy wysokiego ryzyka powstania schorzeń sercowo-naczyniowych. Lipanthyl Supra 160 jest także stosowany jako dodatek do leczenia statynami, jeżeli stężenie trójglicerydów oraz cholesterolu o wysokiej gęstości (HDL) nie są w wystarczającym stopniu kontrolowane. Lek Lipanthyl Supra 160 należy stosować jako dodatek do diety oraz innych terapii niefarmakologicznych.

Cena leku Lipanthyl Supra 160

Cena preparatu Lipanthyl Supra 160 wynosi około 8 zł za 30 sztuk tabletek powlekanych oraz około 16 zł za 30 sztuk kapsułek twardych.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >